Каде може да најдам? (Општи прашања)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.866
Поени од реакции
35.666
Каде можам да го најдам ова ЦД:

Orthodox Celts - The Celts strike again

Групава е од Србија ама ЦДто никако да го најдам.
Ако не ти смета, ги имаш и на spotify, доста од песните им се достапни и на јутјуб, а како цд еве ти понуди тука.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.173
Поени од реакции
6.600
Те гледам дека за инает чкрапаш, така да терај си
ne be druzhe poskreno ne mozhi!
Za mene tie pederkite se najodvratnoto neshto shto mozham kaj zdrav prav mazh da go zamislam!
A ti kako ce pravish i kako se osejchash e tvoe pravo !
Pozdrav i ne mislam nikogo da navredam
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.866
Поени од реакции
35.666
ne be druzhe piskreno ne mozhi!
Za mene tie pederkite se najodvratnoto neshto shto mozham kaj zdrav prav mazh da go zamislam!
A ti kako ce pravish i kako se osejchash e tvoe pravo !
Pozdrav i ne mislam nikogo da navredam
Викаш машкоста се мери по педерушите, или како и да ги викаат?

Многу глупо име носи во наш јазик, ова е стандард чанта, само помала и страшно корисна за секојдневие. Да се заебаваш за нешто што е практично, треба да си апла неизживеано баце.

Јас имам неколку модели, помали, поголеми, поефтина за пешачење и теретана, samsonite и кожна за работа/патувања, попрактично нешто здравје. Секогаш во себе имам 2 телефони, слушалки, новчаник, една рака клучеви, апчиња. По џебови не собира се, плус со клучевите секогаш се познава траг на фармерките.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
936
Поени од реакции
617
Викаш машкоста се мери по педерушите, или како и да ги викаат?

Многу глупо име носи во наш јазик, ова е стандард чанта, само помала и страшно корисна за секојдневие. Да се заебаваш за нешто што е практично, треба да си апла неизживеано баце.

Јас имам неколку модели, помали, поголеми, поефтина за пешачење и теретана, samsonite и кожна за работа/патувања, попрактично нешто здравје. Секогаш во себе имам 2 телефони, слушалки, новчаник, една рака клучеви, апчиња. По џебови не собира се, плус со клучевите секогаш се познава траг на фармерките.
Прав маж се ова ќе пикне у предни џебови и ќе си замислува дека има големо парче

Sent from my phone using Tapatalk
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.214
Поени од реакции
9.091
Дечки, кај можи да најдам квалитетно марамче за чистење (бришење) наочари?
jas tuka kupuvam od optiki, nekoi micro-fiber maramce/krpce malecki, pasiraat i vo kutija na naocari.
isto imas drugi opcii, sprej / voda za cistenje vo mali pakuvanja i ovie vlaznite za edna upotreba (tie gi imas sekade).

proveri po podobro snabdeni optiki ili nekoi so drzat brendovi, bi trebalo da imaat.
 
Член од
10 јануари 2014
Мислења
29
Поени од реакции
11
Каде во МК може да се купи лизгалка/топоган само пластичкиот дел (или фиберглас), како на сликата:
 

Attachments

Член од
30 јануари 2009
Мислења
466
Поени од реакции
385
Каде во МК може да се купи лизгалка/топоган само пластичкиот дел (или фиберглас), како на сликата:
Вчера видов во Хубо помалите беа 7 000мкд а поголемите 8 000.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
359
Поени од реакции
356
Член од
21 ноември 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
Дали полициски службеник е должен да носи капа, "body camera" При казна да доставува налог ? И истиот да се пријави во внатрешна контрола поради овие три работи плус не се легитимира.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.540
Поени од реакции
4.368
Kade mozam da go najdam @wot ?
Pozaklucen e i od mene, ne moze covek nikako da go kontaktira. Pobrzo ke stapam vo kontakt so nekoj od toa Sentinelskite ostrovi otkolku so nego :icon_mrgr:

Sakav nesto da go popitam, ama bez da me poshljaka :angel:
 
  • Хаха
Reactions: wot
Член од
28 мај 2023
Мислења
156
Поени од реакции
157
Дали полициски службеник е должен да носи капа, "body camera" При казна да доставува налог ? И истиот да се пријави во внатрешна контрола поради овие три работи плус не се легитимира.
На зелен пазар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom