Каде може да најдам? (Општи прашања)

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Некој/а да ме упати кај можам да најдам да купам чибичан? Во Скопје? Во Битола? Фала
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
се кладам никој не прашува вакви прашања у темава (или можеби сепак..)
Јас колку што знам во главном к15 песните ги крадат т.е. само го изменуваат текстот.
е сега поентата ми е дали е крадена песнава.
или пошто темава е „каде може да најдам„:
Каде може да ја најдам оригиналната песна:
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Некој/а да ме упати кај можам да најдам да купам чибичан? Во Скопје? Во Битола? Фала
хехе :) пред нг гледав на зелен пазар во ск.. на 2-3 тезги во средина на пазарот каде што се продаваат џиџи миџи... имаше чибичани... пиле куче и маче :X3: 200 ден беа во 5-6 бои
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
22
Како да го најдам еден постар филм, во кој во една куќа се десели еден потстанар. Посе нешто беше со отворање писма со восочни печати и предизвикуваа природни катастрофи.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Кај има принтање на постери? Онака, да им однесам .png на usb и да ми го испринтаат во голем формат во боја. И колку ќе ме фати од прилика да не знаете?
 
П

Паган-др

Гостин
Кај има принтање на постери? Онака, да им однесам .png на usb и да ми го испринтаат во голем формат во боја. И колку ќе ме фати од прилика да не знаете?
ДигиПринт у кулата до ЈБТ што е. За цена, не ми текнува точно како беше кога прашував, ама не е многу. Тоа ми текнува. :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269

Kajgana Shop

На врв Bottom