Исчезнати лица

Член од
16 август 2018
Мислења
70
Поени од реакции
104
Нас на македонците во генот ни е да сакаме да дознаваме работи , да ги коментираме. Немојте да сакате да знаете како е убиено детето!!!
Сега, откако се знае кој е главниот организатор, треба да се продлабочи темата директно за него, во случајов палчо. Треба да се знаат неговите мотиви, неговите поткрепи, идеологии итн.
Барајте во такви прашања, и ќе се откриваат повеќе работи.
Приказната е завршена. Детскиот живот згаснат. Најдени сторителите.
Дефинитивно сите ќе бидат осудени на доживотна казна затвор. Но, нивните планови , од најновите информации, кажуваат дека планирале откуп и тоа смислено за време на самитот на обсе дека мвр е целосно ангажирана со тоа, и дека работата ќе се долговлечи и ќе тапка во место ( но , згрешиле во проценката за полицијата) па брзо беа фатени.
 
Ф

Флеш

Гостин
Све си мислам дека има ликвидирано луѓе за добро утро овој Палчо.
Цело време си мислам дека Палчо можда има и појќе убиено од/под негово учество .Може и повеќе жртви да има.
Автоматски споено мислење:

Латас си пишува колумни и си се прави жртва, а се дел на иста екипа со Палчо. Двајцата со српски пасоши врбувани од српски служби, докажано веќе
Палчо беше Сдс,овој Вмро.... Исто гомно од 90ти
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
6.888
Латас си пишува колумни и си се прави жртва, а се дел на иста екипа со Палчо. Двајцата со српски пасоши врбувани од српски служби, докажано веќе
Bez razlika shto se i kako se, na Latas nikoj ne mozhi da mu pripishe ni shlakanica(Osven toa shto sakaja da go nasadat za Sex vo Fico) a ne pak poseriozno.
A sega jazikot negov shto ne mu pasuva na ovaj ili onaj toa e druga rabota.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Видете му ја само фацата и лајкови покажува а ќерка му е убиена со пукање …… Си мислев што ако не е виновен, а сите го осудија …. Види го….. Грозно, се надевам дека никогаш нема да илезе од затвор
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.332
Поени од реакции
6.866
Сеа прочитав што напишала онаа Фросина Ременски. Пишува дека имало информации, не знае дали се точни, дека девојчето се задушило во гепек. Претпоставувам дека монструмиве и ставиле трака на уста. Можда и тука да тргнало се наопаку, девојчето било мртво уште во гепек, па кога стигнале у Бразда и виделе каква е ситуацијата, им пропаднал планот за откуп, па решиле да се осигураат дека не е жива, пукале во неа и ја закопале. Затоа и не се јавиле кај мајката и не барале ништо, а не од паника. Сега, истрагата ќе покаже дали е тоа вистина. Али звучи како реално сценарио.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.094
Поени од реакции
81.046
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Toj starecot si e svoja prikazna i cisto slucanjo zaradi kolata e povrzan so slucajov.
Првиот дел не го коментирам..
А за ова си грешка!
Не е рандом избрана жртва! Не е случајно запрен да му ја украдат колата!
Ништо не е случајно.

Му должел 500€ на тој маневски, комшии биле, а и со Палчо (сеуште не јасно) но барале злато!
Мене пензионеров ми е дури и поголема мистерија во случајов…

За девојчето више јасно е..
 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
49
Поени од реакции
54
Tokmu i zatoa pishav toa shto pishav.
Ja imaat odneseno kaj vikendickata od Toj Palco (Imal tamu vo blizina) i se imaat pocnato eden so drug da se rasparavaat i ovaj mozhebi maftajci so pishtolot da mu se ima ispukano kurshum koj po greshka ja ima raneto. Site gi fajca panika (A ne ot TV, Radio ili slicni informacii!) i ja dosreduvaat.
Zatoa informaciite od TV ne vi se vklopuvaat vo prikaznata. A da se ima sluceno nenamerno ispukuvanje na kurshum ne nishto novo.

Toj starecot si e svoja prikazna i cisto slucanjo zaradi kolata e povrzan so slucajov.
Тешка работа дека по грешка имаат прв пат пукано тоа само во холивудски филм.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
6.888
Првиот дел не го коментирам..
А за ова си грешка!
Не е рандом избрана жртва! Не е случајно запрен да му ја украдат колата!
Ништо не е случајно.

Му должел 500€ на тој маневски, комшии биле, а и со Палчо (сеуште не јасно) но барале злато!
Мене пензионеров ми е дури и поголема мистерија во случајов…

За девојчето више јасно е..
Vo kontekst za vrskata so devojceto mislev!
Inace se razbira daka se vo pravo. Inace shto se trubi po veles za sluckata?
Автоматски споено мислење:

Тешка работа дека по грешка имаат прв пат пукано тоа само во холивудски филм.
Teshka ama mozhna! I samo taka mi vleguva cela slucka kako realna . se drugo ima nelogicnosti. Barem za mene
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
960
Поени од реакции
1.447
Тој Палчо ниту ќе го фатат нит бутур. Бугарите негираат дека е кај нив.

Банана држава Боки 13 и Палчо да рекетираат и убиваат....
Kako ke se krie vecno ? nema mn pari ovaj ne e milioner, pa da moze kako Grueski. Ke go fatat za brzo ili sam ke se predade
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.539
Поени од реакции
7.652

Вистинскиот предзнак за убиството на Вања е СВИРЕПОСТ - пукано во задушено дете кое требало да биде заложник во изнуда во договор со "таткото"
❗

Главното прашање што се проблематизираше денес по прес-конференцијата на ОЈО и МВР беше: Каква врска има убиството со изнудата од користољубие и немало барање на пари
❓

Еве едно студентско криминалистичко објаснување зошто.
➡️
Грабнување на малолетно лице/дете заради изнуда е скоро исто што и земање/држење заложници за изнуда на корист како терористички елемент.
➡️
Ако се точни информациите дека, Вања се задушила во колата со која грабнувачите ја возеле/однеле на локацијата, тогаш пукањето во задушеното дете е ЧИН НА СВИРЕПОСТ познат во правото како најтежок облик на убиство со казна доживотен затвор.
➡️
Ако детето Вања била задушена, во планот на монструмите таа станала неупотреблив заложник со кој не можат да изнудат ништо и затоа никој не барал ништо
❗

Во монструозниот план на убиецот и соизвршителите чекорот што го презеле со закопување на телото на детето им било надеж дека, никогаш никој нема да ја најде и нема да бидат откриени.
❌
Најмонструозниот дел од овој план според сите криминалистички златни прашања е т.н., ТАТКО, но не само заради согласувањето сопственото дете да го даде за заложник и да им дојави за најпогодниот момент за негово грабнување во планот за изнуда што го направил со извршителите, туку заради ФАКТОТ што тој ПРВ ЗНАЕЛ дека неговата ќерка е мртва
❗

ТОЈ ПРВ ЗНАЕЛ дека нема да може да се изврши изнудата, зошто заложникот, детето е мртво, па затоа и немало барање пари и изнуда
❗

ТОЈ ЗНАЕЛ од понеделник - цели 7 дена.

ПО ОВА поставете си го и одговорете си го прашањето КОЈ КРИЕЛ и заради каков "самит" криел
❓

Чија монструозност помеѓу овие монструми е поголема здрав разум тешко може да сфати, но во криминалистиката има градација и реконструкција која ги дава сите одговори.
Во сите криминалистички истраги мора да има повеќе верзии/хипотези за настанот, па така и во оваа.
За да може да се поврзе убиството во Велес од страна на истата група, една од можните верзии би била:
"Дали фризерот го дознал/знаел планот за грабнувањето на детето заради изнуда и во него ја гледале опасноста за нивно откривање, па така станал жртва
❓
"
Тешко може да се поверува дека целта била колата, а мотивот - долг од 500 евра.
Кога голем број поддржувачи на Палевски и тој самиот кукаа јавно дека безбедносните служби ги третирале, работеле, дека тие не планирале никакви убиства, експозиви, оружје и сл., туку дека тие биле невидени патриоти под ѕвездата на Вергина, тогаш сите веруваа во некаква "света мисија" на овие монструми од луѓе, па и пари донираа од дијаспората за нивната "мисија"
❗

Очигледно требало да има клиничко посматрање на овие болесници за кои буквата "П" не е Патриотизам, туку Пари и Патолигија
❗

Едно од клучните прашања е дали соодветно и континуирано се следат состојбите кај нас на линија на радикален, профитно ориентиран десен екстремизам кој е предворје на тероризмот
❓

Ова е прашање за сите институции.
И престанете да се бусате во гради со ѕвездата од Вергина, пароли, знамиња и квазипатриотизам за "никогаш Северна", зошто овие идиоти им го уништија секаквото значење ..., Веќе ќе ви биде срам кога ќе го видите во чии раце било и како зад "Големиот" патриотизам се криела монструозност и Гол Криминал
❗




:eek:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.306
Поени од реакции
18.138
Me interesira kolku ima vistina i tezhina ovaj text koj predmalce e objaven na vecer.mk !?

ЕКСКЛУЗИВНО ДОСИЕ:
Палчо и соработниците се проект на полицијата и СДСМ


Штета, започна политизација на случајот и најверојатно ќе кулминира ако Палчо успее да избега во земја која нема да го испорача, посебно ако биде тоа Русија и оттаму започне да пишува постови на социјалните мрежи.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom