Каде може да најдам? (Општи прашања)

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.336
Поени од реакции
7.011
Планирам да си правам суши.
Ама кај има sushi seaweed????
Anybody??
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Каде може да најдам продавница за автоделови во околината на автокоманда и маџари ?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
905
Поени од реакции
949
Каде може да најдам продавница за автоделови во околината на автокоманда и маџари ?
За во автокоманда не знам ама во маџари имаш продавници за автоделови на улица Благоја Стефковски. Почнувајќи од сендвичара Томи па се до киното Маџари имаш продавници и од лева и од десна страна на патот.
Во Автокоманда има мислам позади пивара во бараките баш кај раскрсницата кај што поминува автобусот 13ка (незнам дали ти објанив убаво ама поубаво не знам да ти кажам).
 
A

AnFem

Гостин
Планирам да си правам суши.
Ама кај има sushi seaweed????
Anybody??
Тоа е Нори алга. Прашај во продавниците за здрава храна, мора да има. Ако те носи патот накај Скопје, во големите маркети има сет за суши(таман како за почетник, затоа што е во мали количини).
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.566
Поени од реакции
10.155
се наоѓа СПРОТИ вулкан во новата зграда
е сега, за вкусови не се расправа, но доброто е што можеш да си купиш и само 50грама. овој што ти го препорачав е огин скап, но имаш од истиот и поефтин, но квалитетот е послаб. но тоа ќе го осетиш само ако си долгогодишен корисник на вакви чаеви. имаш и Assam, English breakfast, ..... еден кинески кој ми е многу специфичен јунан, а и Irish morning е топ
види, пробај разни вкусови па одлучи кој се ти е по ќеф

Најдено, купено, пробано, супер е чајот. Фала уште еднаш!
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Некој што лепи внатрешна гума на фудбалска топка,ако може да се изведе тоа некако,пошто ми рекоа дека имало,само незнаат каде ? :D
 
П

Паган-др

Гостин
Добар сајт за нарачки на книги, освен амазон? Ефтин шипинг, брзи достави, нешто?
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.566
Поени од реакции
10.155
Член од
7 март 2011
Мислења
35
Поени од реакции
25
Каде можам да најдам морска сол за капење но без козметички додатоци,туку чиста морска сол?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom