Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
рачен метал детектор можеш да набавиш/купиш.

и за нив имаше некој глупости...можеш да го купиш...ама треба нешто лиценца или незнам кој документ.....као фирма , агенција.... инаку не е казниво да го поседуваш....казниво е ако го транспортираш (истото важи и за гајгерот) или го употребуваш надвор од дома.... кај нас некои закони се толку глупи
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
и за нив имаше некој глупости...можеш да го купиш...ама треба нешто лиценца или незнам кој документ.....као фирма , агенција.... инаку не е казниво да го поседуваш....казниво е ако го транспортираш (истото важи и за гајгерот) или го употребуваш надвор од дома.... кај нас некои закони се толку глупи
по она што го знам, нема никаков проблем да си купиш. само што реално никој нема потреба да го има. али кога се работи за гајгер, е тука одма се префрла топката на радијација која нели е опасна по човекот и од тука причината за некаква дозвола за гајгер. ај ќе прашам па ќе видам колку и дали сум грешка за метал детекторот
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Дечки некој да ми препорача кафана со чалгии во Скопје и бројче од кафаната ако има :D
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Каде можам да најдам ѕвонести фармерки? Значи не од овие тесниве доле што се на глуждови, туку доле да бидат широки? Нешто вакво?
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Дечки некој да ми препорача кафана со чалгии во Скопје и бројче од кафаната ако има :D
Буре во лептокарија (не старо буре) одејќи од центар накај карпош одма на почетокот од десна страна прва е
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Дали некој знае каде во Скопје има тампони за уши (од оние за бучава што се за спиење)...
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Дали некој знае каде во Скопје има тампони за уши (од оние за бучава што се за спиење)...

За спиење имаш во Офис Плус....имаше и само тампони и комплет тампони со маска за очи....а ако ти требаат за будна состојба има во Меркур и продавниците за ХТЗ опрема
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Kako se vikashe toa be na biceps se stava i telefonot go stavas na nego za da ti meri vreme kolku si istrcal izglea u jumbo ima takvo ? 170 den bilo smao kako se vikase da znam kakvo da baram ???
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Kako se vikashe toa be na biceps se stava i telefonot go stavas na nego za da ti meri vreme kolku si istrcal izglea u jumbo ima takvo ? 170 den bilo smao kako se vikase da znam kakvo da baram ???
150 денари од Џамбо. Armband, футрола за мобилен за рака - на нашки :D И на Дани описот е ок. Ако не најдеш во Џамбо истите на зелен паззар ги продаваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom