Исчезнати лица

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.464
Ве читам и ви се чудам на паметот :popce:
На јутјуб гледате српски Палчовци, влечете теориии, Вања ова, дедото ова, нарачатели, теории…

Скроз заборавате на Панче фризерот дека и он е жртва во случајов!
Ај, нормално, убиство на дете е секогаш поактуелно…
Ама за сите ваши теории во врска со Вања, мора правопропорционално да важат и за Панче!
И за Панче ли се јавил некој од Шфицарска? Дип-стејтот и за Панче ли заматил како за Вајнштајн?!
Кого го кријат? Гробот на Александар?!
Кружат и муабети низ градот дека е отворен лимениот сандук кога е предадено телото на роднините на Панче. Јас лично не верувам но во недостаток на податоци народот ќе шпекулира. Пример кога почина после тепачката оној ракометарот од Хрватска, се објави и обдукцискиот наод. Овде се крие, а од која причина? За овие шпекулации криви се и обвинителството и мвр со јаловите изјави што ги дадоа. Впрочем затоа не функционираат институциите, на високи раководни места се неспособни партиски кадри од таа дадена област.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Кружат и муабети низ градот дека е отворен лимениот сандук кога е предадено телото на роднините на Панче. Јас лично не верувам но во недостаток на податоци народот ќе шпекулира. Пример кога почина после тепачката оној ракометарот од Хрватска, се објави и обдукцискиот наод. Овде се крие, а од која причина? За овие шпекулации криви се и обвинителството и мвр со јаловите изјави што ги дадоа. Впрочем затоа не функционираат институциите, на високи раководни места се неспособни партиски кадри од таа дадена област.
Да не шпекулираме по можност.

Инаку обдукцискиот наод се дава на семејството и адвокатите…
Во случајот со ракометарот, татко му сакаше да ја истера правдата до крај! Па и не е чудно ако “протече” со цел медиумски притисок. Плус странски државјанин зад кого и амасадата застана…

Не би било океј да се влечат паралели.
Иако и во тој случај имаше валидни индиции дека “институциите” првин пробаа да го заташкаат!
Ама па тоа нашиот систем за било што..
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.051
Поени од реакции
10.754
Грешка си Зурла…
Не е утепан Панче за пари!
Туку додека го барал гробот на Александар Македонски, нашол стари турски карти, и горе Ветерско по грешка го пронашил гробот на Цар Душан!
Натаму не знам како одела работата, ама сигурно српски тајни служби се!
Вакво профил ко Зурла Палчо си таргетира за да му робуваат
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Вакво профил ко Зурла Палчо си таргетира за да му робуваат
Па ја би се кладел дека тројцата мамлази се
Рамноземјаши, кем-треилс и 5Г фрикови, и плус анти-ваксери…
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.892
Поени од реакции
35.727
Ве читам и ви се чудам на паметот :popce:
На јутјуб гледате српски Палчовци, влечете теориии, Вања ова, дедото ова, нарачатели, теории…

Скроз заборавате на Панче фризерот дека и он е жртва во случајов!
Ај, нормално, убиство на дете е секогаш поактуелно…
Ама за сите ваши теории во врска со Вања, мора правопропорционално да важат и за Панче!
И за Панче ли се јавил некој од Шфицарска? Дип-стејтот и за Панче ли заматил како за Вајнштајн?!
Кого го кријат? Гробот на Александар?!
Јас не би се изненадил и Панче да требало да е дел од екипата за киднапирање, па му „проработела совеста“ и го решиле по кратка постапка за да не ги издаде.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.248
Поени од реакции
39.996
Јас не би се изненадил и Панче да требало да е дел од екипата за киднапирање, па му „проработела совеста“ и го решиле по кратка постапка за да не ги издаде.
делува така, тоа со златото на Александар, 500 евра, или пак за колата ми нема смисла.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.892
Поени од реакции
35.727
делува така, тоа со златото на Александар, 500 евра, или пак за колата ми нема смисла.
Абе какви 500 евра, или станува збор за поголема сума, или знаел/видел нешто што не треба.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.215
Поени од реакции
56.940
Abe ova so palcive mnogu loso moze da go toluva nekoj, deluva ko da pokazuva palci a nema veze, ama perspektivata e takva. Tipot bese vo bunilo kakvi palci kakvi bakraci, taka gi drzese racete, na koj da pokazuva palci i zasto. Ona ko stopiranine kadri kako nekoj pravi naci salut, a ustvari na video mafta so rakata i otpozdravuva.

Eve ja slikata

Прегледај го приврзокот 403090

So lisici na raka, i drzenje na nekakva kesa so dvete race, prirodna polozba na racete e takva u vakva situacija, ne mora stisnata tupanica da e samo. I sega site ova go tolkuvaa ko da pokazuva palci, sve e pod kontrola decki, kerka mi e mrtva, bas onaka kako sto i planirav da ispadne.

Ne mi severuva deka za ova mnogu luge se fatija so palcive, ne znam eve, stai si lisici na raka, drzi kesa, i vidi kako mahinalno ti izgledaat racete u takva situacija. :) I dali nema apsolutno nikakva sansa da se dvizis so palcite nagore, duri i prirodno nekako ti doaga bas taka da ti bidat racete, da deluva ko da davas palec nagore. Eve na nekoj moze ova smesno ke mu e ama da ne se ponasame deka izlaga od pazarenje od Vero, ima lisici na raka, drzi kesa so dve race, da go simuliras ova samiot, racete bas vo ista polozba ke ti bidat, so palci nagore.

Inace mnogu glupo mi e da se diskutira bas za ova, debilno e realno, ama pa premnogu mu se dade na znacenje na ovoj moment, ja ne veruvam deka daval palci nagore, bez poenta muabet, nema logika, ednostavno momentot e takov, prirodna polozba na racete so ogled na okolnostite, i bujna fantazija na prisutnite na internetot.
Ne mora da pokazat, zemi kesa fati ja so dve race, simuliraj ja situacijata vo koja e on kolku sto mozes, mahinalno palcite ti odat nagore, e sega on e so lisici na race, drzen od dvajca policaijci od strana. Prirodno palcite ke ti odat nagore, ne mora pod difolt da znaci deka bas vaka ke se dvizis ama sansite za toa se golemi, i toa e fakt.

I na ova mu se dade mnogu znacenje, se tolkuvase se analizirase, a vo cela taa situacija i tragedija sto se desi e ultra nebitno, samo ne sum iznenaden, slika i prilika kakov narod sme na kupce sve sobrano imavme na postot od majkata na Vanja, taka da nisto ne me iznenaduva. I na temava se debatirase za ova, se fakame za raboti koi nemaat apsolutno nikakvo znacenje, i glumime ekspertiza, tolkuvame body language so vaka-taka objasnuvanja a vrska si neame.
Имаш видео бе не се занесувај со вакви коментари
0:21 пушти
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.476
Поени од реакции
17.120
Јас не би се изненадил и Панче да требало да е дел од екипата за киднапирање, па му „проработела совеста“ и го решиле по кратка постапка за да не ги издаде.
Ова мене ми се врти од сам старт ама ми беше малку глупо да го искоментирам од почит спрема починатиот.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.892
Поени од реакции
35.727
Ова мене ми се врти од сам старт ама ми беше малку глупо да го искоментирам од почит спрема починатиот.
Тоа почит кон починатиот е тешка глупост. Сеедно дали е жив или мртов, ако веќе се пишуваат мислења и претпоставки, добро е да се земат во обзир и вакви работи. Се додека нема финална разрешница, или поинакви докази, ова има повеќе смисла од тоа дека некој убил за 500 евра.

Инаку по логика "почит кон личноста", повеќе има смисла да се воздржиш за жива особа, отколку за починат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.476
Поени од реакции
17.120
Тоа почит кон починатиот е тешка глупост. Сеедно дали е жив или мртов, ако веќе се пишуваат мислења и претпоставки, добро е да се земат во обзир и вакви работи. Се додека нема финална разрешница, или поинакви докази, ова има повеќе смисла од тоа дека некој убил за 500 евра.

Инаку по логика "почит кон личноста", повеќе има смисла да се воздржиш за жива особа, отколку за починат.
Па во случајот Панче беше претставен како жртва од полицијата, од таа смисла почит мислев.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Го изгледав видеото од србинот. Иако кажува работи што се на место, кажува и бесмислени и контрадикторни работи.

Нешто што ми паѓа на памет во врска со таткото Александар, е да го држат во притвор и тоа во самица само за да не биде 'убиен' или принуден да смени исказ како главен сведок на случајот. Не ме чуди во позадина да има многу поголем монструм од палчо што го нарачал ова убиство.
 
Член од
7 декември 2023
Мислења
32
Поени од реакции
48
Ова мене ми се врти од сам старт ама ми беше малку глупо да го искоментирам од почит спрема починатиот.
токму така, тој си и бил во тоа друштво на диви копачи на злато артефакти и сигурно е како Миленко шо вели, му рекле дека кај некој негов имот ли да ја кријат, овој одбил и бум
Автоматски споено мислење:

Го изгледав видеото од србинот. Иако кажува работи што се на место, кажува и бесмислени и контрадикторни работи.

Нешто што ми паѓа на памет во врска со таткото Александар, е да го држат во притвор и тоа во самица само за да не биде 'убиен' или принуден да смени исказ како главен сведок на случајот. Не ме чуди во позадина да има многу поголем монструм од палчо што го нарачал ова убиство.
го чуваат со избричена глава и свиткана кичма?
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
го чуваат со избричена глава и свиткана кичма?
Тој со избричена глава не е он. Новинарите и така се дно, па го згрешија идентитетот кога се обратија на друга личност.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.407
Поени од реакции
58.347
На таткото му е пекол секако.

Ако е виновен, тогаш ќе мора да живее со таа тежина на душата цел живот, дека си го однел детето во смрт.

Ако не е виновен, тогаш е двојна голгота за него, ем му го убиле детето, ем го фрлиле во затвор и му го убиле ликот за навек.

Како и да е, човечки е да веруваме дека човекот е невин и дека ќе се докаже тоа. Ѓубрето што побегна барем една работа во животот нека направи како што треба, нека ја каже вистината на крајот за да си најде некаков мир и мајката и фамилијата, колку што може со оглед на околностите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom