Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
26 февруари 2013
Мислења
116
Поени од реакции
31
Ај не можеш уште еднаш да ме цитираш? Ти дадов линк како да најдеш, кликни три-четири пати и прочитај нешто.
Најдов но не беше само да напишеш на гоогле и толку.Работата беше шо ми требаше брзо а на гоогле немаше баш то шо ми требаше. Било како,ако помагаш помагај не се прај паметен
 
Член од
21 март 2009
Мислења
166
Поени од реакции
2
Имало некој АЛОЕ АКТИВАТОР добар бил за синуси , слушнал некој за тоа ? Цена ? Каде го има ?
 
Член од
20 април 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Петарди ќе правиш? :icon_lol:
dimni druze
--- надополнето: 21 април 2013 во 15:53 ---
Земјоделски аптеки. Ама онечистен :sneaky:
Zname be prijatele deka ima vo zemjodelska bev i mi dadoa salitra toa ti e gjubrivo vo koe ima dali 20% KnO3
--- надополнето: 21 април 2013 во 16:01 ---
Има ли некој што знае од каде да купам КАЛИУМ НИТРАТ (шалитра )ама чист, во скопје или во нашава ДРЖАВА воопшто го има ли негде.Или треба да набавам од странство? Кој знае нека пише кој не знае нека не мрчи со тоа што кје пише оди во земјоделска аптека,по понеснабдените дури и се чудат што е тоа изгледа немаат ни основно завршено или кје ти дадат гјубриво за прехрана што содржи 20 % калиум нитрат,а во поснабдените викаат те прашувале за што ти е .. и треба да даваш изговори мада тоа не сум го проверил...
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Каде можам низ Скопје да најдам имитација на канали. Не оние што го прошируваат увото, туку нивна имитација, т.е. да имаат тенко желевце а да изгледаат ко канали?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
247
Поени од реакции
394
Каде можам да најдам некоја гпс навигација за windows 7 (garmin igo map&guide )
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.816
Поени од реакции
31.761
Оукли цвикери за сонце во Скопје?
Имал некој искуство со брендов? Изгледа амерички се и ги фалат побајаги, ама на веб сешто фалат... :)


http://oakleyvault.com/

 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
Оукли цвикери за сонце во Скопје?
Имал некој искуство со брендов? Изгледа амерички се и ги фалат побајаги, ама на веб сешто фалат... :)


http://oakleyvault.com/

Може да се нарачаат преку нет?
Не се уопште скапи ако се добар квалитет.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.816
Поени од реакции
31.761
Може да се нарачаат преку нет?
Не се уопште скапи ако се добар квалитет.
Не сум сигурен, ги фалат доста по форуми. Башка имаат и да се нарачаат стаклата со диоптер, јес да ми е многу мал диоптерот... Ама би земал локално за да пробам (и да бидам сигурен дека нема да заебат диоптер).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom