Исчезнати лица

Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Јас не би се изненадил и Панче да требало да е дел од екипата за киднапирање, па му „проработела совеста“ и го решиле по кратка постапка за да не ги издаде.
делува така, тоа со златото на Александар, 500 евра, или пак за колата ми нема смисла.
Ова мене ми се врти од сам старт ама ми беше малку глупо да го искоментирам од почит спрема починатиот.
Ај вака да ви кажам како велешанец…
Да го земеш Панче Жежев (госпожо каква фриЖура шакате!?) и да го ставиш во било кој план/организација за крадење на смоки у супермаркет… нема смисла! Логика нула!
Човекот си беше таков каков што беше(со должна почит), ама последен човек со кој би сакале да организирате криминал!
За киднапирања и убиства тоа е веќе Марвел левел фантастика!

И далеку е од тоа што Код или некој други медиуми(посебно српски), го направија Индијана Џонс!
…човекот едноставно(како и секој фризер) беше полн со приказни…
Скромен, плашлив, поштен!
Да го знаевте, немаше на прошетка до Водно да се нафатите со него, не па злато да барате..

Затоа мене ми немаат логика теориите дека бил дел од нивната група, или дел од планот.
Исто не ми се верува дека било кога злато барал со Палчо!
Евентуално на некоја таква комитска вечера ако седеле и “името не го давале”…

Ама ај, ќе испадне на виделина што и како било…
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.895
Поени од реакции
3.305
Ај вака да ви кажам како велешанец…
Да го земеш Панче Жежев (госпожо каква фриЖура шакате!?) и да го ставиш во било кој план/организација за крадење на смоки у супермаркет… нема смисла! Логика нула!
Човекот си беше таков каков што беше(со должна почит), ама последен човек со кој би сакале да организирате криминал!
За киднапирања и убиства тоа е веќе Марвел левел фантастика!

И далеку е од тоа што Код или некој други медиуми(посебно српски), го направија Индијана Џонс!
…човекот едноставно(како и секој фризер) беше полн со приказни…
Скромен, плашлив, поштен!
Да го знаевте, немаше на прошетка до Водно да се нафатите со него, не па злато да барате..

Затоа мене ми немаат логика теориите дека бил дел од нивната група, или дел од планот.
Исто не ми се верува дека било кога злато барал со Палчо!
Евентуално на некоја таква комитска вечера ако седеле и “името не го давале”…

Ама ај, ќе испадне на виделина што и како било…
Pa dobro de ne prifatil covekot i zatoa e koknat.. Bas deka sedele na takva komitska vecera i Palco gi vrbuval site ama frizerov ne sakal i ne bil takov so ispien mozok ko ostanative 3ca.. zatoa i e ubien, bidejki ke gi posocel koga ke doznael deka e kidnapirana Vanja..
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Pa dobro de ne prifatil covekot i zatoa e koknat.. Bas deka sedele na takva komitska vecera i Palco gi vrbuval site ama frizerov ne sakal i ne bil takov so ispien mozok ko ostanative 3ca.. zatoa i e ubien, bidejki ke gi posocel koga ke doznael deka e kidnapirana Vanja..
Човек. Тука е сета нелогичност!
Ако веќе планираш нешто, и ти требаат луѓе, Панче Жежев треба да ти биде последен човек на светов!
Не е за зафркавање, ама чисто да ти доловам… попрво Мистер Бин би го земал да ми биде соучесник!

А настрана што (лично) не верувам да биле блиски со Палчо!
Тука малку медиумите засраа… ги претставија како најдобри другари “трагачи на злато”, “авантуристи” и што ти не!

Веројатно реалноста е друга.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.182
Поени од реакции
39.901
Човек. Тука е сета нелогичност!
Ако веќе планираш нешто, и ти требаат луѓе, Панче Жежев треба да ти биде последен човек на светов!
Не е за зафркавање, ама чисто да ти доловам… попрво Мистер Бин би го земал да ми биде соучесник!

А настрана што (лично) не верувам да биле блиски со Палчо!
Тука малку медиумите засраа… ги претставија како најдобри другари “трагачи на злато”, “авантуристи” и што ти не!

Веројатно реалноста е друга.
сеа и каратистот на мравка не газел па е осомничен. У главном сите се такви освен палчо од групава. Сеа ние можеме да збориме за некого врз тоа каков впечаток ни оставил, но има и друга страна на паричката.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.895
Поени од реакции
3.305
Човек. Тука е сета нелогичност!
Ако веќе планираш нешто, и ти требаат луѓе, Панче Жежев треба да ти биде последен човек на светов!
Не е за зафркавање, ама чисто да ти доловам… попрво Мистер Бин би го земал да ми биде соучесник!

А настрана што (лично) не верувам да биле блиски со Палчо!
Тука малку медиумите засраа… ги претставија како најдобри другари “трагачи на злато”, “авантуристи” и што ти не!

Веројатно реалноста е друга.
Pa palco moze ne znael deka e takov se dodeka ne gi sobral da gi vrbuva.. otkako videl deka frizerov e tvrd orev odlucil da go ubijat..
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
сеа и каратистот на мравка не газел па е осомничен. У главном сите се такви освен палчо од групава. Сеа ние можеме да збориме за некого врз тоа каков впечаток ни оставил, но има и друга страна на паричката.
И тоа држи вода…
Само што во случајов, Панче е жртва, а не криминалец!
Второ, некако ама ич не ми се верува дека Палчо пробал да го врбува Жежев! Едноставно нема логика! Таков човек само терет ќе ти биде во било кој план.
Автоматски споено мислење:

Pa palco moze ne znael deka e takov se dodeka ne gi sobral da gi vrbuva.. otkako videl deka frizerov e tvrd orev odlucil da go ubijat..
Така де..!
Јас планирам тежок криминал, и за тоа ги собирам првите тројца што ќе ги видам во кафана… по можност едниот да биде 74 годишен полу-подвижен женски фризер!
Бтв, откако ќе им го кажам планот, ќе мислам што ќе биде ако некој одбие… па успат и уште едно убиство ќе направам…?!?


 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.333
Поени од реакции
884
Повторно ќе кажам, ако информациите на србинот се точни дека ја прашал како се вика пред да пука тогаш не биле 100% сигурни дали е она, т.е. на Палевски му требало сигурна потврда.
Плачо најиинформиранио чоекво земјава да не знае дека е таа живеела во неговата зграда,а и мози сумљал во овие тројцата да не ја згрешија оти тој отпосле се приклуци и не ја виде на фаца ,.

Палчо незнам и тој н со дрога беше мислеше на 60 год ќе ја земи власта и ќе му врати на сите ,,
Ако се сеќавате во секоја емисија викаше
Не се палшете и мне е ми е првпат да бидите излажани или нешто така демек заедно сме сите во ова
ќе видат тие које палчо палевески клисари аатлантисти фанаријоти
 
Член од
11 декември 2023
Мислења
31
Поени од реакции
37
Човек. Тука е сета нелогичност!
Ако веќе планираш нешто, и ти требаат луѓе, Панче Жежев треба да ти биде последен човек на светов!
Не е за зафркавање, ама чисто да ти доловам… попрво Мистер Бин би го земал да ми биде соучесник!

А настрана што (лично) не верувам да биле блиски со Палчо!
Тука малку медиумите засраа… ги претставија како најдобри другари “трагачи на злато”, “авантуристи” и што ти не!

Веројатно реалноста е друга.
Kој е со него во колата негова на бензиска пумпа Лукоил во Велес на денот на неговото исчезнување ( ова се според видеото од србинот зборам) заматен е ликот на човекот што е со него фатен на камера во Велес на бензиската Лукоил. Може не е Палчо, што мислите вие? Некој сосема друг соучесник?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Kој е со него во колата негова на бензиска пумпа Лукоил во Велес на денот на неговото исчезнување ( ова се според видеото од србинот зборам) заматен е ликот на човекот што е со него фатен на камера во Велес на бензиската Лукоил. Може не е Палчо, што мислите вие? Некој сосема друг соучесник?
Нема што да мислам… едноставно не знам.
:toe:
 
Член од
11 декември 2023
Мислења
31
Поени од реакции
37
Нема што да мислам… едноставно не знам.
:toe:
Он спомнува и нов досега непознат на јавноста соучесник бар јас така го разбрав, но голема е веројатноста Палчо да е со него во колата!
Автоматски споено мислење:

Pa neli sve znaes.. cel den potparol na Panče izigravas..
Уште го исмејува, човекот имаше говорна мана мислам!
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Pa neli sve znaes.. cel den potparol na Panče izigravas..
Па еден ден дојдов да напишам три поста.
Вие една недела 100 страни начукавте со теории…

И да, Панче е жртва, ти се допаѓало тоа или не.
За повеќе информации, продолжи да си ги следиш србите! Они све знају.
Автоматски споено мислење:

Уште го исмејува, човекот имаше говорна мана мислам!
Не ми беше намера да го исмејувам, лесна му земја.
Само како да им го објасниш на некои тука што мислеа дека бил Индијана Џонс?!
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.167
Поени од реакции
6.577
Па очигледно не знаеле девојчето како точно изгледа, но и ја знаеле рутата и каде живее.
Koja glupost ! A Palco im go prodal stanot i ima prostorii vo zgradata do dev denes!
Kako mozhi da ne gi znae???
Ili i ti ne si gi poznavash komshiite?


Vtoro Ovaj frizerot e so denovi pred Vanja isceznat prijaven! Ako bil soucesnik nemalo da go prijavat za isceznat.

Po moe , Pred se ima nekoj drug naredbodavatel ili soucesnik shto e funkcioner vo Vlada, MVR ili slicno.Vo sekoj slucaj nekoj na Pozicija shto dobiva redovno informacii.
I zatoa Palco posle razgovorot ja ubiva i pak mu se javuva da mu potvrdi deka e svedokot eliminiran.

A celata prikazna e Zlatoto ili Mapite i frizerot e najverojatno kidnapiran i cuvan vo prostoriite od Palco dodeka gi kazhi kade mu se skrieni.
Devojceto ima nekako slushnato ili gi ima videno i zatoa i toa e kidnapirano. Shto bi se reklo vo pogreshno vreme na pogreshno mesto i moralo da ja snema na ovaj ili onaj nacin.

Najverojatno prvicno bilo planirano samo zakani ili slicno ama odkako e prijavena vo policija za isceznata ne im ostanalo nishto drugo osven da ja eliminiraat.

Inaku nikoj od ovie shto gi vidov na TV ne mi deluva Intelegenten za da smisli nekoe scenario od Hoolywood i zatoa prikaznata e primitivna.

I po moe Tatkoto e nevin i ne veruvam da postoi barem polovicno normalen roditel shto bi go predal ili koristel vo matni zdelki sopstvenoto dete, pogotovo ne devojce. Sin mozhebi dokolku bil nad 20 Godini.
 
Последно уредено:

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
919
Поени од реакции
1.503
сеа и каратистот на мравка не газел па е осомничен. У главном сите се такви освен палчо од групава. Сеа ние можеме да збориме за некого врз тоа каков впечаток ни оставил, но има и друга страна на паричката.
не е точно дека каратистот е цвеќе за мирисање, има јако минато како десна рака на лихвари, закани уцени итн. Ама не значи дека ако не пишува на интернет дека сите треба да ги направите светци.
Автоматски споено мислење:

ако немале намера да ја чуваат - тогаш што ја не ја скинал во улазот во зградата?

Од каде знаеме дека можеби немал намера да ја "продаде" како бело робје во Косово? Или за органи рецимо? Па му пропаднал планот и ја убил? Таа теорија држи ли вода?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.663
Поени од реакции
9.251
Горе долу еден месец се на вештачење... Има ли некој познавање за тоа колку би требало да трае вештачење на два пиштоли?
Anyone?
 

Attachments

Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom