Исчезнати лица

Член од
5 март 2018
Мислења
15.220
Поени од реакции
16.800
Moze ne se dogovorile, tuku drzavava mu pravi mestenka i obvinitelot i proliver kazuvaat deka osomnicenite rekle Palco pukal.. Moze oni kjutele, nisto ne znaes oni sto kazale..
Зошто побогу би го местеле Палчо, ако е така како шо кажуваат дека знаел тајни курци палци метак в чело и никој нема да го најди.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.296

Ништо чудно овој да се жали дека го гонат дека не е политички истомисленик па ова да се одолжи. Се надевам му имаат направено парафинска ракавица и на сите овие у истиот ден
Nevozmozno e takvo nesto. Posebno ne za drzava kako turcija. A i premnogu dokazi ima za niv. A i nikoja seriozna drzava ne planira da si stava rakata vo ogan za ubijci na zeni i maloletni deca. Ako bese taka do sega i nemase da go fatea turcite. Ova e seriozen kriminal, ne e ova nekoj si finansiski ili neznam sto lesen cin na kriminal.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.773
Поени од реакции
3.098
Зошто побогу би го местеле Палчо, ако е така како шо кажуваат дека знаел тајни курци палци метак в чело и никој нема да го најди.
Ne znam be Stefi, samo nagagjam, glasno razmisluvam.. Celiov slucaj ima mnogu nejasnotii..
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.357
Мислам редно време е да прекинете да гледате турски серии.
Мајката имала афера со Палчо, па си ја убила ќерката. Следно што е? Велешанецот ја фатил врската помеѓу мајката и Палчо и затоа го убиле? Ова не било Вања, туку неоткрена близначка Тања?

Сега знам дека некој ќе искоментира, е добро де можеме да дадеме мислење.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.821
Поени од реакции
9.009
Ne znam be Stefi, samo nagagjam, glasno razmisluvam.. Celiov slucaj ima mnogu nejasnotii..
И тебе ти звучеше логично дека баш мајката земала ја убила дома со пиштол сабајлечки, дур другава ќерка миела заби за у школо. Мислам факт е дека има нејаснотии и мотивот особено е тенок, ама приказниве се уште понелогични..
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
Зошто побогу би го местеле Палчо, ако е така како шо кажуваат дека знаел тајни курци палци метак в чело и никој нема да го најди.
Ти па стварно зема логика да им бараш на овие?! Стварно мислиш дека со reductio ad absurdum нешто ќе им докажеш?!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.288
Поени од реакции
5.017
Снимките пред зграда не ги пуштаат јавно бидејки неколку џандари поради ненавремено реагирање кривично би одговарале и од тоа се плашел Спасовски.
 
Член од
29 јуни 2020
Мислења
28
Поени од реакции
44
за овие 3 дена не можеа да направат тест ??? А што ако двајца или тројца имаат барутни лестички ??
Ако имаат значи сите тие пукале и треба да си бидат казнети
Nevozmozno e takvo nesto. Posebno ne za drzava kako turcija. A i premnogu dokazi ima za niv. A i nikoja seriozna drzava ne planira da si stava rakata vo ogan za ubijci na zeni i maloletni deca. Ako bese taka do sega i nemase da go fatea turcite. Ova e seriozen kriminal, ne e ova nekoj si finansiski ili neznam sto lesen cin na kriminal.
Да не биде ко тие од смилковско езеро убијците што уште уживаат у косово затоа што ако биле екстрадирани у мк ќе немале фер судење на национална база а овој на политичка база за која има мал милион јавни докази како збори против политичариве
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.220
Поени од реакции
16.800
Ne znam be Stefi, samo nagagjam, glasno razmisluvam.. Celiov slucaj ima mnogu nejasnotii..
Знам дека има нејаснотии ама размислувајте малку трезвено. Нема логика Палчо некој да го мести, ако бил закана за било која влада одамна ќе беше тој под земја, немало да го местат за убиство на дете.
И мене на моменти мозокот ми забегва на луди сценарија ама се воздржвам да ги пишам јавно.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.773
Поени од реакции
3.098
И тебе ти звучеше логично дека баш мајката земала ја убила дома со пиштол сабајлечки, дур другава ќерка миела заби за у школо. Мислам факт е дека има нејаснотии и мотивот особено е тенок, ама приказниве се уште понелогични..
Postoi pridusuvac na pistol :P
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.296
Да не биде ко тие од смилковско езеро убијците што уште уживаат у косово затоа што ако биле екстрадирани у мк ќе немале фер судење на национална база а овој на политичка база за која има мал милион јавни докази како збори против политичариве
Turcija ne e kosovo. Kosovo i nemoze da se smeta nitu za drzava....Imame sorabotka za ekstradicija so turcite. Ednostavno premnogu dokazi se, ima snimki od zgrada, ima dnk analizi, tragi, i uste trista raboti koj znae sto ima kako dokazi vo mvr a nie obicniot narod ne go znaeme...Magareto kolku i da proba da se zale vo turcija deka e namesten dokazite go tvrdat sprotivnoto.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.851
Поени од реакции
15.790
Ако имаат значи сите тие пукале и треба да си бидат казнети


Да не биде ко тие од смилковско езеро убијците што уште уживаат у косово затоа што ако биле екстрадирани у мк ќе немале фер судење на национална база а овој на политичка база за која има мал милион јавни докази како збори против политичариве
не е најдено оружјето со кое се убиени жртвите, отисоци на тоа оружје и други докази...
 
Член од
29 јуни 2020
Мислења
28
Поени од реакции
44
не е најдено оружјето со кое се убиени жртвите, отисоци на тоа оружје и други докази...
Нели нашле два пиштола, ќе се земат отисоци ќе се дознае. Од раните може да се дознае и од каде пукале, одалеченост, оружје итн
 

Kajgana Shop

На врв Bottom