Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.300
Поени од реакции
15.535
може некој да ми каже продавница каде може да правам печат (en. stamp) по мој избор
Каде сакаш :)

Ние за фирмата правевме некаде кај Народна банка, не бев јас за да знам точно да ти кажам кај се наоѓа, иначе фирмата е Агенс.(мислам дека се наоѓа во оние трафиките кај НБРМ на улицата).

едит: Ако ти е за некоја измама, донт ју ивен тинк абаут ит :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.424
Поени од реакции
7.777
a на кој спрат беше поточно каде ??
На 2 кат, спроти ЕКО, додуша вториот кат на ГТЦ и онака е мал, ќе најдеш :) Се влага внатре во еден простор во кој има и кафич и уште нешто.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.300
Поени од реакции
15.535
Затоа што не се глупи. Ако ти е пример за некоја фирма, ти бараат решение од централен регистер. Едноставно печатот е многу вреден и може да се злоупотреби, па затоа и неговото издавање е регулирано.
За што ти треба? :)
 
Член од
10 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
30

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
http://imageshack.us/photo/my-images/849/spa0339.jpg/

Не сака сликата да се постави, затоа е линкот. Кажете ми како се викаат овие и има ли туторијали за нивно почнување? Знам да продолжам да ги плетам, али не знам да ги почнам :S.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
На 2 кат, спроти ЕКО, додуша вториот кат на ГТЦ и онака е мал, ќе најдеш :) Се влага внатре во еден простор во кој има и кафич и уште нешто.
фала .. најдов утре ја зимам и ја сефтосувам (;
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.259
Поени од реакции
2.254
Не најдов соодветна тема па тука ќе прашам. Има директна линија Скопје - Кратово, која цена и во колку има автобуси знае некој?
 
E

elena.

Гостин
http://imageshack.us/photo/my-images/849/spa0339.jpg/

Не сака сликата да се постави, затоа е линкот. Кажете ми како се викаат овие и има ли туторијали за нивно почнување? Знам да продолжам да ги плетам, али не знам да ги почнам :S.
Се викаат friendship bracelets, има различни плетки, за туторијали само пиши friendship bracelets на youtube, мене најпрегледни ми се од тука :)
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Не најдов соодветна тема па тука ќе прашам. Има директна линија Скопје - Кратово, која цена и во колку има автобуси знае некој?
Автобуси што тргнуваат од меѓуградска автобуска станица на АТ “Пролетер“ АД Скопје




Скопје - Кратово
15.30

Треба да е во ред се со терминот само јави се прашај на информации за секој случај. :)
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Каде можам да најдам половни стапови за планинарење или за скијање(претпоставувам дека и тие ке одговараат за планинарење)?
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Каде може да најдам Зелена Глина во прав..? И шо пари е ако знае некој..
 
П

Паган-др

Гостин
Не најдов соодветна тема па тука ќе прашам. Има директна линија Скопје - Кратово, која цена и во колку има автобуси знае некој?
Некои ~200 денари беше автобус, колку што ме држи сеќавање за 1ви мај кога бев. За термин не ми текнува баш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom