Каде може да најдам? (Општи прашања)

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Кајш со нитни .

ГТЦ...Еко и тоа карши него како Еко организирано со тезги сигурно ќе најдеш...не би требало повеќе од 500-600 денари да се :smir:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Кај се продава дрвен лак со стрели?
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Има некое место каде се организира bungee jumping во Македонија?
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
ГТЦ...Еко и тоа карши него како Еко организирано со тезги сигурно ќе најдеш...не би требало повеќе од 500-600 денари да се :smir:
шо бе 600 ден .........150 е ...:vozbud: на пазар!!!ама скапани се од таму :):)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Такво мало точаче БМХ тој за финтици праење,и ако може цена?:back::pipi:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.869
Има некое место каде се организира bungee jumping во Македонија?
Во Охрид имам гледано банџи скокање лани летото ..али кој го организира и како иде тоа појма неам ..

Еве нешто од поодамна




ОХРИД - Поставувањето на импровизираната направа за банџи- скокови на брегот на Охридското Езеро кај хотелот "Парк" уште во почетокот на летово предизвика внимание кај јавноста, но го отвори и прашањето како ќе функционира оваа атракција и дали сопствениците ги имаат обезбедено сите сигурносни мерки и потребната документација за оваа популарна, но и опасна атракција.

Посетителите на плажата кај хотелот "Парк", но и заинтересираните охриѓани оваа атракција и кревањето на адреналинот ја плаќаат по 25 евра за еден скок. Претходно, тие треба да потпишат посебна изјава дека скокот го изведуваат на своја одговорност и дека сопственикот не одговара доколку нешто му се случи на скокачот. Познавачи на ваквите атракции велат дека за поставување вакви направи се потребни сериозни подготовки и механизми за обезбедување на скокачите и дека во развиените земји има посебни прописи од оваа област со обезбедување на неколку степени заштитени варијанти.
 
Член од
25 јуни 2009
Мислења
81
Поени од реакции
2
Каде[во Скопје] можам да најдам книги[не учебници] шо немаат превод од Англиски на Македонски ама да се понови изданија.
Не ми предлагајте оние шо се да не речам улични продавачи на плоштад или незнам каде зашо имаат не преведени книги ама се стари издања мене ми треба нова книга.
Бав и во онааа голема продавница за книги во Рамстор! Нема бев на плоштад и во книжарата!Нема!
Се работи за книгата Miles to Go! од Miley Cyrus. До 19 год. можда ја знаат! А можда и повозрасни.
Огромен фан сум и и сакам да ја купам таа книга! Книгата е ново издање,и не верувам да има превод на било кој балкански јазик!
Упорна сум и се надевам дека некој ќе ми помогнее!!:nesvest:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Каде[во Скопје] можам да најдам книги[не учебници] шо немаат превод од Англиски на Македонски ама да се понови изданија.
Не ми предлагајте оние шо се да не речам улични продавачи на плоштад или незнам каде зашо имаат не преведени книги ама се стари издања мене ми треба нова книга.
Бав и во онааа голема продавница за книги во Рамстор! Нема бев на плоштад и во книжарата!Нема!
Се работи за книгата Miles to Go! од Miley Cyrus. До 19 год. можда ја знаат! А можда и повозрасни.
Огромен фан сум и и сакам да ја купам таа книга! Книгата е ново издање,и не верувам да има превод на било кој балкански јазик!
Упорна сум и се надевам дека некој ќе ми помогнее!!:nesvest:
Види таму каде што беше порано Бамбус Оаза, карши МекДоналдс, има едно такво продавниче со странска литература, на англиски јазик.

BTW, кога никој не ми помогна за претходното прашање што го поставив, сега барам нешто едноставно. Тампони за уши, каде се продаваат ? :)
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Каде можам да најдам пиво после 7 саат? И дали ги затворија тие кај влада и кај соборна продавничките шо продаваа после 7??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom