Каква пица јадете?

Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Или манџааааа :cuc:(y). Иначе он топик, од типот на оние кватро стаџоне итн., се што има кватро.
Кватро Формаџи, мммм мај фејворит.
--- надополнето: 10 ноември 2012 во 23:47 ---
Или манџааааа :cuc:(y). Иначе он топик, од типот на оние кватро стаџоне итн., се што има кватро.
Кватро Формаџи, мммм мај фејворит.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кај има најдобра Кватро Формаџи во Скопје?
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
108
Поени од реакции
146
Најмногу јадам вегетаријана и кватро стаџоне. Нема врска дали мајка ми ќе ми ја направи, нарачана или во ресторан. Ако веќе бирам ресторан највкусна ми е во Ања:D
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Јадам секакви, ама има една чили или зачинета незнам како се викаше во Густо со парчиња пиперка, кој е по лутото нека ја проба нема да зажали :rolleyes:
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Рак

Вие сакате сами да си направите пица, а таа најчесто е вегетаријанска со многу домати и пиперчиња.

.
Јас и вегетаријанска магаре и козметика па уште што сакам и сам да си ја направам:giggle:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Од овие 35 ден парче од некоја си пицерија Pizza Pezzi :icon_mrgr: многу ефтини за вкусот кој го имаат и состјките во неа а и кашкавалот не е растителен. (y)
Прегледај го приврзокот 64064
Незнам дали се истите, веројатно се, ги има и на рекорд и во Бисер, не се воопшто лоши пиците :)
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Најдобрата во Скопје/Македонија, било која пица од понудата во пицеријата Gigo!
БАШ и НЕ.....зимоска купив...250ден средна...и тоа кашкавалот се броеше на прсти салама 3 кругчиња и кечап 2 капки...само тестото им вредеше дека у фурна
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
БАШ и НЕ.....зимоска купив...250ден средна...и тоа кашкавалот се броеше на прсти салама 3 кругчиња и кечап 2 капки...само тестото им вредеше дека у фурна

Да да, и тогаш мрморецот..
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Да да, и тогаш мрморецот..
мрморецот? didnt get it xD

па сеа дај ќе лажам........за пица ќе се карам...2 жени беа и многу сиромашна ми ја направија.....може тој дебелиот боље ги праи од кај да знам
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Знам им се случува и на нив по некој испад, ама ако ти ја прави главниот мајстор, нема утка, тоа е мана....тешко е во маалска пицерија (што не е во центар мислам) да има неколку добри пица мајстори, па дури и во центар да е кога ќе размислам, па тука и други работи играат улога, да не објаснувам сеа. Генерално пицата е многу добра, заедно со Балила и Енрико се најдобрите кај нас.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
кога станува збор за пица не пребирам ич! секаква пица јадам....

инаку најубава пица сум јадел у фуфо и у балила... у балила посебно зашто не птедат на мастрав ама ИЧ!!! - ти ја носат пицата и имаш 3 сантима мастрав изѕидам за смешни пари!... кој јадел у балила сигурно знае за што зборам.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
кога станува збор за пица не пребирам ич! секаква пица јадам....

инаку најубава пица сум јадел у фуфо и у балила... у балила посебно зашто не птедат на мастрав ама ИЧ!!! - ти ја носат пицата и имаш 3 сантима мастрав изѕидам за смешни пари!... кој јадел у балила сигурно знае за што зборам.
кај се наоѓа таа?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.386
Поени од реакции
46.826
обична капричиоза со павлака обавезно (еве сеа дознав дека Стелато се викало тоа)

иначе, татко ми дека е гадно човече чварки си става во пица.... :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom