Каде може да најдам? (Општи прашања)

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Дали во Македонија има дистрибутер или застапник на Фосил или Ракета рачни часовници?
Ако некој знај да има таква продавница низ државава нека ми пиши ПП :D
 
Член од
21 јули 2012
Мислења
3
Поени од реакции
4
Дали некој знае точно каде се најдува ова Кабаре-клуб МСМ? Има мапа од гугл, ама прашањево ми е дали е точна локацијата и дали е лесно за пронаоѓање?
И второ и најважно, дали некој знае што место е? Да не е некоја дупка...? Ме заинтересира оти гледам во настани ќе имало Blues Jam Sessions...
Се Наоѓа одма на семафорите кај парк, зградата до фонтана има ознака пишува и точна е мапата (y)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Дали во Македонија има дистрибутер или застапник на Фосил или Ракета рачни часовници?
Ако некој знај да има таква продавница низ државава нека ми пиши ПП :D
Продавница за Фосил имаш во Беверли на спрат.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Дали во Македонија има дистрибутер или застапник на Фосил или Ракета рачни часовници?
Ако некој знај да има таква продавница низ државава нека ми пиши ПП :D
тие од фосил се невидени кретени, апаши. само ќе ти го продадат саатот, а после тоа за одржување и слични резервни делови, каивчиња .......... е за тоа се ептен професионални. 2 год чекав нарачка, поминаа уште 2 до денес, ама ни трага ни глас од нив за резервните делови. бегај ко ѓавол од крст од тие во беверли. најди си друг добавувач
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Кај има блендер во Скопје? Се користи за да помешам две бои на хартија. На пример црна и бела и измеѓу нив да нема остра граница, туку како да се преливаат една во друга. Каде и која цена ако може :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
28
Поени од реакции
7
Поздрав, другари!
Освен во Пирамида, каде на друго место може да се најдат North Face јакни?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Некој има купувано НЕоригинални батерии за лаптоп (кинески копии) од некаде, и е задоволен како се покажале? Би ми одговарало да се 6 или повеќе келијни.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Како да најдам возен ред во Скопје , до Аеродром Александар Велики ??? И каде да најдам најефтин смештај за 1 ноќевање во Скопје...
 
Член од
19 ноември 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво, може некој да ми каже со кој автобус можам да стигнам до универзитетот ФОН?:)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Здраво, може некој да ми каже со кој автобус можам да стигнам до универзитетот ФОН?:)
23ка приватна, 3а и 3б државна, можеш и со обична 3ка само ќе треба да го преминеш мостот Близнаци, а станицата е кај новиот парк со авиончето.
 
Член од
19 ноември 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
23ка приватна, 3а и 3б државна, можеш и со обична 3ка само ќе треба да го преминеш мостот Близнаци, а станицата е кај новиот парк со авиончето.
23-ка можам да ја чекам кај Веро Центар?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom