Кадрава или права коса?

Кадрава или права коса?

  • Права

    Гласови: 200 65,6%
  • Кадрава

    Гласови: 105 34,4%

  • Вкупно гласачи
    305

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Кога ги гледам тоа другарките како на секое излегување се пеглаат и прават триста чуда на косата си мислам во себе јас ако имам ваква коса и да морам сето ова да го правам ке се ишишам лустер:pos2:.Инаку имам долга , црна и права коса кога 2 ке ја исчешлам изгледа ко да ми е пеглана.Просто си ја обожавам косата и си се гордеам со нејзе:kesa:
 
Член од
19 јуни 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ко мало косето ми беше плаво,на кец манато и право.xD
Сега ми е нешто измеѓу право и кадраво,со кркми,и долгичка..а сакам да си ја пораснам до половинаи ова лето не ја стрижам xD а и бај д веј си ја обожавам косата :D:D
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Кај женско сакам права коса. По-sex е :)
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
права дефинитивно...
 

LovedGirl

M`agapas? S`agapw polu!
Член од
17 септември 2008
Мислења
127
Поени од реакции
11
Јас имам права коса и двете варијанти ми се допаѓаат , но сепак повеќе сум за права коса :pipi:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Имам виткана кафеава-накај-лешник коса сега.
Ко сум била мала ми била плава и виткана, па ми отемнела и ми се исправила во петто негде, во седмо почна да ми се виткат и ми беше ногу ружна и во прва негде ми се извиткала скроз пудлица-стајл и уште ми е таква. :pipi:

Ја пеглам понекоаш зш појќе така си се бендисвам, а на другиве пуба сум им била со виткана.
Се нервирам само зш ми е релативно кратка (пеглана ми изглеат ногу долга, ама локниве земет од должинава) и не можам пуштена да ја носам зш ногу ми е збувната.

Инаку, кај машки, не ме бендисвит таја модата шо беше со шишки на страна и прави косите, пубо или кратка или аку е долга да е ко со федери, таква ко кацига.
Ко типацон на излогон во Look. :)
 
N

navivacka

Гостин
Јас имам кадрава коса и ме нервира многу,па треба да ја пеглам секое миење за да ми е права а со тоа пеглање си ја уништив косата:tapp:
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Имам права долга коса, ама повеќе сакам виткана и многу често ја виткам, изгледа поприродно, разиграно, весело...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Ни ми е скроз права, ни ептен виткана. Само колку да направи проблем :nerv:
И ич не си ја сакам :uvo:
И затоа ја пеглам после секое бањање и си ја уништив малце.:kesa: Ама тоа е тоа сега :toe:
А летово за да си ја одморам малце, најчесто во репче си ја врзувам.

А и виткана коса сакам [ама не како мојата]. И ја имам виткано само еднаш до сега, на фризер, за полуматура.
 
Z

Zoza

Гостин
усте од мала ми е виткана...сега некогаш ја пеглам ама не често, а иако сакам да имам права коса (сакам ама нема :baeh: )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom