Каде може да најдам? (Општи прашања)

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Во АМС гарант нема или било која компјутерска продавница, могуќе е да има во некоја од музичките продавници.
А за луд - не прашувај, луд сум. :ROFLMAO:
Ај што си луд си луд, лудница се слушалките другарче од странство на тренинг ги носеше, за жал кај нас ги нема ретки се тие што ке дадат 150 е за хедфоунс :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Кајганџии, има некој од новите здравствени книшки? :) Баш ме интересира како изгледаат. Ако има некој нека стави слика :)
--- надополнето: Sep 15, 2011 12:35 PM ---
Едит: и колку време трае постапката за вадење. Татко ми утре ке го поднесува тоа барањето што е па ке видиме што ке испадне :icon_mrgr:
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Кајганџии, има некој од новите здравствени книшки? :) Баш ме интересира како изгледаат. Ако има некој нека стави слика :)
--- надополнето: Sep 15, 2011 12:35 PM ---
Едит: и колку време трае постапката за вадење. Татко ми утре ке го поднесува тоа барањето што е па ке видиме што ке испадне :icon_mrgr:
Има другарче, не се разликува ништо повеќе од една обична виза картичка, само наместо логото виза го има логото на мин.за здравство
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Има другарче, не се разликува ништо повеќе од една обична виза картичка, само наместо логото виза го има логото на мин.за здравство
Недај боже денес да ти се изгуби новчаник. Цела пластика отиде јабана и додека си ги средиш работите ке остариш :)

п.с. Ако не те мрзи сликни ја и избриши си ги податоците. Ептен сакам да ја видам :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Каде можам да најдам низ Скопје или пошироко ефтин, квалитетен мебел?
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Тоа е на Ленинова, поточно после Бастион и Деус, кога одиш во правец накај Парк.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Во кои продавници низ Скопје можам да најдам материјали за рачна изработка на накит? И нивна локација...

Има една продавница во зградата на QBE(зоил македонија)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.434
Поени од реакции
7.811
Има и во уличката од Кинг Бургер до секс шоп Валијант на средина од лева страна.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.176
Пивски квасец у прашок да не знае некој кај има?
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
Пивски квасец у прашок да не знае некој кај има?
Јас имам активен. Ми го пратија од Канада за правење пиво. Инаку имаш неактивен за природен витамин Б по виталииве.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
каде да најдам беџови???
У југотон у ГТЦ, што не води до следното прашање, каде можам да ја најдам новата локација на Југотон, или барем кога ќе завршат со реновирање, ако не им е идејата да се селат?!

п.с. Рамстор на спрат кај рестораните, ама 200+ денари...
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
У југотон у ГТЦ, што не води до следното прашање, каде можам да ја најдам новата локација на Југотон, или барем кога ќе завршат со реновирање, ако не им е идејата да се селат?!

п.с. Рамстор на спрат кај рестораните, ама 200+ денари...
ама може да ми направат и беџ со натпис што јас го сакам???
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
каде у Скопје може да се најде KNO3, односно калиум нитрат(pottasium nitratte) ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom