Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
14 јули 2010
Мислења
39
Поени од реакции
14
Дали знаете човек кој црта портрети? Пр. јас му давам портрет во дигитална форма а тој го прецртува.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Луѓе не знам дали е овде местото за прашањето.
Се работи за фотелја на работно мести и која е за поправка. Проблемот е што од двете предни страни првиот шраф е изместен од внатре, и фотелја може да се намести со раце. Но не знам со кој алат да се зашрафат шрафовите.
Кога ќе се седне, мора цело време да се седи исправено како робот. Ако земам да се само малку наназад со грбот наместам веднаш фотелјата се спушта наназад.
А не е баш пријатно цело време да седиш како робот исправен и вкочанет.

Немам во фирмата хаусмајстор, и тој кој седел на фотелјата и таква ја направил е во пензија.

Молам за совет, дали може самиот некако да ја поправам фотелјата, и со кој алат тоа е можно? Еден човек ми спомна со инбус клучеви тоа можело.
Молам за одговор ако некој знае. Приложувам слики.
 

Attachments

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Луѓе не знам дали е овде местото за прашањето.
Се работи за фотелја на работно мести и која е за поправка. Проблемот е што од двете предни страни првиот шраф е изместен од внатре, и фотелја може да се намести со раце. Но не знам со кој алат да се зашрафат шрафовите.
Кога ќе се седне, мора цело време да се седи исправено како робот. Ако земам да се само малку наназад со грбот наместам веднаш фотелјата се спушта наназад.
А не е баш пријатно цело време да седиш како робот исправен и вкочанет.

Немам во фирмата хаусмајстор, и тој кој седел на фотелјата и таква ја направил е во пензија.

Молам за совет, дали може самиот некако да ја поправам фотелјата, и со кој алат тоа е можно? Еден човек ми спомна со инбус клучеви тоа можело.
Молам за одговор ако некој знае. Приложувам слики.
Според сликава да штрафот е инбус е сега која големина вака од око неможам да утврдам, а дали би успеал сам ни тоа неможам да ти кажам се зависи колку си стрплив.
 
Член од
23 август 2022
Мислења
8
Поени од реакции
9
Zdravo na site, Imam edno prasanje i ve molam ne so glupi komentari. Momentalno dolzam 200,000 denari na banka i okolu 250,000 na finansikite drustva. Imam 19 godini mi stigaat zakani so izvrsiteli, moeto prasanje e
Dali mozat nesto da mi zemat ako nemam na moe ime nisto, i ako otidam vo stranstvo moze da mi se desi nesto?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Zdravo na site, Imam edno prasanje i ve molam ne so glupi komentari. Momentalno dolzam 200,000 denari na banka i okolu 250,000 na finansikite drustva. Imam 19 godini mi stigaat zakani so izvrsiteli, moeto prasanje e
Dali mozat nesto da mi zemat ako nemam na moe ime nisto, i ako otidam vo stranstvo moze da mi se desi nesto?
Ништо не можа да ти се деси ,само што ке ти биде блокирана сметката се додека не го вратиш долгот
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Zdravo na site, Imam edno prasanje i ve molam ne so glupi komentari. Momentalno dolzam 200,000 denari na banka i okolu 250,000 na finansikite drustva. Imam 19 godini mi stigaat zakani so izvrsiteli, moeto prasanje e
Dali mozat nesto da mi zemat ako nemam na moe ime nisto, i ako otidam vo stranstvo moze da mi se desi nesto?
Може да одиш во затвор , а за таа сума гарант имаш некое покритие така што ќе го јаде жирантот или хипотеката.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Zdravo na site, Imam edno prasanje i ve molam ne so glupi komentari. Momentalno dolzam 200,000 denari na banka i okolu 250,000 na finansikite drustva. Imam 19 godini mi stigaat zakani so izvrsiteli, moeto prasanje e
Dali mozat nesto da mi zemat ako nemam na moe ime nisto, i ako otidam vo stranstvo moze da mi se desi nesto?
Ne si igraj igrachki, koga togash nekoj da ne te likvidira ako mu padne mrak na ochi Ili kamatite ti porasnat duplo. Zasukaj rakavi , raboti I otplatuvaj dolgovi.Ke gi otplatis.Drug pat pamet vo glava.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525

Kajgana Shop

На врв Bottom