Каде да купам мобилен?

Член од
27 мај 2006
Мислења
10
Поени од реакции
0
SI KUPIV NOKIA 6630 VO MOBIKLIK-FALA NA SITE ZA PREPORAKITE
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
да не има некој Моторола V3 за продавање по пониска цена и уште еден услов да е нова
брееее многу барам :)
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Каде да најдам најповолен нокиа 6680 (или 6681)? Во Мобимак при-пејд 6681 е 20 000 денари.

Дали има некој ваков телефон, какви искуства, и најповеќе ме интересира како оди поврзување со Скајп и блутут.

Гледав слики на ГСМ зоне, мислам дека 6680 е подобар од 6681.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
cYb3rc0re напиша:
Гледав слики на ГСМ зоне, мислам дека 6680 е подобар од 6681.
Едина разлика е тоа што 6680 e 3G (и затоа има и камера напред, за видеофонија), а 6681 2.5G ... затоа е и поефтин... а 3G тешко дека ќе стигне кај нас во брзо време... со други зборови, за 6680 ќе платиш поише за нешто што не можеш да го искористиш
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.730
Поени од реакции
4.937
vo Antarias ima golem izbor na telefoni ........
 
Член од
24 мај 2006
Мислења
15
Поени од реакции
0
cYb3rc0re напиша:
Каде да најдам најповолен нокиа 6680 (или 6681)? Во Мобимак при-пејд 6681 е 20 000 денари.

Дали има некој ваков телефон, какви искуства, и најповеќе ме интересира како оди поврзување со Скајп и блутут.

Гледав слики на ГСМ зоне, мислам дека 6680 е подобар од 6681.
Jas imam nokia 6680 ja prodavam 240 evra so 6 meseci garancija + ke ti dadam cd so simbian programi (finska e ,2005god proizvodstvo) i ke ti pokazam kako odi so blutut i ,,icq,, kako da instaliras.Ince vo top sostojba , nemam vreme utre ke ti pustam slika da ja vidis, sakam da zemam n80, zatoa i ja prodavam.Pozdrav 888:nesvest:
 

Раскољников

Моделатор
Член од
15 март 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
ONAZIS напиша:
16600 den telefonot e top, prezadovolen sum.
Pozdrav ONAZIS:nesvest:
270 евра???? :ija: :nesvest:

Друже, у Белград е 190, за истите пари ќе си се прошетал до „Београду” и плус ќе ти останало нешто.
 
Член од
27 мај 2006
Мислења
10
Поени од реакции
0
Раскољников напиша:
270 евра???? :ija: :nesvest:

Друже, у Белград е 190, за истите пари ќе си се прошетал до „Београду” и плус ќе ти останало нешто.

NE MI BEA BITNI PARITE (ZNAM DEKA NE SE MALCE 270 E), BITNA MI BESE GARANCIJATA STO STOI POZADI SAMIOT TELEFON , JAS GO NAJDOV I POEFTINO OD 190 E MEGUTOA STO DA PRAVAM BEZ GARANCIJA , AKO OTKAZE POSLE DVA DENA KE ME ODERAT ZA SERVIS , I PAK ISTITE PARI KE GI DADEV , VAKA MIRNA MI E GLAVATA.
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
абе како у космофон и мобимак не признаваат гаранција? мора да признаваат бе! Сеа, ако ти е истечена нормално дека нема да ти ја признаат. Мислам...како можеш да ја ставаш гаранцијата пред пари и пред све друго?
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Признаваат гаранција.... но многу се издолжува сервисирањето.... до тој степен што ти иде да им речеш задржете и телефон и све :nesvest: .... иначе јас досега мобилни само од странство си земам.... со ниеден од нив не сум имал проблем во тек на една година (колку што и трае гаранцијата од било каде во МК).... а и после таа година не се покажал никаков дефект... освен тие што сам сум ги нанесол... :icon_lol:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Stefanos_M напиша:
Да бе краден телефон, зити се. Или во странство или во некоја продавница, немој од пазар да си купил
И кој ќе те праша дали е краден или не е? Јас имам 2 пати купено мобилен од Германос и постојано се јавуваа дефекти уште во време на гарантниот рок, по 10 дена чекав секој дефект да се одстрани и никад немав телефон, кога помина гаранцијата после наредниот дефект ги фрлив и двата телефона. Никогаш повеќе нема да купам телефон од Германос, а ни друго нешто затоа што слушам дека и другите производи кои ги набавуваат и продаваат се набавени како „Х - класа“ без помината финална фабричка контрола!
Инаку имам купено мобилен од Битпазар, баш од тие „чворнатите“ пред 2 години и работи беспрекорно се до денес.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom