Исчезнати лица

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.750
Поени од реакции
9.316
А ќе сменеше нешто тоа?
Во право си и онака пак ќе паднеа СДСШ...
Автоматски споено мислење:

Што очекуваш од човек што послем убиство на дете си продолжува со животот како ништо да не било лабаво се стрима
А што очекуваш од терористите во собрание што киднапираа 12 лица за време на воениот конфликт? Лабаво да ти ја крадат и уништуваат државата? Тој случај до каде е? Што е со убијците од Смилковско? Се реши ли тој случај? И уште десетици нерешени случаи каде шиттарот убива а ние си тераме ко да ништо не се случило. Дај Боже ако е Палчо најголемиот проблем во државата и две доживотни нека му дадат само ние да пркнеме како држава и да ни тргне на арно...
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.138
Поени од реакции
81.171
А што очекуваш од терористите во собрание што киднапираа 12 лица за време на воениот конфликт? Лабаво да ти ја крадат и уништуваат државата? Тој случај до каде е? https://novamakedonija.com.mk/makedonija/hronika/dvanaeset-godini-od-petkratnoto-ubistvo-kaj-smilkovsko-ezero/
Tие што УЧК ги зема од дома и што беа влечени живи со трактори по полошките ниви? Тие се слободни. Чичко Грујо ги амнестираше од грчка плажа, по телефон, да биде округло па на ќоше (како што заповеда самиот тој). Затоа СДСМ одма коа дојде на власт ги укина амнестиите на Грујо и ја исправи работата.


Што е со убијците од Смилковско? Се реши ли тој случај?
Се реши. Може не си у тек, ама имаше две судења со ист епилог. Со ОБСЕ на секое рочиште, со Албанец обвинител и судија, без приговор на САД и ДУИ.
Случајот е решен и пререшен. Други работи се проблем.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.750
Поени од реакции
9.316
Како се реши кога:

"Осудените Алил Демири и Африм Исмаиловиќ се во бегство во Косово, по нив беа распишани потерници, но и покрај ветувањата од Приштина тие досега не се екстрадирани во Македонија."

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.138
Поени од реакции
81.171
Како се реши кога:

"Осудените Алил Демири и Африм Исмаиловиќ се во бегство во Косово, по нив беа распишани потерници, но и покрај ветувањата од Приштина тие досега не се екстрадирани во Македонија."

Како што кажав - случајот е решен, други работи се проблем - како што е извршувањето на пресудата.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
со ова им се обраќаш на сите што изнесуваа докази на оваа тема не само на мене...
Јас зборев за докази мислејќи на 'ажурноста' и 'способноста' на нашиов систем, дека можат триста глупости да направат и ништо да не искористат или да ги отфрлат доказите со некои банални изговори, не зборев дека нема докази да се осуди говедото психопатско, ти збориш за докази што докажуваат невиност на психопат што уби дете. Ако ме ставаш мене во тие со доказите, да не се сфатиме погрешно, јас ни малку не се сомневам дека дебилов е умноболен и ладнокрвен убиец. И дека не се ни кае.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.750
Поени од реакции
9.316
Ако ме ставаш мене во тие со доказите, да не се сфатиме погрешно, јас ни малку не се сомневам дека дебилов е умноболен и ладнокрвен убиец. И дека не се ни кае.
Не ме ни интересираше твоето размислување ама ајде нека ти биде... Јас не те ставам во тие со доказите бидејќи ТИ САМО СЕ СОМНЕВАШ а докази немаш.
Автоматски споено мислење:

не зборев дека нема докази да се осуди говедото психопатско,
Наведи барем три цврсти докази...
 
Последно уредено:

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Не ме ни интересираше твоето размислување ама ајде нека ти биде... Јас не те ставам во тие со доказите бидејќи ТИ САМО СЕ СОМНЕВАШ а докази немаш.
Наведи барем три цврсти докази...
Ко не те интересира што ме прашуваш за докази.
1. Исказите на соучесниците. Ваљда не се сите ставени во иста соба и да раскажуваат, иста приказна кажале сигурно до детал.
2. Човекот избега после убиството.
3. Ладнокрвно си се возикаше со кола на исчезнат па мртов човек кого го бараше полицијата.
4. Камери што го фатиле како си се возика со колата накај местото на убиството?
5. Минатото со семејството на Вања, врските меѓу нив.
Претпоставки: днк негова таму, оружје, куршуми, вештачења...

Ај две претпоставки дај ми зошто не е тој?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.750
Поени од реакции
9.316
2. Човекот избега после убиството.
Палчо стримуваше подкаст три дена после убиството...
Автоматски споено мислење:

Ај две претпоставки дај ми зошто не е тој?
Не ни сакам да помислам да отворам дебата со тебе на оваа тема. Нема потреба јас да ти давам претпоставки. За судски вештачења и проценки си има институции. Ниту ти знаеш а ниту јас знам кој е вистинскиот убиец и дали е воопшто меѓу осомничените. Зошто муабетиве на оваа тема да се водат само со претпоставки? Поубаво ништо да не се пишува ниту да се шпекулира на оваа тема.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.138
Поени од реакции
81.171
добро, ајде више нека откријат мотив
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.750
Поени од реакции
9.316
Оооо ти, турски суд нареди екстрадиција на основа на што?
Па да супер прашање. И мене ме интересираат детали за тоа. На основа на претпоставка или со некакви докази?
Автоматски споено мислење:

Оооо ти, турски суд нареди екстрадиција на основа на што?
Самиот барал да биде екстрадиран од Турција. Има негови докази за на суд дека нема никаква врска со убиствата...
 
Последно уредено:

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
816
Поени од реакции
1.275
Па да супер прашање. И мене ме интересираат детали за тоа. На основа на претпоставка или со некакви докази?
Автоматски споено мислење:


Има негови докази за на суд дека нема никаква врска со убиствата...
Штом Палчо сам кажал дека нема никаква врска со убиствата, тогаш тоа мора да е точно. :pos: Каков лик човече ..
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.631
Поени од реакции
36.290
Штом Палчо сам кажал дека нема никаква врска со убиствата, тогаш тоа мора да е точно. :pos: Каков лик човече ..
...не дека кажал дека нема врска со убиствата, туку што кажал дека имал „ДОКАЗИ“ дека не ги извршил убиствата, па редно е да ги почекаме да ги видиме доказите, ако сте правични треба да се слушнат двете страни!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom