Каде може да најдам? (Општи прашања)

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Кај има книги од кастанеда, на македонски, да се продаваат... имам среќавано на српски... пишете ми ПП :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.708
Поени од реакции
6.272
Дајте некоја страна каде можам да симнувам странски песни али по можност да не бара да се инсталира претходно нешто, како на пример како што е за српски песни страната радио.мк само симнуваш песна и толку!
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Го актуелизирав прашањево уште во саботата во чаршија :).
Кај можам да најдам плишана или цврста (пластична, керамичка) играчка, фигура од булдог. Нешто налик...
english-bulldog-puppy-for-adoption-4c7f68f2c43c6edb36141f114.jpg british-bulldog.jpg
Прашано е во Џамбо, нема :)
 
Н

'Никола'

Гостин
Дајте некоја страна каде можам да симнувам странски песни али по можност да не бара да се инсталира претходно нешто, како на пример како што е за српски песни страната радио.мк само симнуваш песна и толку!
Beemp3.com Јас од неа симнувам и не е воопшто сложено, а нема што нема. Само ја бараш песната и со десен клик Save link as и твоја е.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.176
Кој автобус од центар, град, било каде оди до Систина?
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Каде можам да најдам сервис за зипо запалки во Скопје?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
дупчење на уши?:) по можност Буњаковец или Лептокарија?
Буњаковец имаш во tattoo студиото цела пирсарница, иначе си има во златарите. Влези во било која ќе ти ги избушат за 100 че
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
За што точно ти треба? Што му е на зипото? Обично "хавариите" што ги имаат може секој сам да ги среди, без некој посебен алат.
Ми недостигаат некои делови за него и малку е поинаков модел од другите,зошто е постар модел,па така ми стои со години расипан па сакав да го поправам,ако знаеш некој кажи ми.позз
 
П

Паган-др

Гостин
Ми недостигаат некои делови за него и малку е поинаков модел од другите,зошто е постар модел,па така ми стои со години расипан па сакав да го поправам,ако знаеш некој кажи ми.позз
На Бит Пазар имаш резервни делови за зипо, бензин, фитиљи, камчиња такви работи, па по некоја логика би требало и да поправаат.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
На Бит Пазар имаш резервни делови за зипо, бензин, фитиљи, камчиња такви работи, па по некоја логика би требало и да поправаат.
Фала другар за информацијата ќе проверам таму
 

Kajgana Shop

На врв Bottom