Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Ваква „алатка“ (blending stump/tortillon) - нешо личи на бел креон, при помош за мрљање, цртање со молив? И по која цена?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Знае ли некој кај можам да однесам маица и да ми испринтаат слика ,натпис,таг или слично и колку пари би било од прилика .:)
http://www.facebook.com/ShimbovDizajn
http://shimbovdizajn.wix.com/shimbovdizajn
Секаков тип на маици принтаат, и имаат секаков тип на принт.
--- надополнето: 14 ноември 2012 во 22:48 ---
Ваква „алатка“ (blending stump/tortillon) - нешо личи на бел креон, при помош за мрљање, цртање со молив? И по која цена?
http://eurodanvest.com.mk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1

Се наоѓа спроти Апче, а за цена види на странава провери си. Битно, типов има све!
 
Член од
6 август 2012
Мислења
174
Поени од реакции
77
Во Мр.Бриколаж
--- надополнето: 6 ноември 2012 во 01:34 ---

каква глина?
За теракота (грнчарска), козметичка или за пиење (орална употреба)?
--- надополнето: 6 ноември 2012 во 01:35 ---

www.conrad.com.mk
--- надополнето: 6 ноември 2012 во 01:37 ---


Ако ти е потребен организатор на кабли (како ребрасто црево во кое се собрани сите кабли) имаш во Еуротулс (Капиштец и Битпазар) и во Базаро
--- надополнето: 6 ноември 2012 во 01:39 ---
дали некој продава ефтина и половна гиљотина за хартија (немам можност да одам на бувљак)????

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Да,да теракотна.Околу Скопје и околина или било каде.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.207
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Да,да теракотна.Околу Скопје и околина или било каде.

На самата патека накај водно во близина на полициската станица има едно студио за уметнички предмети од теракота и керамика....се вика Анима Мунди....имаат веќе подготвена глина и можеш да прашаш дали и колку продаваат

а ако бараш сам да ископуваш на некоја локација...не би можел да ти помогнам :(
 
R

Rockstar90

Гостин
Знае ли некој кај можам да однесам маица и да ми испринтаат слика ,натпис,таг или слично и колку пари би било од прилика .:)
Кај зелено пазарче во една клучара карши влезот. За цена не сум сигурна, мислам дека е околу 400 - 500 денари.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Знае ли некој точно кои документи треба да се поднесат за добивање на електронска здравствена картичка. Станува збор за фирма. На сајтот на fzo.org.mk немаат конкретно објаснето. Има ли некој поднесено барање?
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Знае ли некој точно кои документи треба да се поднесат за добивање на електронска здравствена картичка. Станува збор за фирма. На сајтот на fzo.org.mk немаат конкретно објаснето. Има ли некој поднесено барање?
Мислам дека треба од работа да ти кажат,прашај ги нив или иди у ФЗО(Фонд за здравствено осигурување) нека ти кажат:D
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Имам прашано и претходно но не добив некој конкретен одговор.

Каде можам да најдам машки капути, но не некои со енормно висока цена, туку до кај 3 - 4000 денари ?

Некој ?
 
A

AnFem

Гостин
Имам еден чуден клуч и ми треба дупликат. Каде можам да најдам опремен клучар во Скопје за да ми го изработи?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Машки јакни, но да не бидат ептен скапи?
Јас лани купив многу убава кожна јакна од Бисер, баш се сеќавам овој период беше.
Не се сеќавам како се викаше продавницата, но имаше многу избор, а и цената им беше прифатлива 2 800 - 3 000 денари.

Вреди да се провери (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom