Исчезнати лица

Член од
29 јуни 2020
Мислења
28
Поени од реакции
44

На Турција се чека
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.599
Лудница стана темава.Не е за да ја посетува човек повеќе.Доволно последниве два дена се изнаслушав и на улица ретардирани муабети, од комшии и познаници.Верувам и секој вас.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.559
Поени од реакции
17.240
Само што овој наратив тешко држи вода на кој било начин да го гледаш.
Он е исчезнат на 22, но пријавен на 24, тоа е скоро недела дена како го нема. Потоа следат патерни за дали такви работи правел, односно дали се случувало да го снема и дали има болест која што би ја навело полицијата за да се посомнева во тоа да често исчезнува.
Со тоа што го убиваат дополнително си го комплицираат наративот, зашто ако го утепале пред 27, а така делува по се што е објавено, тогаш на обдукција ќе покаже дека киднапирањето на Вања(доколку следи истиот тек на настани до сега што се случија со нејзе) и вмешаноста на Панче би немале допирна точка, зашто ќе имаме временска дискрепанца.


---
Не знам зошто Ременски дава некој спин на настаните во врска со тоа да е угушено девојчето, кога неколку пати кажаа дека била во вреќа за спиење, што е невозможно да се угушиш затоа што тие имаат отвор...

Тоа дека мајката е возможно да е инволвирана, кој знае, не е невозможна опција.
Доколку сте ги гледале оние снимки кои што Американците ги објавуваат од официјални истраги за убијци, добар дел од нив самите сторители на делото го пријавуваат случајот.

Не го пишувам ова за да инсинуирам дека мајката е инволвирана, туку чисто како пример дека и тоа се случува.
Наодите од обдукцијата мислам дека ќе ни го дадат вистинскиот одговор.
Засега не знаеме со точност кога се убиени, се е на искази.
Автоматски споено мислење:

каратистов токму ради каратето не се уклапа у профилот :icon_lol: не учеле цел живот дека каратистите се многу добри луѓе што ако им удриш шамар другиот образ ти го вртат.
Немаше сега брзо случај педофил учител по карате или грешка сум
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.939
Поени од реакции
17.756
Боже, боже :facepalm:
Прво, може заеднички е купен станот т.е во брак. Нема врска што е на име на мажот, ако е во брак стекнат, заеднички е.
Второ, замисли си, ама има татковци кои при развод се отселуваат од станот (иако е нивен) и оставаат во него да живеат децата, за да не им се нарушува комодитетот и за да имаат што е можно помалку трауми кои и така би ги имале при развод.
Појасно е сеа?

Други глупави прашања имате?
Obicno takvi tatkovci ne si gi kidnapiraat decata, toa ni e cudno. Pogotovo ne za pari od stan, koa vekje podarile eden.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
827
Поени од реакции
1.294
Кое глупо прашање.

Добро остана ли некој нормален на форумов освен 5-6 души???
Отко стана случајов популарен тешко дека че најдиш некој салам овие неколку дена, сите „експерти“ и заебанти се придружија. Од знаење за масонството до контакт со вонземјани го напраја чупево. То довлно ти кажува со какви специјалки си имаш работа.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
827
Поени од реакции
1.294
Треба да ја прашат и зошто 5 години се разведени а живее во имот од 100 квадрата а се воде на бившиот сопруг? Малку нелогично е и тоа...
Другар ај оди земи на тезга на пазар продавај, барем таму има лујџе со кој шо можиш чаршиски муабет да си напрајш за случајов.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.291
Поени од реакции
18.119
Немаше сега брзо случај педофил учител по карате или грешка сум
Џудист беше тој. Тие немаат толку големи морални вредности како каратистите.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
15
Не ќе да е Палчо тој, ама личи како каратистот дефинитивно.
Ништо чудно има голема можност. Еве слика од Видевски(каратистот) во иста позиција ја најдов кај Манев на Facebook профилот.
untitled3.jpg

Возачот не знам според што точно го препознаваш, јас не гледам нешто од што може да се препознае кој е точно.
Појма немам, не е факт само претпоставувам додека ги мотав снимките неколку пати ме асоцира на него. Сепак пиксели се.
 

Outersprint

rags to riches
Член од
5 март 2018
Мислења
38
Поени од реакции
99
На снимката која беше објавена првио изгледа ко Палчо, а тој шо вози ко Кешишов. Сепак тешко е да се види ама мене така ми делува.
Прегледај го приврзокот 400282

Овие шо го бранат Палчо и континуирано викат дека е наместен, веројатно го прателе/обожавале и се согласувале со то шо го збора/објавува во подкасти, на Facebook итн и добиле некоја симпатија кон него, или му било интересно да го гледат и слушат. Ќе ги поделиме на две групи:

• Група А - тврдокорни следбеници во то шо Палчо го збора/прави без разлика на се(пример ко Манев и бандата).

• Група Б - го следеле/познавале само на интернет, му ги прателе подкастите и то шо објавува. Можи се согласвале за некој работи или за многу работи со то шо Палчо го тврдел. Можи му бил само интересен или му делувал интелигентeн.

Како и да е, чоеко(Палчо) испаѓа убиец и сега овие две групи(А и Б) се осеќат предадени и навредени т.е еден вид напад врз нивната интелигенција, оти поќето луѓе имат високо мислење за себе, а паднале под влијание на чоек кој испаѓа убиец. И тука иди до негирање, оти сега е тешко да се прифати факто дека верувале погрешно и да се признај дека дозволиле Палчо да му ја прелажи нивната интелигенција. Обично таквото признавање е катастрофа за егото, а е уште потешко ко ќе треба некој јавно да признај дека грешел за нешто посериозно. То би било едното објаснување, другото е тотално одвоени од реалноста.

Тро одпоќе навлегов ама то е
Мене на сликава ми личи ко човеков на совозачко да нема брада а тој што вози ко да има и брада и голема коса кадрава црна.
Јас би рекол дека тој што вози е Велибор Манев а на совозачкото дека е Кешишев, ама незнам може халуционирам снимката е ужас.
Има апликации кои ги чистат и ги прават значително појасни ваквите слики, ако некој се нафати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom