Исчезнати лица

Член од
12 декември 2010
Мислења
10.020
Поени од реакции
10.712
Тоа со пикавецот не држи вода баш, а за исказите одбраната може да се вади на тоа дека признанието е под притисок од полицијата, од страв, стрес, тепање, мачење и тн..
Ги тепале па изнудиле признание чиниш за кражба се работи а не за убиства кои детално ги опишале и плус ги кажале местата кај што се закопани
Колку сака нека биде под притисок и тепан ова некој што не го направил нема да го погоди на тепка
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
342
Поени од реакции
182
Palco pred malku dava izjava deka ima dokazi i deka e nevin i ke go dokaze toa. Lud ebe normalen :tapp::tapp:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.155
Поени од реакции
39.857
Palco pred malku dava izjava deka ima dokazi i deka e nevin i ke go dokaze toa. Lud ebe normalen :tapp::tapp:
Оливер го местел според неговиве муабети како што го разбрав. Обиџуко го направил тоа за Десна не поентира на парламентарниве избори.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.683
Поени од реакции
10.048
Palco pred malku dava izjava deka ima dokazi i deka e nevin i ke go dokaze toa. Lud ebe normalen :tapp::tapp:
Како год да помине судењето и колку год после тоа судење остани во затвор, треба само да му се деси кофа вода - ништо повеќе. Такви „случајности“ имало и претходно во затворите.

Јебеш ти наше судство, а и истрагата ако има потфрлено во обезбедување цврсти докази ова ќе излези пародија.

Лекот е пет пари.
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
342
Поени од реакции
182
Како год да помине судењето и колку год после тоа судење остани во затвор, треба само да му се деси кофа вода - ништо повеќе. Такви „случајности“ имало и претходно во затворите.

Јебеш ти наше судство, а и истрагата ако има потфрлено во обезбедување цврсти докази ова ќе излези пародија.

Лекот е пет пари.
Nisto cudno i da nemoze da obezbedat cvrsti dokazi ama togas treba protesti i toa i staro i mlado da izleze.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.683
Поени од реакции
10.048
Nisto cudno i da nemoze da obezbedat cvrsti dokazi ama togas treba protesti i toa i staro i mlado da izleze.
Џабе протести, што би се постигнало од протестирање?

Имаш судски процес, ако обвинителството нема докази кои ќе обезбедат соодветна казна тогаш одбраната ќе ја искористи секоја дупка за да се протне кретенот.

Се знае како треба за вакви животни. Не е воопшто да го жалиш и да гледаш на него како на човечко суштество.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
715
Поени од реакции
1.191
Оливер го местел според неговиве муабети како што го разбрав. Обиџуко го направил тоа за Десна не поентира на парламентарниве избори.
Замисли ако не го наместел кој успех ДЕСНА ќе го имаше на изборите. Таква влијателна партија на чело со Палчо изгубениот случај, неизбежно беше некој да на стави под контрола :pos:
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
342
Поени од реакции
182
Pogolem dokaz od toa da go kazes mestoto kade se zakopani dvete tela zdravje.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.655
Поени од реакции
9.238
Ќе видиме на судење кој што ќе каже...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom