Каде во градов прават најдобро гиро?

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
130 денари за гиро, не вреди.

Па во Грција е 1.50 до 2.00 евра, а они нас во здрав мозок сакаат да не ребраат.
И да, добро е, ама ништо дотолку подобро од Беко за разликата.
Абе... Не споредувај со Грција и ти. Темата е за тоа кај прават најубаво Гиро во градов, а не кај прават „најефтино и највкусно гиро кое се исплати“. Пошто више ништо не се исплати кај нас. Да не се исплати 140 денари за чикенбургер во 7? :) А за гиро, стварно е најубаво во Гирадико. Само прашање на време е кога ќе го усерат, како што секогаш се случува кај нас.

Споредбата со Беко е во ред. Ама незнам зошто, ич не ме привлекува да купам гиро од таму. Ваљда пошто шиткаат гиро во пролаз, на рака, кај што ќе се препотиш ако застанеш 5 минути да си го почекаш јадењето... Што не отворат уште некоја асална „гироџилница“ кај што можеш да седнеш и да јадеш ко човек?
 
П

Паган-др

Гостин
Да, сепак не е розева цената за гирото во Гирадико 135 денари, ама сепак задоволството е големо. И ко што кажа Ејсид прашање на време е кога ќе го усерат, затоа јадете дур е убаво. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе... Не споредувај со Грција и ти. Темата е за тоа кај прават најубаво Гиро во градов, а не кај прават „најефтино и највкусно гиро кое се исплати“. Пошто више ништо не се исплати кај нас. Да не се исплати 140 денари за чикенбургер во 7? :) А за гиро, стварно е најубаво во Гирадико. Само прашање на време е кога ќе го усерат, како што секогаш се случува кај нас.

Споредбата со Беко е во ред. Ама незнам зошто, ич не ме привлекува да купам гиро од таму. Ваљда пошто шиткаат гиро во пролаз, на рака, кај што ќе се препотиш ако застанеш 5 минути да си го почекаш јадењето... Што не отворат уште некоја асална „гироџилница“ кај што можеш да седнеш и да јадеш ко човек?

Со Беко е евидентен проблемот, имаат многу лоша локација, плус цело време циганчиња се врткаат таму. А и те прашуваат дали сакаш зелка во гирото, тоа е одраз на нивното "познавање".
Сепак, гирото е пристојно (изненадувачки), како и цената.

Во Гирадико е најубаво, ама за цена од 135 денари очекувањата се големи. Гирото е универзално убаво јадење, нешто слично како хамбургерот, нема човек на кого не би му се допаднало. Но во Гирадико, иако е убаво, го нема оној WOW фактор. Кога јадевме со девојка ми гиро од таму, нејзе не и беше ништо посебно, како да речеме да се префрли на гиро отсега и сосема се согласувам со тоа, не е дотолку посебно гирото од таму за да остави впечаток.

Сепак, џабе фантазирам кога тоа е што имаме, Гирадико е прв, Беко е втор и тоа се местата засега. Плус, од Гирадико можеш да си го "мљацкаш" во Ања со другарите на кафе, бидејќи ист газда е. Само штета келнерот не ти го носи, иако менијата се оставени во Ања.

Уф, ми се пријаде Гиро, да не знае некој дали Беко е на годишен одмор или слично, да не одам за џабе? :)

П.с. Ќе го расипат само ако има премногу гужва, сум видел како се случува порано, кога ќе напне бизнисот, прекинуваат да ставаат од доматите, или пак ставаат стоени компирчиња. Мислам дека во брзо време нема да има "наезда", пред се поради цените таму.
 
П

Паган-др

Гостин
Сепак, џабе фантазирам кога тоа е што имаме, Гирадико е прв, Беко е втор и тоа се местата засега. Плус, од Гирадико можеш да си го "мљацкаш" во Ања со другарите на кафе, бидејќи ист газда е. Само штета келнерот не ти го носи, иако менијата се оставени во Ања.
Ако не се лажам баш на тие маси пред Гирадико ти го носат гирото...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ако не се лажам баш на тие маси пред Гирадико ти го носат гирото...
Зборев за да седнеш во Ања и од таму да нарачаш Гиро. И така е исти газда, и така веќе ги има флаерите таму од Гирадико "под" маса. Ама кога пробав да нарачам, келнерот ми рече дека можам да одам да си земам од Гирадико и после тука да си седнам. Штета :)

Е сеа, баш пред малку тркнав до Беко, во најголемиве жештини...и изненадување, не работеше :/
Морав да шпартам до Гирадико, со надеж дека бар тоа работи од сите нешта во градов. И оу јеа, не само што работеше, туку и ми го направија и најдоброто гиро досега. Компирите погодени, доматите убаво сецкани и ладни, месото едно од најдобрите што сум ги пробал досега.
Само, не знам како може да немаат ѕаѕики сос, па тоа е едно од фундаменталните нешта во гирото.

Офтопик малку, да не знае некој дали и каде се продаваат локумадес? :)
 
Ј

јовица11

Гостин
Гиродико, на кеј, apsofuckinglutely the best giro in town. Вреди за парите.:cheeky2:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
U Struga, posto kako Struga nema druga, tamu i giroto e perfect, ama ne znam kako se ikase girodzilnicata!
Ili u Turcija :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
A koj i kaj e "gradov"??
Nedefiniran naslov, nedefinirani diskusii.
ATurcija e pole za kulturen natprevar so grcite.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Најбрзо некој бројот на Гирадико да го пише ако може?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Абе... Не споредувај со Грција и ти. Темата е за тоа кај прават најубаво Гиро во градов, а не кај прават „најефтино и највкусно гиро кое се исплати“. Пошто више ништо не се исплати кај нас. Да не се исплати 140 денари за чикенбургер во 7? :) А за гиро, стварно е најубаво во Гирадико. Само прашање на време е кога ќе го усерат, како што секогаш се случува кај нас.

Споредбата со Беко е во ред. Ама незнам зошто, ич не ме привлекува да купам гиро од таму. Ваљда пошто шиткаат гиро во пролаз, на рака, кај што ќе се препотиш ако застанеш 5 минути да си го почекаш јадењето... Што не отворат уште некоја асална „гироџилница“ кај што можеш да седнеш и да јадеш ко човек?
Потполно се согласувам.Не ми иде ко прво да споредувам гиро од Беко и Гирадико.За тоа што не ме влече да купам тоа е дефинитивно.Во гирадико ко човек ќе се најадеш.Можда е поскапо али гирото во Беко спрема гирото во Гирадико нема шанси да се спореди.
 
Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
Во Беко неам пробано зш ми е гад али од Гирадико редовно јадев додека бев у Мк и мн ме бендисуваше
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
во Гирадико на кеј, не сум била мераклија на гиро ама таму супер го прават ептен за мерак!
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Од Гирисимо или веќе како ли се вика немам појма, не му памтам име, имам јадено ич не ми се свиѓаше, толку беше ужасно фујјјј. Еднаш пробав вакво нешто и никад више во уста нема да го ставам :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom