Каква пица јадете?

Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
The`bItCh напиша:
Бик

Најчесто ја нарачувате пицата која е специјалитет на куќата, одностно пицата која има буквално се`. А многу често знаете да нарачате и уште една помала пица, за секој случај, да не огладнете подоцна.
Колку ми е само погодено за првиот дел.:vozbud:
Секад ја нарачувам најбогатата пица, или со други зборови специјалитетот на куќата. hehe:
Обожавам да ја јадам пицата со поише кечап и секад си доставам. :helou:

Е сеа за вториот дел, никад не нарачувам поише, бидејќи и една ми е многу.toae:
 
Член од
15 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
1
Uopste ne e tocno ova... Ja sum devica u horoskop pa u zivot neam probano sirenje... Ja si sakam Kapricioza... jamiiiii
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
The`bItCh напиша:
Бик

Најчесто ја нарачувате пицата која е специјалитет на куќата, одностно пицата која има буквално се`. А многу често знаете да нарачате и уште една помала пица, за секој случај, да не огладнете подоцна.
Нема везе јадам секаква пица освен вегетеријанска и сакам екстремно љута пица :)
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
Јас пак стално јадам вегетаријанска а за мојот знак тоа што пишува(стрелец) не знам колку е точноне сум викала луге дома на пица:)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Овен

Вие сакатепицата да ја јадете дома. Па дури и да одите во некоја пицерија делот од пицата кој нема да го изедете барате да ви го спакуваат за дома. А кога треба да изберете, вашиот најчест избор е лута пица, со зачини или лути пиперчиња.
:pos::pos::pos::pos::pos::pos: Ај сменете го насловот во “каква пица нејкете“ зашо ова нема врска со она јас што сакам(а и кај повекето е утнато ко шо видов)...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Според ова што го пишува точно е дека сакам многу печурки ама да заборавам на пицата флертувајќи со келнерката нема шанси :pos2: :pos2: А инаку и јас скоро секогаш јадам капричиоза.
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Striktno kaprichioza, mrazam pechurki.
Tuuuuf, kako se gagja vaka da gi chitam temive koga sum gladen:(!
 
Член од
7 март 2005
Мислења
131
Поени од реакции
2
Nekoja koja e bogata so "materijali" ama nekoi sto gi jadam. Ne sakam piperki vo piza, a ako ne se naoga nisto osven kapricioza onda ona ne mi bega :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom