Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
6 септември 2012
Мислења
75
Поени од реакции
35



^^^^ Ова ? Bubble wrap, или кесе со воздушни меурчина, преферетно во ролни? Ако некој знае конкретно каде се продава нека пише обавезно.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Дечки бе..ај кажете!!!
Препорака за хемиско чистење на фармерки од боја за метал..
Дали имате искуство може ли да се исчисти или со што или каде.
Оди во било кое хемиско, прашај, таму ќе ти кажат. Има едно во Веро центарот.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Има некое име, ваљда не му е званично "средство за чистење LCD монитор"? :D
Немам поима :/
Јас барав заштитна фолија за мобилен, и го видов и тоа таму, а како се викаше не приметив :/
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Средство за чистење LCD монитор?
имаш и во Анхоч, АМЦ, побарај средство за чистење ЛЦД монитор :))) тука некаде е цената, 200 ден.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Средство за чистење LCD монитор?
Две капки вода и сува мека крпа :)

А ако бараш сретство за ЛЦД телевизор..... оди во продавниците каде што се продаваат самите телевизори, таму имаат....... АМЦ, Нептун, Техномаркет..... :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Обично сретство за стакло и мека крпа или еленска кожа
Јас мониторот го чистам со обично средство за стакло само што јас имам специјална крпа за монитори но може и мека крпа имам пробано не прави никаков проблем. Битно не фрлајте пари за џабе ко демек така е најдобро.

Ај сега мене помош ми треба се надевам ќе ми помогне некој до сабајле...

Каде можам да најдам прекрасни шолји за чај,кафе? значи ми треба некоја голема или така средна големина убави нормално бидејќи ми треба за подарок? и уште нешто да не знае некој дали утре ќе работи продавницата во трговски каде што има украси,кондоми откачени и такви некои работи таа што е на влезот од трговскиот? име и незнам. :D Бидејќи планирам за подарок да купам за сестрами и за другар ми.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
148
Поени од реакции
177
Јас мониторот го чистам со обично средство за стакло само што јас имам специјална крпа за монитори но може и мека крпа имам пробано не прави никаков проблем. Битно не фрлајте пари за џабе ко демек така е најдобро.

Ај сега мене помош ми треба се надевам ќе ми помогне некој до сабајле...

Каде можам да најдам прекрасни шолји за чај,кафе? значи ми треба некоја голема или така средна големина убави нормално бидејќи ми треба за подарок? и уште нешто да не знае некој дали утре ќе работи продавницата во трговски каде што има украси,кондоми откачени и такви некои работи таа што е на влезот од трговскиот? име и незнам. :D Бидејќи планирам за подарок да купам за сестрами и за другар ми.

За шолји знам дека имаше преубави спроти Буњаковец пазарчето, во зградата кај „Специјал“, една продавница за дрангулии за по дома, чаши, чаршави некои такви работки. Чашите од излог што ги имам видено (пред неколку месеци) беа преубави, ама мислам дека се скапички, а утре сто посто се` ќе работи не само трговски и тоа најмалку до 14-15ч.(така е секоја година), пошто утре ако не се испазари готово, потоп:) Така што мирно спиј :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom