Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
6 февруари 2013
Мислења
39
Поени од реакции
10
Еве и јас да си прашам.. Каде може да најдам HDMI кабел со 3 пина приклучок за во TV? А секако тоа да не е од пазар :ROFLMAO: Тоа ми е крајна опција, зошто ипак, пазар што знам.. ризик ми е. :rolleyes:
--- надополнето: 8 февруари 2013 во 23:29 ---
Кажете ми каде може да се најде ќумур за скара,големо пакување од 10-20 кгр.
Последен пат, пред нова година, видов во Рамстор во Ново Лисиче што е. Имаше вреќи а сега која килажа беа појма немам. :)
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
22
Поени од реакции
1
Нокиа 1100
Ме пукнаа више со телефонов.Многу луѓе ми го барале ова чудо.Што толку се бара плус и скапо е.
Јас продавам Нокиа 1100, 950 евра, а може и договор !
--- надополнето: 9 февруари 2013 во 14:59 ---
Сеуште ги има и се многу барани :)
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Да не знае некој Етил алкохол/етанол/шпиритус каде би можел да најдам и колку пари е одприлика? :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Ок, фала, ке проверам, мада во Саботата бев и во ВЕРО-то кај Jumbo и у Супер Тинекс и не видов.
Нема по маркетиве а нема ни по продавници за здрава храна сигурно ти кажувам зашто и јас барав едно време и се откажав.
Имаше во Веро ама немит вече.
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
43
Поени од реакции
1
Некој да знај каде можам да најдам жива сода, во околина на центар и карпош.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.386
Некој да не знае каде може да се најде рапидограф?
 
Член од
21 март 2009
Мислења
166
Поени од реакции
2
пред се сакам да се извинам што ке го поставам овде прашањето .
Мајками пред 1 недела ги вадеше матката и јајниците бидејки имаше тумор на матката . Денес беше да и ги вадат конците но од раната почнало да тече гној . Докторот и дал само некој апчиња и толку , ништо не објаснил . Ве молам ако некој може да каже нешто некој совет или да сподели некое искуство колку е тоа страшно . Дали може да биде сепса ?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170


Ваков џојстик? Знам едно време се продаваше 300-400 ден.
 
Член од
12 септември 2010
Мислења
22
Поени од реакции
1
Дали некој знае негде да се продаваат од оние рагби дресовите широките или пак ако не рагби дресови во тој стил како широки маици во вид на рагби дресовите...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom