Каде може да најдам? (Општи прашања)

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Некој да ми кажи дали чини лампава, дали има квалитет и дали добро свети ???
http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=646960
зависи за што ке ја користиш.. ако мислиш да ја користиш за тоа за што е наменета е не ја бива, ако ти е ја зезање фрли 600 ден... + далеку дека е направена од специјален материјал кој не 'рѓосува :) направена е од алуминиум made in china, од кадешто е и самата лампа :)

http://www.youtube.com/watch?v=_CBgVH7hXRk на линкот имаш малце повеќе информации...
--- надополнето: Jan 11, 2013 3:33 AM ---
Каде можам да најдам полимерна глина, бои за глина, фломастери и слично? Има некоја специјализирана продавница за такви работи во Скопје?
www.eurodanvest.com.mk 95% од тоа што побара :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
B

BooBojan

Гостин
Кај може да најдам Swiss knife мултифункционален нож некаде низ Скопјево?
И некое добро елентриче?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457


Каде можам да најдам вакво нешто во Македонија?
Се работи за ''ѓезве'' кое прави еспресо. Мислам дека беше поставено и одговорено прашањево на темаав ама не можам да го најдам.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
хехе :) пред нг гледав на зелен пазар во ск.. на 2-3 тезги во средина на пазарот каде што се продаваат џиџи миџи... имаше чибичани... пиле куче и маче :X3: 200 ден беа во 5-6 бои
Што е чибичан? :)
 

TwiNNeR

Повеќе читам, помалку пишувам
Член од
1 декември 2009
Мислења
177
Поени од реакции
97
знае ли некој, каде може да најдам карти за играње bicycle?
Незнам дали ти одговорил некој до сега, ама нема да ти смета одговор повеќе :)

На (скоро) сите бензиски на макпетрол, околу 450 мкд се. Ама ако си почетник препорачливо е поевтини карти да купуваш, едноставно помалку пари да трошиш а и нема да ги жалиш кога ќе пробуваш некои работи. Пр. можеш исто на бензиска од поевтините како Aviator итн.
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
da prasam cigari sobranie kaj mozam da najdam barav na bit pazar mi davaat steka.Ne mi treba steka
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
22
Кај да најдам дрес или топка од Челзи (за подарок) со автограм или нешто друго автентично ?
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Некој да ми кажи дали чини лампава, дали има квалитет и дали добро свети ???
http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=646960
Не ми го дава линков ама ако е таа ко од видеото подоле според мене вреди за парите. Ја земав за точак од Бит пазар 500 ден со се држач и возев еден спуст со неа екстра беше сеа ти незнам за што ке ја користиш. Иначе свети мн јако со зум и 200 метри осветлува. И батеријата трае долго.
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
ДА иста е како од видеото... Ја купив вчера, и до сега можда имам светено 4 часа, и сеуште се нама воопшто намалено светлината... Многу јако свети, јас ја тестирав, 250 м ги осветлува и тоа добро.... Во око да му светниш некому, потоа 5 минути не можи како што треба да се опули...
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Фотокооирница што работи денес, берем до 3 саат?
Итно ми треба благодарам:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom