КК Струмица во ФИБА Евро Купот

Статус
Затворена за нови мислења.

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Значи ке инвестира 100 евра во сијалици ке ја нашминка салата.Салата треба потхитно да му се одземе на Перо ја има на концесија за 250 евра на месец на 25 години со 1 вработен за 5 години само паркетот го исфарба а од Струмица за кирија зама неколку илјади евра кирија
Салата ја направи мотел и ресторан значи таму може да инвестира вели немал обврски за инвестиции во салата а зошто ја зема таа сала тоа е сала или мотел салата со неколку илајди евра ке биде реновирана
Салата мора одма да му се одземе и да ја земе градот не знам градоначалникот што чека до сега бидејки салата е и така градена со самопридонес на градот
ako pero ja zemal na 25 godini nemoze nikoj drug da mu ja zeme!!!

znam taa sala kolku e losa i se slizuvam so vas ama na nekoj sto ne se zamara so kosarkata ne mu ni teknuva da vlozi vo nejze!!! on go izgura sinko i sega ne se zamara
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.501
Поени од реакции
47.630
Aјде ајде не кукајте многу не сте виделе '''реновирање'' кога се реновира Јане Сандански поготово кога се ''мења'' паркет е тоа е доживување имeno секое лето има реконнструкција во која што паркатот се врти на опачки се шмиргла и се фарба тоа е за МЗТ нов паркет:bilokojzbot:Мене не ми е јасно како играат тие играчи на тој терен топката не може да тапне повеќе од два пати тоа е хаос+има и една многу бесна дупка на кровот и од таму паѓаат капки со кои можеш да напуниш 2 литра флаша:bilokojzbot:

А за Струмица салата ке мора и ке ви се ренвира тоа е прашање на време само пошто сега више играат и странски тимови што бараат поубави услови за игра па мислам дека најкасно на зима ке ви ја средат
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
ako pero ja zemal na 25 godini nemoze nikoj drug da mu ja zeme!!!

znam taa sala kolku e losa i se slizuvam so vas ama na nekoj sto ne se zamara so kosarkata ne mu ni teknuva da vlozi vo nejze!!! on go izgura sinko i sega ne se zamara
Може да му ја земе Општина Струмица, но треба да докаже дека фолкерот не ги исполнува условите предвидени со договорот за концесија. Исто како со стадионот што беше.
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
На сите карти и плакати што ги има 3алепено ни3 градот пишува ДЕН: 06.10.2007...Управата на К.К Струмица да не го има вратено времето 3а месец на3ад?
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
ајмо утре сите на кошарка......мора да се победи:eek:lee:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Картите се потрешени кој зема зема... јас важно дојдов до карта...

оф топик: била давај моб. по ПП или влегувај на мсн:lol!:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Konecno im tekna zabraneto cigari vo salata ...
Абе закон е донесен од којзнае кога, ама не се почитува. Мислам дека неможе никој да ја котролира таа маса од 3000 души да не запали цигара. Еве памти ми го зборот, баш примети, ако идеш, дали ке помине без цигари
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Od neoficijalni informaciii vo prodazba bile pusteni 3 500 karti, bez da se broi ovoj del kade sto ke se smesteni ajducite sto znaci deka se ocekuva okolu 4 000 publika a ne kako sto velea deka ke bilo dozvoleno da ima samo 2 100 dusi vo salata.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Od neoficijalni informaciii vo prodazba bile pusteni 3 500 karti, bez da se broi ovoj del kade sto ke se smesteni ajducite sto znaci deka se ocekuva okolu 4 000 publika a ne kako sto velea deka ke bilo dozvoleno da ima samo 2 100 dusi vo salata.
хмм... Јас колку што знам капацитетот е околу 3000 ... можда се биле пуште 2100 , и + на вас Ајдуците околу 700-800 (колку сте тама) и тоа...
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Значи Ајдуците без пари утре и кој не е и кој е сите ке се Ајдуци за да влезат без пари
Јас сабајле се успав малку и после одвај најдов карта

Утре осекам дека и многу со карта ке висат надвор 3500+500 Ајдуците плус цела полиција ке е во салата 200 души и уште кој не без пари ке влезе значи треба да се оди 2 сата порано и така 1 врз 1 ке сме сардини
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Значи Ајдуците без пари утре и кој не е и кој е сите ке се Ајдуци за да влезат без пари
Јас сабајле се успав малку и после одвај најдов карта

Утре осекам дека и многу со карта ке висат надвор 3500+500 Ајдуците плус цела полиција ке е во салата 200 души и уште кој не без пари ке влезе значи треба да се оди 2 сата порано и така 1 врз 1 ке сме сардини
Ne brat4e nema da e bez pari ako lagas na primer da odas so AJducite ke si platas 100 den za karta ama plus i mai4ka ke ti dadat zna4i za 100 den i karta i mai4ka taka da utre nema nikoj da vleze bez pari a taka ako sakas da si odas kartite se 150 den tava veke si go znaate. pozz
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Картите се потрешени кој зема зема... јас важно дојдов до карта...
Е немаш грешка истрошани се картите...[/quote]

на мене така ми кажаа дека биле истрошени. Другар пред пола саат бил во Барса и Маракана биле истрошени, најдел у тоа „Моцарт“ како се викаше да му еам матер не ми текнува...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom