Каде може да најдам? (Општи прашања)

H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Какви? Прецизирај, дали од некој клуб или обичен дрес за тренинг?
Пишав пред две страни, од Chicago Bulls дрес, ама не знаеа да одговорат па реков ај општо да прашам. И капа у нешто нивни стил, ама ваква:

Значи и дрес и капа ми треба.
 

Gregory9

Anonymous
Член од
12 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
296
Пишав пред две страни, од Chicago Bulls дрес, ама не знаеа да одговорат па реков ај општо да прашам. И капа у нешто нивни стил, ама ваква:

Значи и дрес и капа ми треба.
Во Li-Ning пред некое време видов дресови ама од кои имаше не приметив баш а за капа една другарка мислам дека носеше слична денес ќе проверам па ќе ти кажам.
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
пред се сакам да се извинам што ке го поставам овде прашањето .
Мајками пред 1 недела ги вадеше матката и јајниците бидејки имаше тумор на матката . Денес беше да и ги вадат конците но од раната почнало да тече гној . Докторот и дал само некој апчиња и толку , ништо не објаснил . Ве молам ако некој може да каже нешто некој совет или да сподели некое искуство колку е тоа страшно . Дали може да биде сепса ?
Не, сепса е воспаление на целиот организам предизвикано од инфекција на крвта и има сосема поинакви и посериозни симптоми. Во овој случај станува збор најверојатно за инфекција на оперативната рана, што не е ретка појава пост-оперативно, сигурно дал лекарот антибиотици и кажал кога да појдете за преврска, со хигиена и антибиотици ќе се повлече за некое време.
 
Член од
12 февруари 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
kako da patuvam so avtomobil od skopje do tuapse vo rusija ??? kolku je odalecena
--- надополнето: 12 февруари 2013 во 15:00 ---
kako da patuvam so avtomobil od skopje do tuapse vo rusija ??? kolku je odalecena
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Малце е глупо прашањево, али дали има некој од Кондово овде што го знае Енвер?

Сакам да отидам да зирнам кола некоја, дечково само по мејл работи и ми пиша го знаеле сите таму наводно. Па ако има некој, кажете. :)
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
366
Поени од реакции
374
kako da patuvam so avtomobil od skopje do tuapse vo rusija ??? kolku je odalecena
--- надополнето: 12 февруари 2013 во 15:00 ---
kako da patuvam so avtomobil od skopje do tuapse vo rusija ??? kolku je odalecena
Еве ти линк, и научи да го користиш интернетот ...

Google Maps
 
R

Rockstar90

Гостин
Иста ваква само за ајфон 5ка има на бит пазар, 500 ден.
--- надополнето: 12 февруари 2013 во 23:51 ---
Има од Равенсбургер сложувалки во Гоблин во Буњаковец. А има и во Веро во Веро Центар.
Во скол на прашањево, дали знаете кај може да ти направат слагалица од твоја слика?
--- надополнето: 12 февруари 2013 во 23:54 ---
Шолја за чај/кафе со натпис по моја желба?
Одма карши влезот на пазарот буњаковец, во клучарата. 300 денари со нивна чаша, имам правено и многу убаво изгледа, само однеси им слика со добра резолуција,инаку се чека 2-3 дена за да ти ја направат.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Од каде да најдам xbox controller со жица од скопјево? :D
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Некој да не знае како може да стапам контакт со Софија Теодор (режисеркава наша) преку фб или некој страница било што ?

Eidt: najdov
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
беретка машка без амблеми ?? во ск каде би се нашло ? :)
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Кај би можел во скопје да најдам ваква кошула? david-beckham-denim-shirt.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom