Каде може да најдам? (Општи прашања)

B

BooBojan

Гостин
Каде е во ЦЕНТАР на ЈСП постојката во која можам да си извадам карта за бесплатно возење?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Каде е во ЦЕНТАР на ЈСП постојката во која можам да си извадам карта за бесплатно возење?
Во ЈСП Турс агенцијата се вади, не на постојка. Тоа ти се наоѓа кај кафичот Корзо, на еднонасочната уличка што ја сече улица Македонија.

Screenshot_1.png
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Менување на екран на Нексус 4 у Скопјево? И колку би чинело задоволствово? :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
9 години носам ист модел патики - Adidas Superstar - бели со црни ленти, класичната верзија. Цената во просек им беше 3,600. Од летоска навака на 2-3 пати превртев се живо и диво во Скопје и ги немаше никаде, само еден тип есеноска беше доволно кадарен да објасни зошто ги нема и зошто нема да ги има никаде во МК најмалку до пролет 2014. Ако ги нема и пролетва, ќе ги нема ни до пролет 2015.
Прашувано е и во Охрид, Струмица, Тетово... ги нема, жими во Солун прашав во Адидас имале 3 пара мој број, ама цената била 90 евра, сосе патот - 100 евра, а сосе други попатни работи - премногу евра и премногу малтретирање. Ајде барав и на онлајн продавници, воглавно $75 чинат, но шипинг само во рамки на САД или други фенси земји. И царина и ддв не е проблем доколку начекам некој да нуди за таа цена и да доставува до МК, али ништо од тоа. Ај и треторазредни сајтови разгледував, ама па таму не знаеш која година се произведени, а тоа е важно бидејќи после 3 години максимум гумата почнува да пожолтува сама од себе. Дно доживеав во Аутлет центар во СЦБТ, имаше за 3,000 денари со тегет ленти, патиките имаа веќе бајаги пожолтена гума, на јазичето пишуваше дека се "реколта" 10/11 (може и 09/10) а дотичната продавачка ме убедуваше дека со црни ленти суперстар веќе не постојат, туку овие нивниве со тегет ленти биле најнов модел и само што ги донеле. Да немаше толку сведоци ќе ја задавев.

Long story short - Доколку некој во скоро време го видел тој модел било каде во Скопје/МК (или на нет на некој веродостоен сајт што нуди шипинг и до МК), го замолувам да ме контактира. Чисто за инфо, ми треба број 44 2/3 или 45 1/3. Колку за потсетување, еве за кои патики станува збор:
http://www.adidas.com/us/product/mens-originals-superstar-20-shoes/EU021?cid=G17068&breadcrumb=1z13071Z1z11zrfZsvZu2Z1z1371yZ1z13ybj#
http://www.adidas.com/us/product/mens-originals-superstar-20-shoes/EU021?cid=G17068&breadcrumb=1z13071Z1z11zrfZsvZu2Z1z1371yZ1z13ybj#
Данке однапред...
Какви се за носење? Не се премногу крути, не те тепаат на петицата? Оти јас еднаш зедов слични, слична градба, не суперстар, нео линија беа ама дали дека малку тесни, абе ме отепаа назад на петици, мислев ќе се разносат со време ама ништо. После ги продадов за упола цена од што ги купив. Знам дека се едни од поскапите патики, а еве сега попуст кој може да се искористи.
http://www.sport.mk/index.php?route=product/product&path=237&product_id=4443 (y)
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Какви се за носење? Не се премногу крути, не те тепаат на петицата? Оти јас еднаш зедов слични, слична градба, не суперстар, нео линија беа ама дали дека малку тесни, абе ме отепаа назад на петици, мислев ќе се разносат со време ама ништо. После ги продадов за упола цена од што ги купив. Знам дека се едни од поскапите патики, а еве сега попуст кој може да се искористи.
http://www.sport.mk/index.php?route=product/product&path=237&product_id=4443 (y)
Ultra udobna patika... Jas bidejki imam ramni tabani nosam isklucivo takvi modeli, a ovoj mi e sekogas prv izbor...

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 

Rokerot

The Guitar Addict
Член од
30 април 2007
Мислења
218
Поени од реакции
20
Има ли шанси во Скопје дс де најде нешто вакво за стоење? Ова е анти замор подлога за стоење над неа долго време без да има штетни последици на нозете. https://www.google.com/search?q=anti+fatigue+mat&client=ms-android-samsung&prmd=sinv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj7-8CemsrKAhVMBSwKHfVMCXAQ_AUICCgC&biw=412&bih=651#tbm=isch&q=anti+fatigue+mat+office

Sent from my SM-N920I using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Барам ваква вентијага, не мора да е оригинал. И ако знае некој англиско име за ваквиот тип на вентијаги нека ми кажи.
 

Attachments

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Барам ваква вентијага, не мора да е оригинал. И ако знае некој англиско име за ваквиот тип на вентијаги нека ми кажи.
Овај бренд на сликва е коска, само шо кредит требит потрошувачки да зејш за да купиш:D
Во Импакт Шоп на Ленинова имаш вакви по 3.000 или 3.500 денарчиња, не се сеќавам добро баш. Црни, маслинести, маскирни...
Или ако бараш од нет пиши Storm Fighter Windbreaker, Surplus Jacket или Anorak Jacket претежно излегвет на овие имиња.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Каде може во Скопје да најдам стетоскоп? Пошто не се разбирам а за подарок ми е, треба да е некоја средна класа и да е црвен по можност.
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
Знае ли некој каде би можело да најдам другар што живее во Русија , знам за него име и која генерација е , па дали постои некоја друга страна на нет само да не е фб или инстаграм , што и да е ?!?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Знае ли некој каде би можело да најдам другар што живее во Русија , знам за него име и која генерација е , па дали постои некоја друга страна на нет само да не е фб или инстаграм , што и да е ?!?
Мислам сите руси имаат профл на Vkontakte vk.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom