Каде може да најдам? (Општи прашања)

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.542
Поени од реакции
1.327
А за каков тип на бурмашини имаш интерес батериски електрични статични ?
електрични статични за професионална употреба до 850 W некој добар бренд и модел што може да се најде кај нас.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.378
Поени од реакции
619
електрични статични за професионална употреба до 850 W некој добар бренд и модел што може да се најде кај нас.
Столбни бурмашини со ременица имам видено во Електро елемент мислам дека беа Макита не ме држи за збор.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.652
Поени од реакции
586
Абе, да не знае некој некого шо поправа звучници, ми треа некој квалитетен чоек, иам 2 баса за попраање
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Абе, да не знае некој некого шо поправа звучници, ми треа некој квалитетен чоек, иам 2 баса за попраање
Однеси си ги у логинг електроникс у беверли на трети право по ходникот од десна страна е сервисот
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.515
Поени од реакции
2.317
дали знае некој дали картингот во Волково работи?
некој контакт ?
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Да не знаеш цени/квалитет? :)
Цени зависи што треба да се попраи мене 3.5 мм пин ми мењаа на слушалките ми земаа 150 денари, профи работат дечките
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.652
Поени од реакции
586
Цени зависи што треба да се попраи мене 3.5 мм пин ми мењаа на слушалките ми земаа 150 денари, профи работат дечките

Абе за пинот и ја ќе ти го сменам ебаго, не е којзнае колкава филозофија, поправање звучник е сосема друга ствар, особено коа стануе збор за 10 инчни басови.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Абе за пинот и ја ќе ти го сменам ебаго, не е којзнае колкава филозофија, поправање звучник е сосема друга ствар, особено коа стануе збор за 10 инчни басови.
Абе ја само ти наведов пример за каков квар колку ми наплатија, поправаат се отиди напраи си ги
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.565
Поени од реакции
10.153
Ај да пробам и тука зошто во Гурманско Катче не добив инфо.

Дали негде во Скопје може да се најде Earl Grey бренд на чаеви. Го пробав од едни англичани што се во Скопје и повкусен чај немам пиено.
Преферирам во билна форма, не преработен во кесички, но секое инфо е добредојдено.




 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.597
Ај да пробам и тука зошто во Гурманско Катче не добив инфо.
не е баш на твинингс, али во ЛаЧа има убав earl grey на рефус. а ако си веќе по овој вид на чаеви, пробај го Darjeeling, особено оној берен од повисоките предели
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.565
Поени од реакции
10.153
не е баш на твинингс, али во ЛаЧа има убав earl grey на рефус. а ако си веќе по овој вид на чаеви, пробај го Darjeeling, особено оној берен од повисоките предели
ЛаЧа? Каде е тоа? Овој вториот што го препорачуваш исто таму го има? Фала!
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.597
се наоѓа СПРОТИ вулкан во новата зграда
е сега, за вкусови не се расправа, но доброто е што можеш да си купиш и само 50грама. овој што ти го препорачав е огин скап, но имаш од истиот и поефтин, но квалитетот е послаб. но тоа ќе го осетиш само ако си долгогодишен корисник на вакви чаеви. имаш и Assam, English breakfast, ..... еден кинески кој ми е многу специфичен јунан, а и Irish morning е топ
види, пробај разни вкусови па одлучи кој се ти е по ќеф
 

Kajgana Shop

На врв Bottom