Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Може некој да ми каже кај да најдам bloototh слушалка ?
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
ИМА каде што има :) Ама треба да знаеш кај да бараш !
Во билната аптека спроти Зоил, нема. Дури добив и чуден поглед од продавачката небаре трева и побарав. Кажи ако знаеш кај има, предлогот погоре е микс со зелен чај, а не љубам многу зелен чај.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Во билната аптека спроти Зоил, нема. Дури добив и чуден поглед од продавачката небаре трева и побарав. Кажи ако знаеш кај има, предлогот погоре е микс со зелен чај, а не љубам многу зелен чај.
Па и со право така те гледала :pos:
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Дали некој знае каде може да се купи играта GTA IV во Скопје и по која цена? Благодарам однапред. :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.207
Во билната аптека спроти Зоил, нема. Дури добив и чуден поглед од продавачката небаре трева и побарав. Кажи ако знаеш кај има, предлогот погоре е микс со зелен чај, а не љубам многу зелен чај.
тешко ќе најдеш чист чај од јасмин....скоро сите чаеви се на база на црн или зелен чај
 
Член од
27 јули 2012
Мислења
300
Поени од реакции
122
Дечки, чај од јасмин да не сте сретнале некаде. Во сите помали маркети и аптеки нема. Некој да не налетал на таков чај во Веро, Рамстор или Карфур? Уште таму ми остана да проверам.
Retko kade mozesh da go najdesh , da imash srekja da go nacekash da go kupish, vprocem mnogu e jak za pienje ali e No.1 za sekakvi vidovi promeni vo organizmot zavisi + ili - kako i da e .. ( da proveram dali mi ostana, zatoa shto jas go imam konzumirano do pred nekoe vreme)
 

vlay_markoman

r3k1NNz0R.mp3
Член од
24 септември 2012
Мислења
176
Поени од реакции
43
Другари.Каде да отидам да ми направ по мој избор бизнис визит карти начи да ми ги уредат по мој избор они и како беше она 1000 визитки 1000 денари.Предлог Хелпппппппп Фала Ви Другарчиња однапред
--- надополнето: Nov 14, 2012 2:56 AM ---
Ајде помагајте, каде можам да најдам огомни постери од мотори платна и слично ај ве молам ако знае некој нека каже или нека пише пп.:vozbud::vozbud:
ДЕФИНИТИВНО ЈУГОТОН ПО 199 ДЕН СЕ ПА ПРИЛИЧНО ГОЛЕМИ МИСЛАМ ИМА ПО ПОРАЧКА И ТВОЈА ГОЛЕМИНА АМА МИСЛАМ
--- надополнето: Nov 14, 2012 2:57 AM ---
Дали некој знае каде може да се купи играта GTA IV во Скопје и по која цена? Благодарам однапред. :)
југотон ама скапа ќе бде верувај само не знам колку ако поминувам ќе ти кажам
--- надополнето: Nov 14, 2012 2:59 AM ---
дали по продавниците за алати во Скопје можи да се најди ваков штрафцигер? Не мора да е баш оваа марка,ама ваков да е,со елекетромоторче
па би можело да се најде зашто да не мислам
--- надополнето: Nov 14, 2012 3:04 AM ---
брат чај б
Дечки, чај од јасмин да не сте сретнале некаде. Во сите помали маркети и аптеки нема. Некој да
Дечки, чај од јасмин да не сте сретнале некаде. Во сите помали маркети и аптеки нема. Некој да не налетал на таков чај во Веро, Рамстор или Карфур? Уште таму ми остана да проверам.
Брат само од јасмин барај по пазариве стари баби и дедовци од село што продаваат нема да те заебат за ефтино верувај
--- надополнето: Nov 14, 2012 3:06 AM ---
Само уште нешто.
Дали ќе може часовите да ги плаќам како што ги возам ?
И колку чини еден час, ако може да ми кажеш.

Фала ти.
Првин прва помош и лекарско 2000 ден. (по ново) после кај инструкторот 15.000 ден и после тоа не знам како беше ама до 23.000 ќе стигнеш без паѓање
--- надополнето: Nov 14, 2012 3:09 AM ---
Знае некој каде можам да купам имитација на Timberland чизмиве? Не од тие 1200, мислам дека имаше нешо слични до кај 3-4 илјади...


У НА ТОНИ ЗЕН ПРОДАВНИЦАТА НА 3 У ГТЦ 3-4000 СЕ МИСЛАМ
--- надополнето: Nov 14, 2012 3:14 AM ---
Незнаев каде да го поставам прашањево, па ајде овде.
Сакам да почнам да земам часови за кола. Е сега ќе може ли некој да ми ја каже вкупната цена ( на часовите, тестовите, прва помош ) колку сето тоа би ме чинело, и дали може да се постигне договор со автошколата часовите да се плаќаат на рати ?

Ме мрзи да одам до автошкола да прашувам, па затоа овде :D

Благодарам однапред.
околу 20.000 или 23.000 без паѓање е целата цена
лекарско и прва помош ти е 2.000 ден
после за возење часови кај инструкторот 15.000 на рати можеш со него ќе се договориш ако е добар човекот ако е инфрит џабе ти е и после не знам што као беше до 20-23.ооо илјади ќе дојдеш како и да е
--- надополнето: Nov 14, 2012 3:16 AM ---
Прашањево може не е за тука ама ај да пробам,
Имам два стари кревети и еден стар голем плакар/шкаф.
Што да правам со нив? Каде да најдам некој да ги земе (макар и би му платил за да ги фрли или да ги носи)?
Да не знае некој да се занимава со таква работа (исфрлање на отпад од дома)?

п.с. не ми препорачувајте старо купујем, барам друга варијанта
вака ај сликај ги и прати ми во привате да ги видам имам едно другарче што е социјален случај да дојде да си ги земе ако се барем не од модата на тито без љутење ако се такви има 2-3 дома да се барем малце по нови хехехех било како и да е ако не си се снашол прати ми слики ако сакаш ќе дојде ќе ги ѕирне
--- надополнето: Nov 14, 2012 3:25 AM ---
Каде можам да најдам Camel Crush ? :D


у веро карши сок банка кај железничка има специјална за цигари иди види можеби ќе ти упали среќата
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Никој не знае каде можам да најдам bloototh слушалка ? :(
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Знае ли некој кај можам да однесам маица и да ми испринтаат слика ,натпис,таг или слично и колку пари би било од прилика .:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom