Каде може да најдам? (Општи прашања)

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Оукли цвикери за сонце во Скопје?
Имал некој искуство со брендов? Изгледа амерички се и ги фалат побајаги, ама на веб сешто фалат... :)


http://oakleyvault.com/

Побарај во продавниците што држат опрема за скијање. Јас имам еден пар вакви, на овој модел стаклото е со највисока заштита. Не знам какво е стаклото на моделот што го имаш ставено бидејќи квалитетот и нивото на заштита зависи од цената, но за овие што јас ги имам можам да кажам дека стаклата се ненормално добри и заштитуваат многу, со оглед на тоа што мене страшно ми смета сонце со овие можам да излезам и на најсилно сонце и да не ми смета. Иначе се ептен познат бренд во САД и низ Европа, само кај нас не се уште популаризирани, како и за сѐ друго и за ова касниме едно 20тина години.
 
A

AnFem

Гостин
Има ли во Скопје оваква чизма некаде?



Или нешто слично, имитација на кожа (не вистинска!), со штикла, над колена?
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Знае ли некој тел.број од ординацијата на др.Ана во Кисела Вода??
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Каде да најдам наочари за сонце слични на авиатичарот од RayBan гледам ги има доста слични модели во црвено и зелено со златни рамки се носат. Најдов една продавница бужутерија во гтц ги имаше за 690 ден. но имаше само неколку модела. Не знам каде би можел да најдам повеќе избор нешто во тој price range.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
756
Поени од реакции
358
Знае некој колку пари е картата за на саем за Скопје Travel Market ?
 
Член од
1 април 2012
Мислења
152
Поени од реакции
41
Дали знае некој каде би можел да најдам, феномат (т.е нешто слично на апаратите за сушење раце во тоалетите)...?
Благодарам однапред. :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Каде е новата локација на Brandshop?

На нивиот сајт пишува ГТЦ 1 кат, ама бев таму и во локалите од околу ми кажаа дека се преместиле ама не знаеја каде.
 
Член од
21 април 2010
Мислења
100
Поени од реакции
33
Каде во Скопје може да се најде бандани и по која цена отприлика ?
 

Inception

Професор Д-р
Член од
3 април 2012
Мислења
115
Поени од реакции
55
Mozebi ima nekoja si tema za ova rpasanje ali ke prasam tuka - Dali vo Makedonija postojat Psiho-terapevti??? oznavate nekoj takov ??? broj, adresa ness ?
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Кај може да најдам во Скопје вакво за полнач ?
Логинг Електроникс, ТЦ Беверли Хилс, на спрат (имаат секакви конектори)
Еве баш како тој што го бараш (машки DC 2.5mm):
http://www.loging.mk/649/163786/0/ShowProduct/DC_konektor


Mozebi ima nekoja si tema za ova rpasanje ali ke prasam tuka - Dali vo Makedonija postojat Psiho-terapevti??? oznavate nekoj takov ??? broj, adresa ness ?
Побарај во Златна Книга, еве ти линкови:

Психијатри
Психолози и психолошки советувалишта
Психијатриски установи
Психотерапија
Невропсихијатрија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom