Исчезнати лица

Член од
17 август 2011
Мислења
9.948
Поени од реакции
17.765
Додека џандарите си пијат кафиња по бензиски и маваат апарати, народот ќе треба сам да се заштити, до сега од автохтони, наркомани и кучиња скитници, од сега и од убијци и монструми. Спрејови, ножеви, поголема контрола од родители, испраќање до работа/училиште со кола, параноја, теории на заговор итн итн.
Нема потреба да се драматизира, полицијата изглеа дека добро си ја работеше работата. Ако ништо друго, не памтам вака да не процурила ниедна информација цела недела. За жал нема систем што ќе те заштити од вакви психопати.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.622
Поени од реакции
70.301
СЕКОЕ ДЕТЕ Е ВРЕДНО .
Видовме настан каде што мора да има "партиска""фукционерска" замешаност за да се расчисти,што е со другите 73 деца?
Ќе се формираат ли штабови за нив,ќе има ли пресови?!
Прегледај го приврзокот 399965
74 исчезнале и 99% од нив биле најдени за неколку часа/дена. Немојте со вакви глупави наслови.
Во овие три години само младиот Петар е исчезнат во село во Прилеп под многу сомнителни околности и девојче од Куманово која е исчезната со својата мајка, односно веројатно избегале во странство, бидејќи таткото ги малтретирал.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.948
Поени од реакции
17.765
Има ли варијанта, Љупчо како човек во политиката и врски, целово ова одолговлекување да биде овид за заташкување? Сакам да кажам, можно ли е после притисокот од јавноста министерството и полицијата да мораа да излезат со некои детали а подоцна и целосно да ги раскријат учесниците.
Ако ова поминеше незабележано, немаше да ги поврзат двете убиства, стариот немаше да го најдат а Вања најверојатно ќе ја најдеа после долго време ама ќе немаше обвинети. Според мене, има некоја позадинска игра во која се замешани битни личности, но најверојатно детето е колатерална штета и е убиена не планирано.
Не е можно. Премногу луѓе работеа на случајот, инспектори и тн, кој сеа веќе почнуваат да споделуваат информации по познаници.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Види го бе каков е, старчуга гнасна, типичен профил на алкохоличар. Каков фамилијарен човек бе, тоа е се распадната фамилија. Види му ги синовите сликани со јакото друштво на татко им.

Пукал во невино дете, а и тој им а деца...
Лудак.

Мене после таткото почнува и мајката да ми станува сомнителна, затоа што се сеќавам на тоа само што објави на фб и после тоа имаше коментар: Каква загрижена мајка била, затоа што веднаш после објавата сменила слика на профилот, мислиш како ништо да не е.

Истото беше и за таткото што не се појавувал ете зошто, ама и мајката некако ми беше цело време сокриена.

И пишав претходно непознат лихвар веднаш не убива дете.

За таткото дека бил со дрога не ми верува, пишува дека е економист и работи во Фершпед..
Не е некој пропаднат наркоман.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.157
Поени од реакции
4.708
Полицијата поседува фотографии од возилото на Жежовски кое било во движење кон Скопје и се гледаат контури на најмалку двајца на возачкото и совозачкото седиште и полицијата ги поврзала со петте приведени лица. Меѓу петте лица кои беа вчера уапсени има некои кои потекнуваат од Велес. Полицијата вчера била присутна во Велес и вршела претреси на возила.
Ликовите ми делуваат премногу глупи. Како може со украдена кола со која си вршел убиство да си се возиш 3 дена, да поминуваш на патарини да те фаќаат камери.
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
217
Поени од реакции
251
Има ли варијанта, Љупчо како човек во политиката и врски, целово ова одолговлекување да биде овид за заташкување? Сакам да кажам, можно ли е после притисокот од јавноста министерството и полицијата да мораа да излезат со некои детали а подоцна и целосно да ги раскријат учесниците.
Ако ова поминеше незабележано, немаше да ги поврзат двете убиства, стариот немаше да го најдат а Вања најверојатно ќе ја најдеа после долго време ама ќе немаше обвинети. Според мене, има некоја позадинска игра во која се замешани битни личности, но најверојатно детето е колатерална штета и е убиена не планирано.
Не замарај со теории на заговор, иди прочитај некоја книга. Се е поврзано о служби, глупости се муабетите за рекет мекер.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.160
Поени од реакции
12.665
Гледај карта на Македонија, ќе ти образложам неколку факти како патриоти ни ја убиле државава од човек чие семејство се борело за Македонија од 19ти век наваму со документи:
1. Македонија е опколена од НАТО држави, со исклучок на Србија, што значи дека при воена состојба, би биле нападнати од 4 држави, што нашата држава нема да може да го издржи, ја немаме таа инфраструктура и ресурси. Со влегувањето во НАТО, ја елиминиравме заканата од Грција, Косово, Албанија и Бугарија - т.е. можат курот да ни го јадат сега.
2. Денешната слободна Македонија не е целата Македонија, со името Северна Македонија имаме дипломатска победа, како што и тврдат сите грчки десничари - тоа укажува дека денешнава Македонија не е целосно слободна и не е цела, со што укажуваме на светот дека делови се сеуште под туѓа контрола: тука успеавме да имаме центар за македонски јазик во Грција после 100 години, плус и да ги притиснеме бугарите да признаат македонски клуб каде што беше Апаиев на отварањето. Нема негирање дека имаше и негативни последици, ама претходната власт што беа ПАТРИОТИ можеа на билатерално ниво да го решат тоа.
3. Малку фали да ги тргнеме гнидиве од власт, дали сдс или вмро или дуи, што убиваа невини луѓе за да направат етничка пропаганда пред избори.
4. Мора да имаме македонско братство, а не да потпаѓаме под ефтина пропаганда, и сите патриоти да ги правиме предавници откако сите вести ќе ти алудираат на тоа. Пример: Стојанче Ангелов повреден во 2001 го исмеваме додека сите негови соборци го величаат - Ковачки кој работи за сегашното вмро и исто се борел за македонија а го прават русофил - Георгиевски - што си ја стави главата во торба за да спаси 36 резервисти во Радуша и дозоли напад итн итн.
5. Движење Бојкотирам свесно ширеше пропаганда за бојкот, и тоа доведе до попис со албанско население на 24 посто, што не е вистина. Имајте на ум дека многу албанци ни се искрени сограѓани и дел од нив умреа во македонска униформа во последните 20 години - нека им е вечна слава.
Не ми се веруе, комуњариве ги пуштиле ботовите за да добиваат поени од ова...

@Ocajna , еве ти одговор...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.948
Поени од реакции
17.765
Само заради притисок од јавноста. Кажав од почетокот сè е поврзано како пајажина мрежа, и ги кријеа цело време. То е стварта нажалост. Работава смрдеше од почетокот.
Не е возможно да нема притисок од јавност по ваков случај. Дури и да не дигнеше галама мајката, ќе се кренеше фама после 1 ден.

И не брзајте со заклучоци за коцкање на таткото. Тој муабет кружи 5 дена, прашање е колку е точен.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.965
Поени од реакции
11.595
Не е можно. Премногу луѓе работеа на случајот, инспектори и тн, кој сеа веќе почнуваат да споделуваат информации по познаници.
Тоа го зборам и јас. Ако случајов не станеше вирален, на него ке си работеа "проверени" луѓе, за после некој месец да се најде телото. Како што кажав, ова е само моја констатација, не сакам да шпекулирам.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.948
Поени од реакции
17.765
Тоа го зборам и јас. Ако случајов не станеше вирален, на него ке си работеа "проверени" луѓе, за после некој месец да се најде телото. Како што кажав, ова е само моја констатација, не сакам да шпекулирам.
Да повторам, нема сценарио у кое ваков настан немаше да стане вирален. 14 годишно дете у центар на град. Станува збор за екстремно глупи луѓе (сеа глеа и по фаците), кој не го размислиле тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom