Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
епа добро сеа ако се инаетиме може и ќе бидат подобри,
шо е бе овој на амброзине е добар, го начека она детено од лацио, па удри, солиден ама ни приближно добар како на освалдо, а овој на Ибрахимович си е добар гол со шут од далеку, ништо посебно

Ете Ајсшутер и Димитар ставија по еден добар гол, и двата се подобри од на Освладо, а ако не се лажам и Пато даде еден добар гол од 25 метри само не ми текнува.

пс. Кико која година е табелата 79/80` ?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.893
Сакам да прашам нешто:)Може сте пишале позади али не ме мрзи да барам!
Ако Катанија изгубеше од Рома а Емполи нели тепаше кој ке испаднеше?

Kaтанија , имаше и некои реакции за нерешениот резултат на Катанија , повеќе овде : http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=701184 . Иако сметам дека во целиот меч доминираше Катанија , имаа безброј шанси и кога резултатот на мечот Парма - Интер беше 0-0 така да не верувам дека Рома намерно дозволила да прими гол .
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Ете Ајсшутер и Димитар ставија по еден добар гол, и двата се подобри од на Освладо, а ако не се лажам и Пато даде еден добар гол од 25 метри само не ми текнува.

пс. Кико која година е табелата 79/80` ?
Па вие се ѓибате со тоа Б та Б, јас никогаш ве немам ѓибнато..Нема врска дали 79 или 2005, важно и вие имате играно..И тоа ИСПАДНАТО...И тоа 2пати..Пред фактите и боговите сус стојат, тоест молчат:)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Па вие се ѓибате со тоа Б та Б, јас никогаш ве немам ѓибнато..Нема врска дали 79 или 2005, важно и вие имате играно..И тоа ИСПАДНАТО...И тоа 2пати..Пред фактите и боговите сус стојат, тоест молчат:)
Да те поправам: Eднаш испаднати, еднаш исфрлени
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Јове ај биди добар и фин како што си убав и објасни им на децата кој тим никогаш не играл у сериа б:helou:
Еве да го заменам Димитар, ќе напишам Интер ниеднаш не испаднал во Сериа Б..Ама знајш што ми е многу интересна работа?Што ако јас како навивач на Јувентус споменам МИНАТО, односно број на титули, меѓусебни дуели, потрофеен клуб, одма викате ај да зборваме за сегашноста не за минатото..А кога некој податок од минатото одговара за Интер, само го споменувате..Епа ајде кажете сега вие кој е најтрофеен клуб во Италија(кој има освоено најмногу скудета) и кој е подобар во севкупните дуели помеѓу Интер и Јувентус?И очекувам одговор како мојот болдиран искрен и реален..Без мрчаторење...Може така, ако сме реални да бидиме реални до крај?

btw.Ако не ви е јасно нешто, www.wikipedia.com Јас признав, Интер нема испаднато во Сериа Б, и е единствен тим во Италија што не испаднал во Сериа Б..Јувентус еднаш е префрлен, Милан еднаш испадна еднаш е префрлен итн итн...
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Kaтанија , имаше и некои реакции за нерешениот резултат на Катанија , повеќе овде : http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=701184 . Иако сметам дека во целиот меч доминираше Катанија , имаа безброј шанси и кога резултатот на мечот Парма - Интер беше 0-0 така да не верувам дека Рома намерно дозволила да прими гол .
Брат не зборам за наместено!Зборам за тоа дали ако Катанија изгубеше од Рома,Интер ја тепаше парма а Емполи Ливорно,нели и Емполи влагаше во битка за опстанок!Дали беше битен бодот што го зема Катанија иако Парма губеше!?
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Брат не зборам за наместено!Зборам за тоа дали ако Катанија изгубеше од Рома,Интер ја тепаше парма а Емполи Ливорно,нели и Емполи влагаше во битка за опстанок!Дали беше битен бодот што го зема Катанија иако Парма губеше!?
Да битен е... без тој бод, ќе имаа исто со Емполи кој има подобар меѓусебен дуел со Катанија.

Значи бодот значеше спас

п.с. Адриано... мирен!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Брат не зборам за наместено!Зборам за тоа дали ако Катанија изгубеше од Рома,Интер ја тепаше парма а Емполи Ливорно,нели и Емполи влагаше во битка за опстанок!Дали беше битен бодот што го зема Катанија иако Парма губеше!?
5то коло.. Catania 1 - 0 Empoli
24то коло.. Empoli 2 - 0 Catania

А без тој бод би имале исто бодиви..
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Абе луѓе неличи ЛШ без Милан ке го јаде некој стапот од првиве четири па макар и да биде наместено......а се ми мириса на интер....сега немора да скокнете а зошто интер , тие вака...онака ....ова е само мислење со понатамошно значење.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.512
Поени од реакции
47.769
Абе луѓе неличи ЛШ без Милан ке го јаде некој стапот од првиве четири па макар и да биде наместено......а се ми мириса на интер....сега немора да скокнете а зошто интер , тие вака...онака ....ова е само мислење со понатамошно значење.
Олади на главата од нервози не пишувај вакви детски постови :smir:(на ти свеќе) и размисли малце на позтитвното за Милан од ситуацијава а верувај дека има многу добра страна од ова колку и да личи грдо

Прво да видиме контра-ефект од ланскто освојување на ЛШ,донесе многу ама зема цела сезона како оваа(во секој случај повеќе даде него што знаема али ај),со просто размислување дека со пола екипа ке може да се има резултат,оваа катастрофа ке донесе нови размислувања и ставови во раководството на Милан и ке се избие таа политика и ке се земат играчи може нема да бидат некои големи имиња ама затоа ке бидат компактни и добро искомпонирани некои преплатени скотови ке си идат на нивно место ке дојдат мотивирани играчи
Значи сакам да ти кажам гледај на ова како не нешто неминовно и нов почеток не мавај со огорченост и со инат овде,секој што провоцира и што пљука го осетил Милан и ке го осеќа уште многу тоа е повеќе од сигурно Милан е огромен тоа го потврдува секој што пљука по него
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Олади на главата од нервози не пишувај вакви детски постови :smir:(на ти свеќе) и размисли малце на позтитвното за Милан од ситуацијава а верувај дека има многу добра страна од ова колку и да личи грдо

Прво да видиме контра-ефект од ланскто освојување на ЛШ,донесе многу ама зема цела сезона како оваа(во секој случај повеќе даде него што знаема али ај),со просто размислување дека со пола екипа ке може да се има резултат,оваа катастрофа ке донесе нови размислувања и ставови во раководството на Милан и ке се избие таа политика и ке се земат играчи може нема да бидат некои големи имиња ама затоа ке бидат компактни и добро искомпонирани некои преплатени скотови ке си идат на нивно место ке дојдат мотивирани играчи
Значи сакам да ти кажам гледај на ова како не нешто неминовно и нов почеток не мавај со огорченост и со инат овде,секој што провоцира и што пљука го осетил Милан и ке го осеќа уште многу тоа е повеќе од сигурно Милан е огромен тоа го потврдува секој што пљука по него

Колку што сватив од постов :
прво:мислиш дека сум против Милан?.....НЕ
второ: го пишав ова погоре со ладна глава , воден од изјавите по некои весници слично како пред две сезони со калчополи , кога се почна од "ништо" а на крај испадна НЕШТО, мислата ми беше следна:
Берлускони дојде на власт .....а интер е замешан со тешка мафија која воедно вршела некои зделки за маливе(Морати негира),рома се буни за наместени натпревари (кои според мене ги имаше) а вмешани беа повеќе клубови меѓу кои и рома (мое мислење - последниот натпревар со Катаниа) ...............па види разгледаја ситуацијава и присетисе на таа од пред две години па на крај ке сватиш дека можно е втора лига да биде појачана со еден од италијанскиве "гиганти".
ПС.Те молам правилно сватиго постоФ.:salut:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Абе луѓе неличи ЛШ без Милан ке го јаде некој стапот од првиве четири па макар и да биде наместено......а се ми мириса на интер....сега немора да скокнете а зошто интер , тие вака...онака ....ова е само мислење со понатамошно значење.
Тоти одмара ... ама затоа е неговиот колега туе

Де Роси: Првенството е наместено !!!
Ве поздравија.




А, да и немој да си мислиш дека те заборавивме ооо ти - Де Роси.

Maicon: 'De Rossi questo и per te'( Де Роси, ова Скудето е за тебе)



едит:
Milanez. Не беше до тебе упатен поздравот, него до тие што чекаат на другите... да им ја кројат судбината. Јебига тоа е, кога не можеш сам ќе чекаш од друг. Толку шанси имаше Милан за влез во ЛШ и сега Интер местел, Интер бил крив. Зошто бидејќи новинарите пуштиле ''патка'' пред најважната утакмица во сезоната... па нормално е бре луѓе, Италија е, фудбал е, бизнис е во прашање.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.512
Поени од реакции
47.769
@Скитник сакав да ти кажам да си гледаш твој/наш двор и да не се потпираш на трач вести и чкарт сензации,а притоа сакав да ти посочам зашто не треба да се осеќаш толку разочаран од годинава
Тебе што ти мења ако Интер “наместил’’ да не му зема со тоа на Милан титула случајно...со коментирање на недокажани неправилнсти и прикасни за кревање на тензија во последни кола само може да заличиш на овдепирсутните “Фалконевци’’ а тоа изгледа јадно....

п.с после пиздарријата Калчополи секоја година ке се бара криминал во секој нов шампион тоа гарантирам :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom