Каква пица јадете?

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Дали знаете дека вашиот хороскопски знак влијае врз изборот на пица кој најчесто го правите? Секој знак сака различен вид на пица..

Овен

Вие сакатепицата да ја јадете дома. Па дури и да одите во некоја пицерија делот од пицата кој нема да го изедете барате да ви го спакуваат за дома. А кога треба да изберете, вашиот најчест избор е лута пица, со зачини или лути пиперчиња.

Бик

Најчесто ја нарачувате пицата која е специјалитет на куќата, одностно пицата која има буквално се`. А многу често знаете да нарачате и уште една помала пица, за секој случај, да не огладнете подоцна.

Близнаци

Вие избирате или пица со многу печурки или пица со многу маслинки. Но, многу често знаете да заборавите на пицата, ако се занесете флертувајќи со келнерот/ката.

Рак

Вие сакате сами да си направите пица, а таа најчесто е вегетаријанска со многу домати и пиперчиња.

Лав

Вие сте голем гурман и јадете пица исклучиво во италијански ресторани. Сепак, не претерувате и никогаш не ја јадете целата пица, не бидејќи сакате стомакот да ви излегува над фармерките.

Девица

Вие сакате пица со многѕ сирење и кашкавал, па затоа најчесто ја нарачувате пицата со четири сирења. А пред да почнете да јадете не заборавате со салфетка да ја впиете маснотијата од пицата.

Вага

Кога нарачувате ( или кога дома сами си правите ) нарачувате една со месо или салама, а друга вегетаријанска пица, бидејќи никогаш не можете да одлучите каква пица навистина сакате да јадете.

Скорпија

Вие сакате необична пица со некој нов сос, крем па дури и пица со овошје, како на пример ананас. А покрај пицата, вие секогаш знаете да го добието телефонскиот број од келнерот/ката.

Стрелец

Вие секогаш купувате семејна пица, но не за да ја јадете со вашето семејство туку со големиот куп пријатели. Воопшто не ви е важен видов на пицата, поважно ви е да се забавувате со пријателите.

Јарец

Вие сакате затворена пица-калцоне. Таквата пица ви е најпрактична, бидејќи можете да ја јадете, а истовремено да правите и други работи.

Водолија

Зеленчук прелиен со мноооогу сирење и кашкавал. Тоа е пицата која можете да ја јадете секој ден.

Риби
Вие сте скромни. Не пребирате многу многу кога е во прашање храната. Затоа јадете секакви пици.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Мојата пица?

The`bItCh напиша:
Рак

Вие сакате сами да си направите пица, а таа најчесто е вегетаријанска со многу домати и пиперчиња.

.
Ти да не си :lud:
Каква вегетеријанска, какви пиперчиња и патлиџанчиња.
Пицата сакам да биде сочна (многу мастраф, малку тесто), да има многу растопен кашкавал, печурки и шунка. Нормално - кечап.

Мојот тип на пица е капричиоза (не вегетеријана)!
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
SpaceLily напиша:
Kaprichiozaaaaaaaaaa lele kolku ja sakam !!!!!!!!!!!!!!
Е сеа, мораше ли да спомнеш капричиоза :P
Како ми лизга со јогурт ... па па па
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
StenmarC напиша:
Е сеа, мораше ли да спомнеш капричиоза :P
Како ми лизга со јогурт ... па па па
Аман, пица и јогурт? :pov:

Секој знае дека со пица само кока-кола се прифаќа! Ни пепси, ни синалко... Само кока-кола! :wink:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Пица и јогурт закон!
Исто така пица и милкшејк и пица и сок од јаболко.. ммммммммммм:))
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
403
Поени од реакции
2
StenmarC напиша:
Е сеа, мораше ли да спомнеш капричиоза :P
Како ми лизга со јогурт ... па па па
Jas ne! Acid ja spomna i mi otvori apetit i morav da poracham.Samo nekako ne mi odese jadenjevo bez Zen~ :))))
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Пица кентаки со пилешко месо,кашкавал мнооогу,моцарела и лут сос мхмхмхмх синоќа ја јадев овде до нас има италијани леле перфектни пици прават:love3:
 

1000 clen

Илјадитиот член
Член од
23 септември 2005
Мислења
78
Поени од реакции
0
The`bItCh напиша:
Стрелец

Вие секогаш купувате семејна пица, но не за да ја јадете со вашето семејство туку со големиот куп пријатели. Воопшто не ви е важен видов на пицата, поважно ви е да се забавувате со пријателите.
Нема врска ова, со кулен и сланина "DIAVOLO"
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
kaskaval, prsuta, patlidzani, maslinki i asparagus.

Pavlaka od ozdgora normalno.
 
Член од
3 март 2005
Мислења
101
Поени од реакции
0
U posledno vreme plain pizza. Pishuva demek sakam sama da napraam ili pak vegetarijanska da bide. Nemash shansi. Prvo sho me mrzi da gotvam vtoro sho ne sum vegetarijanka. Se zavisi od raspolozhenje... nekad plain a nekad pepperoni, so mnogu mnoguuuuuuuu kechap normalno! :icon_razz
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Mrazam pizza se oseka ko se gubre so imas nikoj so ne go jadi stavigo na testo i krkaj ! BLJAK! Baska i mrsna e mi se gadi od samata pomisla
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Многу љубам пица!!!

Со саламче, кашкавалче, кечапче......мммм....
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Стрелец

Вие секогаш купувате семејна пица, но не за да ја јадете со вашето семејство туку со големиот куп пријатели. Воопшто не ви е важен видов на пицата, поважно ви е да се забавувате со пријателите.
Далеку од тоа ... секогаш купувам најмала пица ме заситува многу ... секогаш јадам со пријатели но не ми е поважно дружењето од неа:icon_lol:
Сакам полнички пици, да не се само со кашкавал бљак ... обожавам со пилешко месо, јајца како додаток, со пршута, капричиозата стандард итн. Ако јадам во пицерија (значи не е за носење:icon_lol: ) обавезно си барам павлака мх, мх, мх! :music3:
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Acid напиша:
Аман, пица и јогурт? :pov:

Секој знае дека со пица само кока-кола се прифаќа! Ни пепси, ни синалко... Само кока-кола! :wink:
Абе, остај се......со јогурт е ЗАКОН!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom