И официјално, Љубе најави формирање на партија

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Pa ti si za greota.Procitaj go tekstot od Trantalovski.Se sto jas pogore ti pisuvam toj go napisal pred tri godini.Megjutoa ,ti ili ne si go pricital tekstot ili ne go razbiras. Za greota.
ти читај само читај еве ти уште една изјава

Утрински весник, понеделник, 21 јануари 2008

Стефан Доневски - Мајка, Охрид

Со Љупчо Георгиевски, Драган беше скаран уште од 1991 година во Торонто. Таму Драган го нарече Љупчо „бугараш“. Од сегашна гледна точка ништо не згрешил и од Љупчо не се очекуваше некое признание кон Драган. Па, да не беше Драган немаше да бидат овие политичари во Владата. Можеби ќе беа членови на некои квазипартии како МААК, каде што беа Љупчо и Доста.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
ЛИЦЕМЕРИЕ и СОБИРАЊЕ ПАРТИСКИ ПОЕНИ....
Вака ја коментирам средбата на Бошковски со МЛЕКАРИТЕ...
Срамота е бе на маката на овие луге да се рекламираме...
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
ЛИЦЕМЕРИЕ и СОБИРАЊЕ ПАРТИСКИ ПОЕНИ....
Вака ја коментирам средбата на Бошковски со МЛЕКАРИТЕ...
Срамота е бе на маката на овие луге да се рекламираме...
не сум баш сигурен, човекот почна ПО КНИГА кариера да прави, не е веќе оној брат Љубе со црна паларија, се гледа дека поминал ДООБРО ШКОЛО во затвор, со ДОООБРИ МЕНТОРИ... не е за чудо и да ГО БИДЕ.....уште само малку да го испегла стилот да не рецитира ко јеховин сведок како што спомна некој овде и прва лига ќе биде.......само да не забега....перја ќе летат од ова смешниве преродбеници... :)
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Pa ti si za greota.Procitaj go tekstot od Trantalovski.Se sto jas pogore ti pisuvam toj go napisal pred tri godini.Megjutoa ,ti ili ne si go pricital tekstot ili ne go razbiras. Za greota.
eve za ti da razberes vest Понеделник 7/12/2004

Нечесно рушење

Како најстар жив основач на партијата на ВМРО-ДПМНЕ упатувам јавен повик за разум до г. .Љубчо Георгиевски, да престанеме со рушењето на партијата што ја создадовме. Непримерно е секојдневно појавување на прес-конференции на поранешни директори и функционери, кои одработувајќи некаков долг, го рушат достоинството на многуилјадното членство и симпатизиери на ВМРО-ДПМНЕ.
Зошто пред една година поднесе неотповиклива оставка, кога си сакал пак да се вратиш на чело на партијата? Во твојот говор на последниот Конгрес си додели историска важност, вбројувајќи се во редот на основоположниците на ВМРО: Христо Татарчев, Даме Груев, Гоце Делчев, Јане Сандански и др. Ова што го покажа како однесување во последниве два месеца, ќе те вброи во еден друг список-предавник.
Во 1992 година помогна во рушењето на владата на академик Кљусев, во 1994 ги напушти изборите, од 1998-2002 година и покрај многубројните успеси на одделни министри, големото јавно трошење пари, скапите патувања по светот, баловите во време-невреме, како и ергенско-шоферските банки, придонесло за губење на изборите во 2002 година.
Затоа немаш морално право да ги критикуваш, а уште помалку да ги рушиш вака нечесно оние кои се мачат да ја поправат сликата за партијата што им ја остави.
Сепак, те повикувам уште еднаш, ако во тебе останало нешто од патриотизмот на младиот студент, да престанеш со делбите и нечесните игри. Партијата ќе го преживее и ова искушение.
Владимир Транталовски

eve da vidis od pred eden mesec necel na cija proslava bese vlade trantalovski

delot od 3:58 do 4:52

 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
ти читај само читај еве ти уште една изјава
Sekoja cest na Trantalovski i na Majkata ama nesto treba i ti i tie da znaete.Da ne bese Ljubco i VMRO DPMNE koj znae sto ke se slucese so Makedonija i so site nas.Sigurno poveketo ke izginevme po boistata vo Bosna i Hrvatska a drugiot del sega srekno ke si ziveevme vo Srboslavija.Sigurno nesi zaboravil deka Andov togas se sekirase da ne ni pobegne vozot za Belgrad a Brance i Kiro sekoj den trcaa vo Generalstabot na JNA da im podnesat izvestaj. Treba Alex da razmislis zosto Majka i Trantal ne davaa vakvi izjavi do 2006 godina.Lesno e na mrtov Germanec da mu vadis puska.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
не сум баш сигурен, човекот почна ПО КНИГА кариера да прави, не е веќе оној брат Љубе со црна паларија, се гледа дека поминал ДООБРО ШКОЛО во затвор, со ДОООБРИ МЕНТОРИ... не е за чудо и да ГО БИДЕ.....уште само малку да го испегла стилот да не рецитира ко јеховин сведок како што спомна некој овде и прва лига ќе биде.......само да не забега....перја ќе летат од ова смешниве преродбеници... :)

Батка ИНТЕЛЕКТ тоа е тоа што му фали и што не се стекнува во затвор...
Мене лично ми изгледа СМЕШЕН кога се шета помегу млекарите , борците , стечајците и се расфрла со обеќења, вака ќе направил онака ќе направил, ако е толку лесно ВМРО нема сигурно да дозволи на такви „СИТНИЦИ„ да им паѓа рејтингот...
Мислам дека освен рецитирањето како Јеховин сведок (како што ти многу добро кажа), не останува многу зад капацитетите на ЉуБе...
Толку е тоа е тоа, неможеш 50 години да бидеш „ЃОН„ и сега наеднаш интелектуалец...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
eve za ti da razberes vest Понеделник 7/12/2004

Нечесно рушење

Како најстар жив основач на партијата на ВМРО-ДПМНЕ упатувам јавен повик за разум до г. .Љубчо Георгиевски, да престанеме со рушењето на партијата што ја создадовме. Непримерно е секојдневно појавување на прес-конференции на поранешни директори и функционери, кои одработувајќи некаков долг, го рушат достоинството на многуилјадното членство и симпатизиери на ВМРО-ДПМНЕ.
Зошто пред една година поднесе неотповиклива оставка, кога си сакал пак да се вратиш на чело на партијата? Во твојот говор на последниот Конгрес си додели историска важност, вбројувајќи се во редот на основоположниците на ВМРО: Христо Татарчев, Даме Груев, Гоце Делчев, Јане Сандански и др. Ова што го покажа како однесување во последниве два месеца, ќе те вброи во еден друг список-предавник.
Во 1992 година помогна во рушењето на владата на академик Кљусев, во 1994 ги напушти изборите, од 1998-2002 година и покрај многубројните успеси на одделни министри, големото јавно трошење пари, скапите патувања по светот, баловите во време-невреме, како и ергенско-шоферските банки, придонесло за губење на изборите во 2002 година.
Затоа немаш морално право да ги критикуваш, а уште помалку да ги рушиш вака нечесно оние кои се мачат да ја поправат сликата за партијата што им ја остави.
Сепак, те повикувам уште еднаш, ако во тебе останало нешто од патриотизмот на младиот студент, да престанеш со делбите и нечесните игри. Партијата ќе го преживее и ова искушение.
Владимир Транталовски

eve da vidis od pred eden mesec necel na cija proslava bese vlade trantalovski

delot od 3:58 do 4:52

Istorijata ja pisuvaat pobednicite.Vo nivnite tekstovi najcesto nema nema mesto za heroite.
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Mozi za brzo nema da ja padni vlasta ama ke bidi opozicija znaci so partijata na Ljube SDSM odi vo Istorija.Pozz
Многу грешиш.иако сум горд член на Вмро Дпмне,се гледа дека Сдсм е најголема опозициона партија во Македонија.
Кога беа Сдс на власт се формираше НП. Љупчо имаше повеќе пратеници кои преминаа кај него и пак Вмро Дпмне беше најголема партија.
Така ке биде засекогаш.Едната на власт,а другата најголема опозициона.Нема место за трета партија,посебно не од слаткар:toe:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Sekoja cest na Trantalovski i na Majkata ama nesto treba i ti i tie da znaete.Da ne bese Ljubco i VMRO DPMNE koj znae sto ke se slucese so Makedonija i so site nas.Sigurno poveketo ke izginevme po boistata vo Bosna i Hrvatska a drugiot del sega srekno ke si ziveevme vo Srboslavija.Sigurno nesi zaboravil deka Andov togas se sekirase da ne ni pobegne vozot za Belgrad a Brance i Kiro sekoj den trcaa vo Generalstabot na JNA da im podnesat izvestaj. Treba Alex da razmislis zosto Majka i Trantal ne davaa vakvi izjavi do 2006 godina.Lesno e na mrtov Germanec da mu vadis puska.
e vlade trantalovski dozive 2000 da grozdanovski kadrovnikot na dosta vo ok resen da mu rece`` koj si ti ne te poznavam ,da ja napustis prostorijava``
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Sekoja cest na Trantalovski i na Majkata ama nesto treba i ti i tie da znaete.Da ne bese Ljubco i VMRO DPMNE koj znae sto ke se slucese so Makedonija i so site nas.Sigurno poveketo ke izginevme po boistata vo Bosna i Hrvatska a drugiot del sega srekno ke si ziveevme vo Srboslavija.Sigurno nesi zaboravil deka Andov togas se sekirase da ne ni pobegne vozot za Belgrad a Brance i Kiro sekoj den trcaa vo Generalstabot na JNA da im podnesat izvestaj. Treba Alex da razmislis zosto Majka i Trantal ne davaa vakvi izjavi do 2006 godina.Lesno e na mrtov Germanec da mu vadis puska.
вистината за ВМРО ДПМНЕ е таа, ти што сакаш ќе си кажиш, изјавите си се на место и време и паметни
и види што ти пишува
дека уште на почетокот Богдановски го нарекол бугарофил
и не ми тропај зелени каков е Љубчо и што направил не живеевме во тунгузија минативе 18 години тука сме во Македонија така да се се знае

e vlade trantalovski dozive 2000 da grozdanovski kadrovnikot na dosta vo ok resen da mu rece`` koj si ti ne te poznavam ,da ja napustis prostorijava``
ее Љубчо и пријателчињата негови се најголемите зла кои се појавиле некогаш во партијата
така да му речеш на основачот на партијата
срамота
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
eve za ti da razberes vest Понеделник 7/12/2004

Нечесно рушење

Како најстар жив основач на партијата на ВМРО-ДПМНЕ упатувам јавен повик за разум до г. .Љубчо Георгиевски, да престанеме со рушењето на партијата што ја создадовме. Непримерно е секојдневно појавување на прес-конференции на поранешни директори и функционери, кои одработувајќи некаков долг, го рушат достоинството на многуилјадното членство и симпатизиери на ВМРО-ДПМНЕ.
Зошто пред една година поднесе неотповиклива оставка, кога си сакал пак да се вратиш на чело на партијата? Во твојот говор на последниот Конгрес си додели историска важност, вбројувајќи се во редот на основоположниците на ВМРО: Христо Татарчев, Даме Груев, Гоце Делчев, Јане Сандански и др. Ова што го покажа како однесување во последниве два месеца, ќе те вброи во еден друг список-предавник.
Во 1992 година помогна во рушењето на владата на академик Кљусев, во 1994 ги напушти изборите, од 1998-2002 година и покрај многубројните успеси на одделни министри, големото јавно трошење пари, скапите патувања по светот, баловите во време-невреме, како и ергенско-шоферските банки, придонесло за губење на изборите во 2002 година.
Затоа немаш морално право да ги критикуваш, а уште помалку да ги рушиш вака нечесно оние кои се мачат да ја поправат сликата за партијата што им ја остави.
Сепак, те повикувам уште еднаш, ако во тебе останало нешто од патриотизмот на младиот студент, да престанеш со делбите и нечесните игри. Партијата ќе го преживее и ова искушение.
Владимир Транталовски

eve da vidis od pred eden mesec necel na cija proslava bese vlade trantalovski

delot od 3:58 do 4:52


Ogledalo, ako si vo moznost na Vlade Trantalovski prochitaj mu go slednovo pismo:

dane1puls.jpg

i komentarot ako ti dizvoli V.Trantalovski prenesi go tuka.
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
pocnavte !!!!!!!
velam ja vi nedostasuva BRAT LJUBE ????
BRAVO BRATU,SAMO NAPRED NIE SME TUKA ,NIE VMROVCITE
a onie od demokratska alternativa na cile sto sega se vikaat dpmne ,ne ni trebaat,za niv nema mesto megu vmrovcite.

moram da im cestitam i na site od dpmne koi tolku postovi napisaa za da go velicaat grujo.
samo ke ve prasam SEUSTE VERNO KE CEKATE DA VI BIDE PODOBRO ,navistina se nadevate na vrabotuvanje,kako vi e na vas sto glasavte za grujo ,seuste vie od administracijata ke cekate da vi go dade pokacuvanjeto na plata ,seuste ke cekaat graganite za novi avtobusi,zarem uste ima nekoj od penzionerite sto ke mu veruva na grujo,kade e sega spektakularnoto apsenje na tatkoto na nasiot minister za proneverata sto ja napravil vo zdruzenie na vozaci mi se cini vo prilep,i nesto pikantno za kraj na ovoj post ,vo vestite na sitel zamislete sega ,denes na 1-vi maj
2009 god .slusame deka imalo divi taksisti koi im go zemale lebot na onie taksisti sto se so licenca ,pa ne mi se veruva kako do sega celi tri godini vlasta ne napravi nisto so
divite taksisti.pa ne mu trebaa pari za da gi trgne divite za da moze da rabotat onie so licenca.
pa i posle se ova sto go pisav a ima uste mnogu sto ne sum go pisala,pak ke se najde nekoj da mi kaze deka grujo e najbolji, a BRATOT ne go bivalo za da vodi partija.
Аман не отече на форумов со оваа ДА. Да не си случајно Тупурковски ти?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Батка ИНТЕЛЕКТ тоа е тоа што му фали и што не се стекнува во затвор...
Мене лично ми изгледа СМЕШЕН кога се шета помегу млекарите , борците , стечајците и се расфрла со обеќења, вака ќе направил онака ќе направил, ако е толку лесно ВМРО нема сигурно да дозволи на такви „СИТНИЦИ„ да им паѓа рејтингот...
Мислам дека освен рецитирањето како Јеховин сведок (како што ти многу добро кажа), не останува многу зад капацитетите на ЉуБе...
Толку е тоа е тоа, неможеш 50 години да бидеш „ЃОН„ и сега наеднаш интелектуалец...
не му треба ИНТЕЛЕКТ тоа го имат други кои треба да го имаат, Љубе си има што треба, колку треба, а слепата трка по РЕЈТИНГ на преродбенициве, без да се внимава на СУШТИНАТА...само ќе му отвара пат... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom