Исчезна малезиски боинг, лет MH370 со 239 патници

Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.106
Поени од реакции
15.047
Беше прашање на време кога парче ќе исплива на површина, само кога и каде не се знаеше
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Шо бидна со делов со логото на ролс ројс, нема никаква информација? Ептен како да го занемарија, овие од Мозамбик делови ги потврдија дека се од боингот, а баш тој период мислам и овој дел го најдоа.
Инаку медиумиве пишуваат дека вкупно шест парчиња кои припаѓаат на авионот се пронајдени досега. Тоа едно од островот Реунион, и овие две од Мозамбик. Кои се останатите три? Не можам да најдам никаква информација.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Сега пишуваат дека вчера три дела се најдени во Малезија
http://www.nst.com.my/news/2016/04/138358/three-mh370-linked-items-now-malaysia
@Annik Honore
Oвакви вести се од помали весници или агенции и не се за верување
Делот кој е најден на Реунион е потврдено дека потекнува од МН370 ( тоа е направено во Франција ) и само за тој дел е потврдена автентичност
За двата дела пронајдени во Мозамбик е известено дека се пренесени во Австралија
За делот со логото Ролс-Ројс кој е пронајден во Јужна Африка нема други вести
Истото важи и за делот пронајден на Маурициус
Значи, според овие информации се работи за пет дела, но само за еден има потврда
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Абе има многу контроверзии. За овој делот од Реунион демек французите само потврдиле дека е од боинг 777, не од MH370. Е сеа со оглед дека тој е единствен боинг шо е исчезнат...
А за овие делови од Мозамбик имаше изјавено мислам австралискиот министер за транспорт дека билe "highly likely" од MH370.
Сепак CNN сметам дека се сериозен медиум, шо не би шпекулирал.
Инаку чудно е што воопшто ретко пишуваат за делот со логото, додека за овие два од Мозамбик сепак има солидно инфо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom