Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
Значи, отиде уште една сезона. Интер шампион, за мене очекувано и повеќе од заслужено, второ место за Рома и они го заслужија тоа, трето Јувентус-очекувано, е четврто Фиорентина, можеби многумина изненади.
Браво за Фиорентина, одлична сезона за нив, наредна година ќе си играат ЛШ.
Лузери на годината - Милан.
Ги гледам сега како плачат во фан клуб: Милан и ме фаќа жал помалце, сега и Торино им е крив.
Ако де, ќе си играат УЕФА Куп, ќе станеле шампиони наводно.

И ја користам оваа прилика уште еднаш да честитам на Интер и неговите навивачи и на навивачите на Фиорентина кои се во помал број.
колку што стана баерн шампион.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Сезонава ? ... дан мислиш бр.1 колово ...

дека сезонава имаше доста добри голови тешко овој да е прв
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
mislam deka zasluzija cestitki za ls
ali deka ke se liznat ke se liznat nema sto ali aj neka se poraduvaat i oni i fanovite ali drugata sezona ne veruvam deka ke osvoat 4-to bidejki drugata godina milan ke bide mnogu pojak,inter.....,juve.....,roma......pa bi bil realen dostrel drugata sezona za niv 5-to mesto
a vie fanovi na inter razmislete sto ke bese so inter da ne bese kalcopolito,vie fanovi na mancester potsetete se na lanskoto polufinale(dobro vie i zaradi toa gi mrazite milan tolku),vie fanovi na juve potsetete se na b-to,vie fiorentinci potsetete se na pred 3-4 sezoni kaj igravte i tn
pa drugata sezona site vie ke go pocustvuvate prerodeniot milan i togas uste poveke ke plukate na nego:helou:
 

fantom y

Fuck OFF!
Член од
27 јануари 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
mislam deka zasluzija cestitki za ls
ali deka ke se liznat ke se liznat nema sto ali aj neka se poraduvaat i oni i fanovite ali drugata sezona ne veruvam deka ke osvoat 4-to bidejki drugata godina milan ke bide mnogu pojak,inter.....,juve.....,roma......pa bi bil realen dostrel drugata sezona za niv 5-to mesto
a vie fanovi na inter razmislete sto ke bese so inter da ne bese kalcopolito,vie fanovi na mancester potsetete se na lanskoto polufinale(dobro vie i zaradi toa gi mrazite milan tolku),vie fanovi na juve potsetete se na b-to,vie fiorentinci potsetete se na pred 3-4 sezoni kaj igravte i tn
pa drugata sezona site vie ke go pocustvuvate prerodeniot milan i togas uste poveke ke plukate na nego:helou:
А ти сети се вчера шо ти се случуеше тебе и на твојот смрдлив тим! ;):kesa::kesa:
:pos2::pos2:
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
да да на сезонава мислам, ај пушти ми тука да видам поубав гол од овој од цела сезона, ај те чекам

Сезонава ? ... дан мислиш бр.1 колово ...

дека сезонава имаше доста добри голови тешко овој да е прв
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Cestitki za sampionskata titula na Inter i osobeno za zasluzeno osvoenoto 4-to mesto na Fiorentina. Sega go vidov golot na Osvaldo, evro gol, so ogled na znacenjeto i kako bese postignat, ke se slozam deka e gol na sezonata. POZ!
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
да да на сезонава мислам, ај пушти ми тука да видам поубав гол од овој од цела сезона, ај те чекам

Во негово име ке ти одговорам , само ке те насочам на нетпреварот Лацио - Милан и голот на Амброзини од 40-тина метри кога го лобува голманчето , мака ми е да барам видео доволно си "паметен" ке си најдеш сам:salut:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
mislam deka zasluzija cestitki za ls
ali deka ke se liznat ke se liznat nema sto ali aj neka se poraduvaat i oni i fanovite ali drugata sezona ne veruvam deka ke osvoat 4-to bidejki drugata godina milan ke bide mnogu pojak,inter.....,juve.....,roma......pa bi bil realen dostrel drugata sezona za niv 5-to mesto
a vie fanovi na inter razmislete sto ke bese so inter da ne bese kalcopolito,vie fanovi na mancester potsetete se na lanskoto polufinale(dobro vie i zaradi toa gi mrazite milan tolku),vie fanovi na juve potsetete se na b-to,vie fiorentinci potsetete se na pred 3-4 sezoni kaj igravte i tn
pa drugata sezona site vie ke go pocustvuvate prerodeniot milan i togas uste poveke ke plukate na nego:helou:
Нам ни викаш на Бто, ама ние барем немаме испаднато во Б(Јувентус ги префрлија, а Милан ИСПАДНА)..Вие двапати имате играно таму..Еднаш ве казнија, а еднаш самите испаднавте, па затоа пред да кажиш нешто размисли двапати, и пред да плукниш во туѓ двор, види си колку е чист твојот:helou:Ти треба да се радуваш..Можеби како навивач на Милан можеш да го гледаш Милан во Куманово против Милано или против тој што од Македонија ќе биде претставник во УЕФА Купот

Еве и визуелизација колку потсетување на настанот, примети ги последните три:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
да да на сезонава мислам, ај пушти ми тука да видам поубав гол од овој од цела сезона, ај те чекам
Ете Ајсшутер и Димитар ставија по еден добар гол, и двата се подобри од на Освладо, а ако не се лажам и Пато даде еден добар гол од 25 метри само не ми текнува.

пс. Кико која година е табелата 79/80` ?
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Сакам да прашам нешто:)Може сте пишале позади али не ме мрзи да барам!
Ако Катанија изгубеше од Рома а Емполи нели тепаше кој ке испаднеше?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom