Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Каде може да најдам продавница која е специјализирана за џангрлашки во однос на тутунот и пушачките ствари?
ако ти требаат тутуни, филтри ќумурчиња и разни такви ствари (освен упаљачи) ондак иди у турска чаршија на крајот од кај бит пазар или на самиот пазар имаш таква улица, само тутуни се продаваат....

прочепкај наназад по темава или пак имаше друга тема каде што се збореше за наргиле мислам дека имаше нешо повеќе информации
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
И таа во Карпош 4 отиде под клуч?
e богами таа не знам ни дека постоела...ако е така ондак си го повлекувам мислењето од погоре. ке продужиме таму нема друго чаре
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
e богами таа не знам ни дека постоела...ако е така ондак си го повлекувам мислењето од погоре. ке продужиме таму нема друго чаре
Има една во Карпош 4 по мостот Обединети Нации, веднаш по раскрсницата, во таа жолто-портокаловата зграда. Не знам дали постои уште, а секој ден поминувам скоро од таму, само се немам загледано :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.308
Поени од реакции
15.544
Има една во Карпош 4 по мостот Обединети Нации, веднаш по раскрсницата, во таа жолто-портокаловата зграда. Не знам дали постои уште, а секој ден поминувам скоро од таму, само се немам загледано :)
Имаше таму, али тоа знам пред 2-3 години, и во Аеродром исто имаше кај седмица, позади седмица во зградите, само исто не сум сигурен дали уште постои.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Kaj mozam da najdam kuferi golemi za na pat ama da ne se kineski
 

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
Каде во Скопје може да најдам чист алкохол (над 90%) за домашна подготовка на ликери, билни екстракти и сл.?
 
G

GucciMane

Гостин
Имаше таму, али тоа знам пред 2-3 години, и во Аеродром исто имаше кај седмица, позади седмица во зградите, само исто не сум сигурен дали уште постои.
Ни оваа не постои..пред едно 2-3 години ја затворија.:smir:
 
С

Спенсер

Гостин
Има една во Карпош 4 по мостот Обединети Нации, веднаш по раскрсницата, во таа жолто-портокаловата зграда. Не знам дали постои уште, а секој ден поминувам скоро од таму, само се немам загледано :)
99% сеуште работи :) Не е затворена мислам/
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Има ли низ Скопје се продаваат ли стари книги ко порано, конкретно ми треба еден учебник од средно,педагогија.. Има ли продавачи на стари книги ?
Ени уан..? дај кажете ,хитно ми е :star:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ени уан..? дај кажете ,хитно ми е :star:
Имаш штандови АНТИКВАРНИЦИ НА КНИГИ од плоштад и по ул. Македонија. Уствари истите се оние од железен мост само сеа се овде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom