Каде може да најдам? (Општи прашања)

felixthecat

Boys Don't Cry
Член од
6 јануари 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
јас имам маица South Park :baeh: ама ја купив во бугарија , кај нас уште немам видено да продаваат:toe:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
јас имам маица South Park :baeh: ама ја купив во бугарија , кај нас уште немам видено да продаваат:toe:
Може многу лесно да се направи по нарачка има многу фирми кои нудат такви услуги, веќе е постирано на претходната страна :helou:
 
Член од
24 мај 2009
Мислења
131
Поени од реакции
6
Незнам дали има ама провери во сервисот на џилера кадешто продаваат резервни делови. Тоа е карши соборна, ама ќе треба да допрашаш некој друг да ти каже точно каде, не ме бива за локации :toe: Има таму 300 чуда, ама цена...не прашувај.

Каде можам да најдам Јапонско знаме? Големо, а не некое за на биро...Знам дека има во градска болница ама неможам да им го украдам, има обезбедување. Исто така, каде да најдам Racing Flag/Тркачко знаме (Checkered Flag) такви како што ги закачиле на билбордите со реклама: Вози пребрзо стигни прерано...има таков билборд со знаме во ново лисиче ама билбордот е лоциран до полициската станица, неможам да се качам 5 метри и да крадам знаме...
Ај баш да видам дали ќе знае некој :D
За тој салонот на Gilera знам, бев и прашав ама немаат и не знаат каде би можел да најдам...
За Checkered Flag....маше кај поранешна Panda кај Лептокарија ама некој го собрал....имаш и тука кај шо ја ограбија Pro Credit на кривината! И јас го меркам тоа....се мислев да го соберам, ама ти го оставам тебе! :wink: Please извести ме ако си собрал од некаде!:vozbud:
 

felixthecat

Boys Don't Cry
Член од
6 јануари 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Може многу лесно да се направи по нарачка има многу фирми кои нудат такви услуги, веќе е постирано на претходната страна :helou:
da znam , ama ne e toa filmot :smir:

da ne znae nekoj kako mozam da kupam od onie friziderine mali sto gi ima po prodavnici so stakleni vrati , gledam sega vo sekoja mozna trafika ima edni dobri GORSKA pa ako imate nekoja informacija pisete
 

Jet

Член од
17 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
6
da ne znae nekoj kako mozam da kupam od onie friziderine mali sto gi ima po prodavnici so stakleni vrati , gledam sega vo sekoja mozna trafika ima edni dobri GORSKA pa ako imate nekoja informacija pisete
Ако мислиш фрижидери од тие шо има и по кафичи за сокчиња, имаше баш вчера еден ми кажваше продавал. Мислам дека 3000 ден беше.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Каде можам да најдам мајца Македонец до коски??
Гледам многу имат такви и јас сакам:vozbud:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Малце е чудно прашањево, но дали знае некој каде се продава Гајгеров бројач или нешто слично за мерење на јонизација и такви ствари?
 

felixthecat

Boys Don't Cry
Член од
6 јануари 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Ако мислиш фрижидери од тие шо има и по кафичи за сокчиња, имаше баш вчера еден ми кажваше продавал. Мислам дека 3000 ден беше.
Da na takvi mislam , aj pisi mi poraka da mi dedes kontakt od deckoto sto go prodava
 
П

Паган-др

Гостин
Каде можам да најдам мајца Македонец до коски??
Гледам многу имат такви и јас сакам:vozbud:
Можеш да си испринташ. За да купиш не сум нашол.

Постер од Че Гевара/Продиџи да не знае некој кај можам да најдам? Во Југотон гледав неможев да најдам...
 

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
kade mozam da najdam bicycle karti i chipovi za poker?
 
Член од
28 април 2007
Мислења
478
Поени од реакции
15
Чипови за покер имаш карши Лондон Паб на плоштад Sewa се вика продавницата има разни тракатанци има и покер со 500 чипови и со 200 така нешо види.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.304
Поени од реакции
42.017
Кајш со нитни .

 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Aј баш прашај го од каде ги купил и ако знае дали има црни :)
Во Скопје има само зелени и портокалови(јас имам вакви), црни немам видено, а сега донесоа од новиот модел ама црвени, во продавниците на најк.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom