Исчезнати лица

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.937
Поени од реакции
9.192
A i toj drugiot shto e edna faca ubavica. Samo po suratot mu se gleda deka Gilotina e malce za nego
Имало случај на кражба на постари луѓе у Глуво кај што е роден овој монструмов, старецот починал у болница набрзо после кражбата и претепувањето. Некој им влегол и ги ограбил и ги претепал у сопствената куќа, не знам кога точно се случило, не е чудо овој демонов да бил.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.847
Поени од реакции
9.163
На пресот Спасовски кажа дека таткото не е осомничен, реченица која ептен ме напна. Како може таткото да не е осомничен, а во исказ психопатскине сељачана изјавиле дека инфото за ќерката е добиено од таткото. Коа го видов суратот на таткото ( на клип кога го носат на испитување во полиција) одма се глеа дека е тешко наркоманче, типичен ментал кој сопствен род би продал за само да си го извади г'зето од срање. Не треба тука да има разлики од тоа кој убил, со останативе копилиња. Посебно информациите од таткото за времето и рутата на движење на Вања, тоа е најмонструозното нешто, на исто рамниште и со егзекуцијата. Болно, многу болно.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.209
Ne sum mnogu vo tek so slucajot ne me napagajte odma...
Dali ima dokaz deka izlegla od doma? Dali voopsto na nekoja kamera e fatena kaj sho se upatuva kon Partizanska ili ne?
Pak ke povtoram ne sum vo tek nemam citano ni stranici unazad ni portali...
Zatoa i prasav se pretpostavuvase deka odma e kidnapirana pred zgrada nema teorija na takva vo lokacija vo to vreme vo glaven grad da te nema na nitu edna kamera.....
Ne me cudi da e maltretirana siluvana tepana pred da ja ubijat. Vo ocite na onie moroni mu se gleda deka nema nisto covecno vo niv....
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.258
Поени од реакции
37.022
...според тоа како се одвиваат пронаоѓањето на исчезнати лица, барем во светот најважните се првите 24ч, во тој краток временски период треба да се превземаат итни драстични мерки на потрага со учество на сите институции, локално население и целосна мобилизација на роднините, тука веќе нема интимност, заштита на приватност кога веќе се работи за исчезнат малолетник, затоа што можеби има врска токму тоа што сака да се одржи во интимност и анонимност, да се најде чедото мора да се ризикува сопствен живот, а не тука некоја приватност или интимност! ако не се постапи така агресивно во потрагата, напразно се спори процедури и протоколи.
Еве ви ги сите коментари на фејсбук собрани у еден пост, со една иста цел и поента а тоа е радозналост и нафрлање полициски и истражни експертизи на памет, базирани од филмови, серии и рекла казала муабети.
У постов фали да се спомне и Хју Џекмен од Призонерс коа веќе идеме у вакви мен он фајр крајности.
а бе бегај таму, толку знаеш од криминологија!
...снимените филмови и серии се снимени од вистински настани и искуства!
...дали сега пак стоиш позади твојот коментар со потсмев поради експертизи базирани на филмови? ти го препорачувам филмов да го изгледаш да ја видиш сличноста со случајот на Вања!

 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
49
Поени од реакции
54
Zatoa i prasav se pretpostavuvase deka odma e kidnapirana pred zgrada nema teorija na takva vo lokacija vo to vreme vo glaven grad da te nema na nitu edna kamera.....
Ne me cudi da e maltretirana siluvana tepana pred da ja ubijat. Vo ocite na onie moroni mu se gleda deka nema nisto covecno vo niv....
Ако татко дозволил да биде силувана малтретирана и на крај убиена тоа е next level психопат тоа го нема ни во САД кај што секој ден има криминал.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.425
Поени од реакции
5.437
Samo takva opcija po moe ima logika za seto ova.
Нема логика.
Кој се досега мотивите што се презентирани во јавност?

1. Убиен е човек за 500€ и за да му се одземе возило за да се изврши некое злодело. - АПСУРД!
Коли имаш на секој чекор и иста можеш да украдеш

2. Девојчето е грабнато и убиено во рок од 2-3 саати. Убиството е во 11 часот - Првата објава на социјалните мрежи од страна на мајката во 12 часот.
Каква е таа паника? Од што ги фатило паника за да ја убијат?

3. И на крај главниот мотив - КОРИСТОЉУБИЕ!!!!! За што?
За мочан стан од 50-60.000€?

Апсурдот да биде најголем - Кој го врши кривичното делото, убиство, во двата случаи? Љупчо Палевски Палчо
Цитат од еден медиум:
Нејасно е како Палевски, кој вртеше милионски бизниси во 90-тите, дошол до ниво да киднапира дете за изнуда од десетици илјади евра.
И како капак на се, инволвираноста на таткото на Вања. Бил наркоман кој должел пари и ова со киднапирањево демек било умислен план за да го отплати долгот. Кому тогаш должел пари? На Палчо?

Медиуми се смеат на досега пласираното. Адвокатон Јанаки Митровски излезе во јавност се чуди и се крсти на изјавите од МВР и ОЈО.
Не КОД, не ИРЛ, ФБИ да се викне да го протумачат сево ова... пошто ќе помине нештово, Душичка, Загреота, Смртна Казна... до петок ќе помине.... Иде продложен викенд ќе се мане едно шетање до Охрид или Солун. Здравје ќе имаме и лидерска средба ќе се среди датумот со Изборите. ЌЕ спремаме за Св Никола сармата, кој каде за Нова Година?
Вања ќе се заборави, а правдата? Правдата ќе си остане со превез на очи.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.286
Поени од реакции
1.528
Све си мислам дека има ликвидирано луѓе за добро утро овој Палчо.
И ја така мислам. Две убиства направил другиот ден подкаст си прави.
Што е најтрагично уште е на слобода и ја лично не верувам ќе го најдат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.328
Поени од реакции
65.317
Ќе поставам едно прашање, по кое треба да ти стане јасно зошто не треба да има смртна казна.

Дали мислиш дека е прифатливо во полициско-судски систем каде што има ликови како Спасовски, Мијалков и компанија. да ја имаат моќта да си го затворат секој случај со "виновник" на кој ќе му биде досудена смртна казна?

Еве овие тројцава ги бесиме задутре на плоштад и после 10-20 години дознаваме дека присилно ги натерале да потпишат признанија.
Џабе го збориме ова со смртнава казна, ке остане на пуста желба. Ниту една држава кој претендира да влезе во ЕУ, не смее да има правосуден систем кој може да изрече смртна казна. Ниту една членка во ЕУ го нема ова, освен за Белорусија не сум само сигурен, знам дека ги запнуваа едно време од ЕУ, затоа што беа единствена држава која имаше правено егзекуции во Европа во 21век.

Тој Палчо ниту ќе го фатат нит бутур. Бугарите негираат дека е кај нив.

Банана држава Боки 13 и Палчо да рекетираат и убиваат....
Читам по Твитер дека фатил Тајланд, Камбоџа. Никогаш нема да го вратат ако веќе е отиден таму. Каков гомнар.

Вања е убиена жива Ниту се загушила, ниту било случајно зошто е пукано во неа со 2 куршуми, во грло и глава.
Пукање во грло е одлика на паравоена егзекуција, и е нешто што не го прави некој на кого ова му е прво убиство.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Штом е од Латас многу тежина има, со стап би ги тепала ваквите кои на префрлаат топката чиј пулен бил Палчо
Тесните врски на Палчо со СДСМ опишани во текстот се добро позната вистина.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.621
Поени од реакции
7.248
Нема логика.
Кој се досега мотивите што се презентирани во јавност?

1. Убиен е човек за 500€ и за да му се одземе возило за да се изврши некое злодело. - АПСУРД!
Коли имаш на секој чекор и иста можеш да украдеш

2. Девојчето е грабнато и убиено во рок од 2-3 саати. Убиството е во 11 часот - Првата објава на социјалните мрежи од страна на мајката во 12 часот.
Каква е таа паника? Од што ги фатило паника за да ја убијат?

3. И на крај главниот мотив - КОРИСТОЉУБИЕ!!!!! За што?
За мочан стан од 50-60.000€?

Апсурдот да биде најголем - Кој го врши кривичното делото, убиство, во двата случаи? Љупчо Палевски Палчо
Цитат од еден медиум:
Tokmu i zatoa pishav toa shto pishav.
Ja imaat odneseno kaj vikendickata od Toj Palco (Imal tamu vo blizina) i se imaat pocnato eden so drug da se rasparavaat i ovaj mozhebi maftajci so pishtolot da mu se ima ispukano kurshum koj po greshka ja ima raneto. Site gi fajca panika (A ne ot TV, Radio ili slicni informacii!) i ja dosreduvaat.
Zatoa informaciite od TV ne vi se vklopuvaat vo prikaznata. A da se ima sluceno nenamerno ispukuvanje na kurshum ne nishto novo.

Toj starecot si e svoja prikazna i cisto slucanjo zaradi kolata e povrzan so slucajov.
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
221
Поени од реакции
251
Me interesira kolku ima vistina i tezhina ovaj text koj predmalce e objaven na vecer.mk !?

ЕКСКЛУЗИВНО ДОСИЕ:
Палчо и соработниците се проект на полицијата и СДСМ


Латас си пишува колумни и си се прави жртва, а се дел на иста екипа со Палчо. Двајцата со српски пасоши врбувани од српски служби, докажано веќе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom