Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Може да се најдат каде што продаваат слагалици. Пробај во Крш во ситимол/рамстор.

За слика-слагалица мислеше? Зошто мене ми требаат такви па да ми каже некој каде можам да најдам. Препорачајте ми повеќе продавници.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
За слика-слагалица мислеше? Зошто мене ми требаат такви па да ми каже некој каде можам да најдам. Препорачајте ми повеќе продавници.

Имаше една во Буњаковец на спрат специјализирана за слагалици и друштвени игри...Гоблин
Потоа имаш во Џамбо
Имаш во Икона

Каде можам да најдам рачна машина за мелење месо меѓутоа од постарите (не од овие кинезарииве што тежат 100 грама)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Имаше една во Буњаковец на спрат специјализирана за слагалици и друштвени игри...Гоблин
Потоа имаш во Џамбо
Имаш во Икона

Каде можам да најдам рачна машина за мелење месо меѓутоа од постарите (не од овие кинезарииве што тежат 100 грама)
Побарај на Бит Пазар или Зелен Пазар :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
се што најдов алуминиумски кинезарии....барам некоја како оние старите...тешките од лиено железо
Ја имам дома..фул железарија:icon_mrgr: Само ми беше у делови расклопена у некоја кутија и не користено со години..
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Работно време на институт за микробиологија? (Клинички центар - Скопје) Т.е. од колку сабајле најрано примаат прва мокраЧа? :)

А, и сега приемот е преместен отпозади зградата (надвор од кругот), нели?
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.718
Поени од реакции
2.523
За слика-слагалица мислеше? Зошто мене ми требаат такви па да ми каже некој каде можам да најдам. Препорачајте ми повеќе продавници.
Не. Мислев на модели кои се склопуваат од многу делчиња, најчесто коли или авиони. Обично сум ги гледал блиску до слагалиците.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Не. Мислев на модели кои се склопуваат од многу делчиња, најчесто коли или авиони. Обично сум ги гледал блиску до слагалиците.
хахах, па исто прашав и јас пред некој ден, и ми рекоа во КРШ во рамстор, али не сум бил уште. ваљда во саб ќе идам па ќе пишам
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Работно време на институт за микробиологија? (Клинички центар - Скопје) Т.е. од колку сабајле најрано примаат прва мокраЧа? :)

А, и сега приемот е преместен отпозади зградата (надвор од кругот), нели?
Да си одговорам сам, бев во 8 и нешто и веќе работеа турбо.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
kade moze da se nabavi soliden kompas(busola) i gajgerov brojac..
бусола во трофеј, ... има дуќан во гтц, во к вода кај рампа и ... мислам во карпош 4 пред мостот од десно новиот трговски
гајгер не знам и мислам дека тешко да ќе најдеш
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
законски е забрането да поседуваш гајгеров бројач, зошто немам појма :)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
законски е забрането да поседуваш гајгеров бројач, зошто немам појма :)
баш од таа причина пишав “тешко дека ќе најдеш“, али си викам да не се смениле нешто закониве, па да го лажам човекот
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
...исто и метал детекторот не е оружје...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom