Каде може да најдам? (Општи прашања)

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Ми треба УСНА ХАРМОНИКА ми дојде желба да научам да свирам ама незнам каде да купам и колку пари се и тоа ?? ако некој знае ве молам да ми каже !!!! фала однапред :helou:
кинескине продавници со џангрлашки и џиџимиџарниците (ја ја купив у таква) а се по некои 100-150 денари.


иначе:
Барам место каде што принтаат фотографии колор А4 поефтино (не барам највисок квалитет)
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Ми треба УСНА ХАРМОНИКА ми дојде желба да научам да свирам ама незнам каде да купам и колку пари се и тоа ?? ако некој знае ве молам да ми каже !!!! фала однапред :helou:
Т.Ц. Капиштец во Мими музика и во дуќанчето до неа (во ќошето) имаш диатонски од C ... како што паметам не беа над 500 денари.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Кај можам да го најдам нештово ( извинете за сликата hand-made е, пошо не знам ни како се вика чудово)
prasanje.JPG

Се држи за рачката и кога го вртите тоа горе делот прај некој звук ко Ррррррррррррррррррррррррррррррррр и мнооооогу иритира:)

МНогу е нејасно објаснето, ама не знам појше шо да кажам за ова:)
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Кај можам да го најдам нештово ( извинете за сликата hand-made е, пошо не знам ни како се вика чудово)
Прегледај го приврзокот 38652

Се држи за рачката и кога го вртите тоа горе делот прај некој звук ко Ррррррррррррррррррррррррррррррррр и мнооооогу иритира:)

МНогу е нејасно објаснето, ама не знам појше шо да кажам за ова:)
Во продавница за играчки, има пластични.
Ама искрено ако сам направиш дрвено, ќе биде и погласно, поиздржливо, а е супер едноставно за правење. Мислам дека нашколо правевме вакви.
 
G

GucciMane

Гостин
Не е за тука прашањево али незнам кај да прашам..
Имам една кошула со кечап и мајонез ја измачкав и заборавив да и кажам на мајка ми да ми ја испере и така еден месец може ми стоеше:kesa: и сеа коа ми ја испра не се извади дамката..секаква помош е добредојдена :toe:
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Не е за тука прашањево али незнам кај да прашам..
Имам една кошула со кечап и мајонез ја измачкав и заборавив да и кажам на мајка ми да ми ја испере и така еден месец може ми стоеше:kesa: и сеа коа ми ја испра не се извади дамката..секаква помош е добредојдена :toe:
Испрати слика од кошулата за да ти кажеме каде има иста таква да си купиш ем чиста ем нова :)
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
91
Поени од реакции
10
Може ли некој да ми го посочи линкот или темата каде беше она видеото со ненадејните несреќи што се случуваат на луѓето. Беше цел клип, мислам дека почнуваше со дечко и девојка што седат заедно и наеднаш удира кола во дечкото и му ги пресечува нозете...понатаму не се баш сеќавам како беше.
Се извинувам ако прашањето ми е на погрешно место.:kesa:
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Магични светилки

Кој ке ми даде линк од тие магичните светилки за во соба...за атмосфера правење :D

--- надополнето ---

FeliXxX напиша:
Кој ке ми даде линк од тие магичните светилки за во соба...за атмосфера правење :D
и некако како квадрат со кружни рабови...се става на земја и го вклучуваш во струја и почнува да свети во разни бои низ цела соба ...големо е малце :D
и се извинувам што ја ставив темава во општи муабети по грешка на брзина беше :/
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Некако како квадрат? хахахаха. Исто како бојата на бананата само црно.

Какви се тие светилки? И како да ти даеме линк од нив? Ќе ги даунлоадираш и ќе ги стаиш у соба или?
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
Зависи каква атмосфера сакаш да направеш :))
 
Член од
28 април 2007
Мислења
478
Поени од реакции
15
Aиии ме збуни тотално. Какви се тие? Ако ги најде некој и јас ги сакам :D
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Така викаше девојката кога користев флуоросцентни кондоми magic light bulb:). Не знам за што се работи, објасни малку
 

Kajgana Shop

На врв Bottom