Каде може да најдам? (Општи прашања)

Б

Бат Елохим

Гостин
Кој автобус од центар, град, било каде оди до Систина?
18 ка. или 18 А.

Единствен автобус кој вози по партизанска а не иде накај карпош 3 и јас баксуз нели влегов за 2 станици и ми сврте накај александар палас...
Инаку за како иде јави се во диспечерски центар оти пола линкови на тоа страната на јсп не работат...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.176
18 ка. или 18 А.

Единствен автобус кој вози по партизанска а не иде накај карпош 3 и јас баксуз нели влегов за 2 станици и ми сврте накај александар палас...
Инаку за како иде јави се во диспечерски центар оти пола линкови на тоа страната на јсп не работат...
Тоа е најблиска опција, фала :)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Ако е оргинал зипо, имаш доживотна гаранција, прати им го внатрешниот дел у зипо фабриката ќе ти дадат нов.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Кај може да се најдат вакви работи и по која цена?

 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.434
Поени од реакции
7.811
Во Рамстор на кат веднаш кај скалите на главниот влез. Мислам дека таму видов последен пат во Скопје вакво нешто. За пари не знам...
 
H

HITCH

Гостин
Вака сега, јас имам едно домаќинско прашање :pos:
Звучниците ми се обложени со сив материјал кој не се вади, ама мора да има некое чаре за да се исчистат. Значи ми треба некаква паста што чисти текстил. Не знам колку ме сфативте што ми треба, ама да знаете дека навистина многу ми треба!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Вака сега, јас имам едно домаќинско прашање :pos:
Звучниците ми се обложени со сив материјал кој не се вади, ама мора да има некое чаре за да се исчистат. Значи ми треба некаква паста што чисти текстил. Не знам колку ме сфативте што ми треба, ама да знаете дека навистина многу ми треба!
Moра да биди паста? И прајме маубет за звучници за копјутер/подома или за звучници в кола?
 
T

Tetro

Гостин
Имат слика! Ова ми се звучниците, односно моите се светло сиви. Не мора паста, ми треба средство за чистење на материјалот :smir:
Убави звучки. :zver:
Имаше едно средство кое прави сува пена, се раствора 10мл. во чаша вода 20 мл., aма треба да имаш таква прскалка. Се користи и за перење на завеси на лице место како се поставени.
Му го заборавив името, ама ако го најдам ќе ти пишам.
Во меѓувреме, ако некој знае, да не се срами да каже.

Хинт: Има мирис на лаванда. :)
 
H

HITCH

Гостин
Убави звучки. :zver:
Имаше едно средство кое прави сува пена, се раствора 10мл. во чаша вода 20 мл., aма треба да имаш таква прскалка. Се користи и за перење на завеси на лице место како се поставени.
Му го заборавив името, ама ако го најдам ќе ти пишам.
Во меѓувреме, ако некој знае, да не се срами да каже.

Хинт: Има мирис на лаванда. :)
Значи чаре има, ама името ни треба :vozbud:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
474
Поени од реакции
152
Кај може да се најдат вакви работи и по која цена?

Овластен дилер за викторинокс во МКД е УнијаКомерц, то ти е негде Градски Ѕид 1 Блок. Цената на тоа што е на сликата е 6 банки колку шо знам. :smir:
 
T

Tetro

Гостин
Значи чаре има, ама името ни треба :vozbud:
Се сетив на нешто интересно :)
Земаш шампонче, некое кое не е многу густо. Го разредуваш со вода, во прскалка. Ваква.
Нанесуваш со прскање од подалеку, притоа звучките остави ги врз нешто за да не валкаш по дома. :)
Внимавај да не нанесеш многу, само површински. Остави да се исуши 2-3 часа, после пак, вторпат, ако треба и трет (ама со паузи од 2-3 часа).
Кажи ако успееш :)
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Ќеси големи со патент, за чување,носење постелнина,перници??малце е студентско прашањево:)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.176
Имат слика! Ова ми се звучниците, односно моите се светло сиви. Не мора паста, ми треба средство за чистење на материјалот :smir:
Овде има миљон совети, пронајди се :)

http://www.sezadomot.com.mk/cistenje_i_odrzuvanje_damki1.htm
http://www.sezadomot.com.mk/cistenje_i_odrzuvanje_damki2.htm

Има и у Анхоч некои микрофибер крпи
а имаш пробано со влажни марамчиња? Пробај на едно ќоше и види резултат (ја со тие чистам/замачкувам скоро се од таква техника)
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Кај може да се најдат вакви работи и по која цена?

Имаш, во Соравија-трговскиот, но не ти препорачувам од таму, пошо мене убаво ме скрпија! "Убаво ме скрпија" пошо истото ноже што јас го купив го најдов на Водњанска во едно тобако, кога идеш према Водно, на почетокот после семафорите( раскрсницата десно-Козле, лево Кисела Вода, МВР и право нормално Водно), од левата страна, тобакото е малку навнатре од улицата, во зграда, до еден кафич, така мислам!!! И ВЕРУВАЈ ИМАШ ПОГОЛЕМ ИЗБОР, ПО ЕКСТРА ЦЕНИ, ДУРИ НА ТОЈ ТОЈ ТАМУ МУ ГО ПОКАЖАВ И МОЕТО НОЖЕ И НАПРАВИВМЕ СПОРЕДБА СО ТОА ТАМУ, НОРМАЛНО СЕ ИСТО, ИСТИ МОДЕЛ, ПАКУВАЊЕ ИСТО, САМО СТО МЕНЕ МЕ ЗАКРПИЈА ОДЛИЧНО... :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom