Каде може да најдам? (Општи прашања)

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
За шолји знам дека имаше преубави спроти Буњаковец пазарчето, во зградата кај „Специјал“, една продавница за дрангулии за по дома, чаши, чаршави некои такви работки. Чашите од излог што ги имам видено (пред неколку месеци) беа преубави, ама мислам дека се скапички, а утре сто посто се` ќе работи не само трговски и тоа најмалку до 14-15ч.(така е секоја година), пошто утре ако не се испазари готово, потоп:) Така што мирно спиј :pipi:
Еј да убаво ме потсети баш ќе појдам утре да видам што има таму се надевам ќе најдам некоја убава шолја бидејќи сестра ми колекција си прави :pipi: Така да мислам дека ќе биде вистински подарок. П.С се надевам нема да има скапи :D Фала на потсетување имаш чоколадо од мене по твоја желба. :pipi:
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Дали и каде може во Скопје да се најде растителна сланина како онаа veggie bacon што ја гледаме на странските телевизии ?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Не знам кај да пишам,се нервирам и не можам да најдам информации.
Нека ми каже некој ако знае по кој автопат одат автобусите од Скопје за Загреб ?
Скопје-Белград-Загреб одат или имаат сега некоја нова рута ?
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
каде се продаваат минион плишани мечиња (оние од despicable me) во скопје?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
703
Не знам кај да пишам,се нервирам и не можам да најдам информации.
Нека ми каже некој ако знае по кој автопат одат автобусите од Скопје за Загреб ?
Скопје-Белград-Загреб одат или имаат сега некоја нова рута ?
Скопје-Белград-Загреб нема никаква друга рута ,автопат Е-75 Скопје граничен премин Табановце , после Прешево е магистрален до некаде пред Ниш Србите го градат автопатот на одредени места е автопат а некаде е магистрала , а потоа е автопат до Загреб дозволена брзина на автопатот во Србија е 120 км/ч , додека во Хрватска е 130 км/ч тука можеш да си ја видиш и рутата https://maps.google.com/ или http://www.viamichelin.com
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Има ли Hello Kitty продавница во Скопје? И каде има најголем избор на играчки и облека од нив? Во овие поголемиве продавници за играчки, слабо има избор на Hello Kitty плишани играчки.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
:facepalm:

Опрости и на глупоста, актуелна е деновиве.

Па, да, и такви имаш на женски пазар. Или оди во Султан кафе пред Хотел Арка и прашај, ќе ти кажат таму за сигурно. Сериозно.
намали од тоа сокот :pos: је да је овошен, од грозје, али сепак, не претерувај ;)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Се помешав со фереџе, буквално. Уште сигурен во себе:pos:

Треба време, друже, време само. Не замерај:)
јок бре, какво замерање. да не се ваквите “киксови“ нема да биде интересно, нели?
П.С. пола милениум и сл :pos:
П.П.С. стави си и ти во потпис “фереџе“ ;)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.943
Поени од реакции
7.594
Вакво нешто каде може да се купи ?, или па како да се направи од светилки новогодишни да може вака како на видеово да ги ставиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom