Исчезнати лица

Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.188
Поени од реакции
3.523
Добро сомнеж секако ќе постои ама Сладоледот напиша а шо ако мајката ја убила ? Тој другиот поназад швалерка му била, мислам малце језиво е
Една недела ни објаснуваат, фатени се сторителите, го признаа делото, кажаа и која била причината за киднапирање, кажаа и која била причината што ја убиле веднаш и пак има ликови кои викаат а чекај а оти ова вака е.
Јас гарантирам дека и скроз да се расветли случајот пак ќе се избаци некој со теорија дека наместени се сите
Сериозен сум сега, можеш ли да напишеш која е причината за киднапирањето, зошто ја убиле веднаш? Кој ја убил?

Јас никаде не најдов една и единствена приказна што ја отсликува рралната ситуација.

Зошто уште се води истрагата ако ти веќе знаеш како било?
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.072
Поени од реакции
2.334
Поише и најдоа замерка на мајката дека имала време да си ја смени профилната слика на фејсбук додека ќерка и е исчезната. Тоа е малце проблематично.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Сериозен сум сега, можеш ли да напишеш која е причината за киднапирањето, зошто ја убиле веднаш? Кој ја убил?

Јас никаде не најдов една и единствена приказна што ја отсликува рралната ситуација.

Зошто уште се води истрагата ако ти веќе знаеш како било?
Here we go again
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.238
Поени од реакции
16.810
Сериозен сум сега, можеш ли да напишеш која е причината за киднапирањето, зошто ја убиле веднаш? Кој ја убил?

Јас никаде не најдов една и единствена приказна што ја отсликува рралната ситуација.

Зошто уште се води истрагата ако ти веќе знаеш како било?
Причината за киднапирањето изнуда на пари, можеби Палчо во таа луда глава имал и плус замисла, да го префрли киднапирањето на некој друг, и со тоа плус да ќари на политички поени. Не мислам дека е со умисла веднаш убиена туку дека нешто има тргнато наопаку, или пробала да избега или идентификувала некого или пак некој од идиотите во целата таа мешаница ја има застрелано од паника.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
7.717
Татко наркоман, избеган од реалност на чие име има 2-3 станови во вредност од 200000-300000 евра
Мајка љубовница на Палчо (најнова шпекулација)
Полуписмени идиоти кажуваат дека таткото дал информација за движењето на детето

Ќе биде вистински плот твист да излези мајката дека е монструмот во прикаската
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
А зошто има истрага уште ако се е решено? Нели треба да се затвори случајот?
Добро бе, под кои камења и карпи живеете?!
Зар не знаете што работи мвр, а што обвинителство?!
Деца знаат…
 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
49
Поени од реакции
54
не е најдено оружјето со кое се убиени жртвите, отисоци на тоа оружје и други докази...
Најдено е оружје, слушаше прес?
Автоматски споено мислење:

Сеа некој што се разбира од софтвер треба да го исчисти видеоно да се видат поубаво деталите од колата,а btw што се случило со пикапот?
Може AI upscaling да направат тие што го имаат оргиналот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.238
Поени од реакции
16.810
Татко наркоман, избеган од реалност на чие име има 2-3 станови во вредност од 200000-300000 евра
Мајка љубовница на Палчо (најнова шпекулација)
Полуписмени идиоти кажуваат дека таткото дал информација за движењето на детето

Ќе биде вистински плот твист да излези мајката дека е монструмот во прикаската
Дали ти мислиш дека за лик како Палчо немало до сега да се знае дека мајката и тој се во долгогодишна врска, немало никој да ги види и обелодени, ќе чекаа некој лик од Србија да ги објави на твитер.
Во Македонија живеете кај шо таквите работи, швалерај и слични не поминуваат незабележано.

Јас не знам стварно од кај ви испадна мајката монструмот од нигде никаде, апсолутно никаква индикација, туку од обична рандом слика на твитер, ете така функционираме како општество, и жално е што огромна маса на луѓе се осврнуваат на таквите вести, слика на твитер ви е релевантен податок, ете до таму сме стигнати.
И јас ќе се посомневам во неа ако објават некој податок кој има тежина, ама слика на твитер ви се молам.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.238
Поени од реакции
16.810
Не знам како работат, затоа прашувам.
Па кажа Спасовски, докази се собрани, направена е обдукција, земени се изјави сега целиот случај е на обвинитеството да одлучат што понатаму со истрагата.
 
Член од
7 декември 2023
Мислења
4
Поени од реакции
6
Една едноставна теорија.

Вања излегува од дома, во ходниците на зградата станува сведок на нешто што не смее да види (можеби ни самата не видела ништо, само се нашла на погрешно место во погрешно време)

Ликовиве што и да правеле, најверојатно нешто поврзано со убиството на Панче (сеуште не знаеме кога е убиен и кога е закопан), испаничиле и решиле да ја киднапираат/нокаутираат/убијат Вања.

Колата на Панче е надвор спремна за да се откачат од неа, па ја користат за да ја однесат и Вања.

На кратко од прилика така...
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.144
Поени од реакции
21.060
Една едноставна теорија.

Вања излегува од дома, во ходниците на зградата станува сведок на нешто што не смее да види (можеби ни самата не видела ништо, само се нашла на погрешно место во погрешно време)

Ликовиве што и да правеле, најверојатно нешто поврзано со убиството на Панче (сеуште не знаеме кога е убиен и кога е закопан), испаничиле и решиле да ја киднапираат/нокаутираат/убијат Вања.

Колата на Панче е надвор спремна за да се откачат од неа, па ја користат за да ја однесат и Вања.

На кратко од прилика така...
Да, сигурно во влез од зграда во Дебар Маало правеле нешто поврзано со убиство на човек во Велес неколку дена претходно, и тоа нешто што никој не смеел да го види.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom