Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
27 јуни 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
Малце ми е офтопик прашањево ама само тука ми остана да прашам.Дали некој знае на која програма даваат доктор Хаус?На фокс лајф веќе нема,укинаа.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Имаш во сите книжарници ама се малку поскапи, во Веро и Тинекс знам дека има, а има и на Бит пазар и Буњаковец поефтини се таму, јас цело време земам од Буњаковец.
Има разлика помеѓу дречливи и флуроцентни. Флуроцентни светат навечер а дречливи не.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Дали знае некој на кое место во Скопје може да ми скенираат книга од околу 300 страни и колку отприлика би чинело? :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.733
Поени од реакции
12.162
Дали знае некој на кое место во Скопје може да ми скенираат книга од околу 300 страни и колку отприлика би чинело? :)
Офис Суперстор кај Југодрво (не сум сигурен, сум укоричувал но за скенирање...прашај), Икс принт кај фонтана (и у Палома Бјанка, ја го знам кај фонтана), Мовенс кај КЈ Питу, за овие на линковите имаш телефон да се распрашаш оти мислам дека зависи и од бр на страни, а и одамна не сум користел вакви услуги.

Толку, повеќе немам некои сигурни информации за да ти помогнам....само вака ориентационо.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.150
Поени од реакции
869
Дали знае некој на кое место во Скопје може да ми скенираат книга од околу 300 страни и колку отприлика би чинело? :)
Многу е скапо скенирањето, мислам дека е некаде 20 денари од страна, тоа е долг процес и веројатно затоа го наплаќаат по толку.
Од поефтини копирници што ги знам се МАРС, во близина на кафичот Лезет/Аја (во Центар, во близина на Електродистрибуција, основното Песталоци) и другата е малку понатака на КИМ, веднаш позади автобуската постојка.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.733
Поени од реакции
12.162
А стварно е мачно отекување. Скенирав пред некоја недела пола книга за основно, се збрлавев...арно вели Металхамер, побрзо е и сигурно е поефтино да ги сликнеш. пробај на една страна намести саглам резолуција и осветлување и сликај...можеш и по 2 страни одеднаш (зависи од резолуцијата).
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Многу е скапо скенирањето, мислам дека е некаде 20 денари од страна, тоа е долг процес и веројатно затоа го наплаќаат по толку.
Од поефтини копирници што ги знам се МАРС, во близина на кафичот Лезет/Аја (во Центар, во близина на Електродистрибуција, основното Песталоци) и другата е малку понатака на КИМ, веднаш позади автобуската постојка.
А стварно е мачно отекување. Скенирав пред некоја недела пола книга за основно, се збрлавев...арно вели Металхамер, побрзо е и сигурно е поефтино да ги сликнеш. пробај на една страна намести саглам резолуција и осветлување и сликај...можеш и по 2 страни одеднаш (зависи од резолуцијата).
Ќе му/и треба апарат барем најмалку со 5 мегапиксели и убав аутофокус (ако нема рачен). А може лесно да заврши ако оди кај некој близок или па еве некој од форум кој има убав скенер да ја заврши таа услуга... ќе му даде некој денар за тоа.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Ќе му/и треба апарат барем најмалку со 5 мегапиксели и убав аутофокус (ако нема рачен). А може лесно да заврши ако оди кај некој близок или па еве некој од форум кој има убав скенер да ја заврши таа услуга... ќе му даде некој денар за тоа.
Не не, треба ептен да мразам некој за да му ја дадам таа обврска.. Ќе пробам со телефон, 5 мегапиксели камера има па ќе видиме.. Фала ви на сите, во секој случај :smir:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.733
Поени од реакции
12.162
Ќе му/и треба апарат барем најмалку со 5 мегапиксели и убав аутофокус (ако нема рачен). А може лесно да заврши ако оди кај некој близок или па еве некој од форум кој има убав скенер да ја заврши таа услуга... ќе му даде некој денар за тоа.
Нема проблем за скенер, ако на Дример не и е далеку и темно до Бутел, дома сме приквечер (мада мислам дека помладо друштво повеќе ќе и годи :) ). Стварно, пробај со апаратот. Ако не успееш ваљда некој каваљерски ќе се понуди :)
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
каде можам да најдам добри плочки за во кујна, тоалет и ходник...онака футуристички интересни, на светли бои, нешто како фенг шуи и слично, нормално да не бидат со астрономски цени, и да не знаете некоја страна на која можам да видам идеи за кујна, тоалет, дневна и слично
 

Kajgana Shop

На врв Bottom