Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
a moze i citadela:))
 

viola

FORZA VIOLA
Член од
3 февруари 2008
Мислења
485
Поени од реакции
11
TOOOOOOOOOOOo FIORENTINAAAAAAAAA AJDE 4 MESTO....CIAO MILAN U UEFA! FORZA VIOLA!!!!!!!!!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Ако Интер ја заслужува титулата ќе ја освои против Парма. Ако не ќе му честитаме на фановите на Рома.
Сега гледав хајлајти од Наполи - Милан.. Милан има среќа шо прими само 3 гола. Наполи имаше премногу шанси, дури и на 2 пати ја затресе пречката од голот на Калач.

Во последното коло ќе се одлучат многу работи. Интер сепак останува фаворит. Има предност од 1 бод и сега самите треба да си решат дали ќе земат или ќе ја подарат титулата на Рома.
Фиорентина има 2 бодови предност во однос на Милан и гостува кај Торино кој веќе си обезбеди опстанок.
Милан го пречекува Удинезе кој обезбеди учество во УЕФА.
Видовме во случајот со Интер дека немора да значи дека ако не му требааат бодовите на некој тим тој само така ќе му ги даде на својот противник на кој му се неопходни. Па последното коло ќе биде супер интересно, и кој заслужува нека си ја оствари целта, било тоа да е скудето, Европа или опстанок.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Значи, отиде уште една сезона. Интер шампион, за мене очекувано и повеќе од заслужено, второ место за Рома и они го заслужија тоа, трето Јувентус-очекувано, е четврто Фиорентина, можеби многумина изненади.
Браво за Фиорентина, одлична сезона за нив, наредна година ќе си играат ЛШ.
Лузери на годината - Милан.
Ги гледам сега како плачат во фан клуб: Милан и ме фаќа жал помалце, сега и Торино им е крив.
Ако де, ќе си играат УЕФА Куп, ќе станеле шампиони наводно.

И ја користам оваа прилика уште еднаш да честитам на Интер и неговите навивачи и на навивачите на Фиорентина кои се во помал број.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
И во уефа заминаја и пак успеја да наместат 2 во 1.. ц ц ц

Оле оле оле ИНтер шампион!!!:pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar:
Ај нека ни се множат!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Миланези јадејте јадејте јадејте, Рома лижи си .... ИНТЕР !!!!!!!!!!!!!!!!!
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Заслушжено 4 место и лига шампиони!!
Форца Фиорентина !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Интер
.....шампион на Италија 2007/2008

...Inter per sempre
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Интер и си беше најјак цела сезона, шо е право, право е. Ама и Рома ме изненадија, бре бре. Јувентус и Фиорентина се враќаат на стари патеки. Милан, абе ај догодин можеби ќе игра во ЛШ.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Ајде честито победа на Интеристите..Горе долу сезонава задоволителна беше за мене, и за мојот тим Јувентус..Се вратија во Сериа А,покажаа шампионски тимски дух,со две засилувања во средината и одбраната, верувам дека ќе имаме Шампионски тим..Па и годинава покажавме квалитет, само недостига мотивација кога се играше со неатрактивни противници, каде без потреба изгубивме бодови, додека сите дерби утакмици освен со Фиорентина на домашен терен, ги добивме во наша корист..Тоа значи дека имаме квалитет, дека кога се игра со јак противник мотивацијата е голема, и подобра игра прикажуваме..Ама се надевам дека тоа ќе биде школо, и вгодина ова време да се радуваме на Скудетото..Многу ми е криво за Парма, ама самите си се криви зошто испаднаа...I btw Јувентус имаат најдобрите двајца стрелци во Сериа А, Дел Пиеро, и Трезеге, и со Рома го делат првото место со 72 дадени гола...
 
А

Адриано

Гостин
Интер
.....шампион на Италија 2007/2008

...Inter per sempre
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
1. Inter
2. Roma
3. Juventus
4. Fiorentina
5. Milan
6. Sampdoria
7. Udinese
8. Napoli
9. Atalanta
10. Genoa
11. Palermo
12. Lazio
13. Siena
14. Cagliari
15. Torino
16. Reggina
17. Catania
18. Empoli
19. Parma
20. Livorno

 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Честитки до навивачите на Фиорентина за пласманот во ЛШ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom