Истражувачки дела: што сакаaт/не сакаат мажите и жените

Кој е по напален ?


  • Вкупно гласачи
    3
Статус
Затворена за нови мислења.

DZA

Член од
6 октомври 2007
Мислења
86
Поени од реакции
3
Тоа што некоја оди со некој јак батка (тепач,еб*ч или рекетар) не ја прави курва ,таа сака таков тип покрај неа :toe:[/quote]


Ama opsestvoto ja pravi ku*va.A nie kako opsestvo sme malce ponazad i ne vredi da mu objasnuvas na nikoj.Prosto taka si zacrtal toj.
So ce recis za masko so e sekoja vecer so razlicna vo krevet?
Fraer.
A za zenska sekoja vecer so razlicen (ne mora vo krevet)?
Ku*va.
Epa kolku so imat mazite potreba za sex tolku imat i zenite(mozi i poveke).
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Доколку само малку водите сметка за тоа што правите во женско друштво, ќе дојдете до заклучок дека спротивниот пол и не е толку комплициран како што ви се чини.

taka e:) :smir:
super tema
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
не ја вреѓам, нит па ја нарекувам курва, само казувам каква етикета би добила, знаеш и сам, дека на овој свет се и сешто зивее, а да демократски секој си има право на свој личен избор, со кој и зошто сака да биде со тој, но одредени луѓе ке ја персираат на тој начин:wink:
или презираат :wink:
Ama opsestvoto ja pravi ku*va.A nie kako opsestvo sme malce ponazad i ne vredi da mu objasnuvas na nikoj.Prosto taka si zacrtal toj.
So ce recis za masko so e sekoja vecer so razlicna vo krevet?
Fraer.
A za zenska sekoja vecer so razlicen (ne mora vo krevet)?
Ku*va.
Epa kolku so imat mazite potreba za sex tolku imat i zenite(mozi i poveke).
А до кога ќе живееме за тоа што ќе каже општеството,комшијата или некој трет,ма ме заболе мене што кажале и како,ако немаат друга работа нека редат муабети,дали била курва или не,никој за никого неможе да знае,од чаршиски муабети ако живееа сите требаше сите по дома затворени да седиме.

Инаку точно е дека колку повеќе се однесуваш ладно и незаинтересирано спрема некоја толку повеќе е она загреана за тебе,но тоа важи и во обратен случај :wink:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
или презираат :wink:

А до кога ќе живееме за тоа што ќе каже општеството,комшијата или некој трет,ма ме заболе мене што кажале и како,ако немаат друга работа нека редат муабети,дали била курва или не,никој за никого неможе да знае,од чаршиски муабети ако живееа сите требаше сите по дома затворени да седиме.

Инаку точно е дека колку повеќе се однесуваш ладно и незаинтересирано спрема некоја толку повеќе е она загреана за тебе,но тоа важи и во обратен случај :wink:
Do koga vo vakvo opstestvo ? po izgledive uste edna decenija .... :)
Za boldiranoto si vo pravo :smir:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
''Сите мажи се исти''- НЕЛИ Е ТОА ПРЕГОЛЕМО ИСКУСТВО...? :D :P
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Nikogas,ama NIKOGAS ne razgovarajte dvosmisleno na temi koi sto se cuvstvitelni za nea. ednostavno i naglasuvajte deka ste go mislele tokmu toa sto ste go kazale i deka nema nisto vo pozadina. Sekogas gi svakjaat rabotite sto gi slusaat vo nekoja nivna verzija, i tesko e da se objasni posle. Zasto mora da ste takvi??? Muski sme aman. Poednostavete malce. I ova ke bide sfateno na nekoj zenski,poinakov nacin 100%
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Mrzam falenje ili e ja toa sum go pominal bla bla...dobra tema:pipi: potsetuvanje na mnogu raboti:) bravo G e G o:)
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...pa ako nemoze da me ima kakov sto sum, ili jas nejze kako sto e taa, nema sekako da me ima, poshto ke bide greshka ako se glumi...mnogu e prosto...

...se saka chovek so site negovi pozitivni i negativni osobini, i sea naj-greshki...matematika nema u chustvata...hahahaaaaa...pak sum na mislenje deka netreba da se ide po opashot na lisicita...just be yourselve...sto e tvoe ke si dojde...:)
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
LELEEEEEEEEEEEEEE AMA SE KOMPLICIRANI NE VAKA NE TAKA NE ONAKA !

Без вулгарности! - едитирано од Crazy in Love
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Гего во целост те подржувам, и јас порано бев како тебе но со искуство, прашања се искалив па сега и мене ми е рутина запознавањето со која било девојка! Браво за темава!
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
GeGo a od kade vakviot stav? Demek site zeni se isti, pa site mazi treba da se odnesuvaat isto?
Prvo, sekoja zena e razlicna. Ako ti si naidel na nekolku slucai kade zenite sakaat macho-stereotipi, nabildani momci koi glumat glavni dzekovi, koi davaat naredbi, se so cel da se stavat na povisoka pozicija vo vrskata, ok. Ama sepak, eve vo edna vrska, nemoj da mislis deka toj macho-stereotip ne potkleknal pred potrebite na zenata.
Eve primer
Vo Sector bese, minatiot vikend... Dolu, ne deka imase mnogu narod, no toj sto bese, vo taa guzva, stojat tip i tpika. Tipot go znam od poodamna, e takov nafuran macho tip, sto glumi Carlito Brigande vo javnost, a tipkata mu e zenska vekje 5 meseci. Ne znam sto glumese tipot, ama vo eden moment DJ-ot ja prekina muzikata na 5-6 sekundi i vo taa tisina, ovie dvajcava se raspravaat, toj glumi nesto kao "..sedi tuka, ke sedis dodeka jas sedam..". Tipkata mu veli ".. jas si idam, a ti trgaj pred mene, ne se zanesuvaj tolku.." Tipot vide ne vide, si ja zede jaknata i zamina po nea so navednata glava. Ova se se sluci vo 5-6 sekundi vreme.
E sega, ti od ovoj primer (a na mnogu slicni situacii sum bil svedok) kazi mi dali vazat site tie pravila sto gi navede gore.
Primer, ne bidi fin kon nea. Sto podrazbiras ti pod toa fin? Da ne i vika "srce, bejbi, mache, te molam, te sakam", tuku da dava naredbi, a tipkata da izvrshuva? Pa ne e C-3PO od Star Wars ili Data od Star Trek, programirana.
Vo primerot kaj sto velis deka ne treba da i se odi po kevot ili kako sto si potenciral "papucar"...
Eve vo mojot slucaj, jas prvo gledam na zenskata sto i godi. Zosto? Zatoa sto mene mi e seedno dali ke sme odele na kafe vo Mala Stanica, Sofija, Cream Caffe, ili ke sedime i ke jadime kifla na klupa vo park. I toa mene me pravi papucar?? Ili tipkata e "nastrana" sto e so mene, i pokraj toa sto jas i odam po kevot?? Ne masko, toa se vika vnimanie. Ne znam dali i kolku si svesen za postoenjeto na ovoj zbor vo edna vrska, ama toa vnimanie e eden od klucnite faktori vo vrskata. Baranje dozvola.. Normalno, ne mozam da i naredam "ke ideme.. tamu i tamu", koga nea na primer, ne i e dojdeno do glasna muzika, ili do mnogu narod, ili do tisina, ili ne znam sto. Mozebi ne saka da sedime vo centar vo kafich i da ne gledaat site kaj sto se muvame tamu. Mozebi saka nekoe tivko, iskulirano mesto. Ajde sega, ti i site na forumov, narecete me "papucar". Ne mi smeta, slobodno.
Vo vrskata, se dodeka mislis SAMO NA SEBE, smetaj deka vrskata nema da uspee. Spored mene, tipkata sto ostanuva pokraj (spored ovie tvoi pravila) sovrsen tip, e taa za mene e nastrana. Se dodeka nema balans vo vrskata, toa ne e vrska. Ne ja privlekuvale "papucari".. Pfff..
Ne dobivas seks..
Sto ako ete tipkata vo zivotot do sega na nikogo ne mu dala? Sto ako e nevina, sto ako se plasi za nevinosta? Si go razmislil ovoj fakt nekogas? Dali ke go dobies seksot ili ne, ne zavisi od toa kako ke se postavis. Tipka sto saka seks, a ima decko, ne gleda kakov e vo sustina, tuku dali negoviot izlged ja "pali", dali e seksualno privlecena od nego. Ako si bil postaven kako "mekush", eve taka da se izrazam, nekoj sto prasuva za dozvola od nea, nekoj sto ne glumi Don Corleone, a ne si dobil seks, mozebi ne si ja pogodil atmosferata za toa, pa nea ne i e dojdeno, do kolku, eve na primer svetloto ne e zatemneto, krevotot nemal crvena pokrivka, ili ne znam sto.. Seksot ne zaivis od nacinot na koj ja tretiras, tuku od eden kup, DURGI, razlicni faktori, koi nemaat vrska so karakterot na tipot.
Da ne prodolzuvam, ke zaboraam koga mi e dosta.
Se nadevam ja svativte poentata.
Pozdrav
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Жените не избираат поради тоа колку е фин некој, Го избираат тој што го избираат бидејки чуствуваат привлечност кон тој, а и неможат да објаснат зошто баш тој што го избрале им е атрактивен.

И знаеш што? Фин дечко не им буди ЧУСТВА на моќна привлечност.
Тоа што ќе се трудите да бидете фин, кај неа не преизвикува привлечност.
- Знам дека ова нема некоја смисла но ТАКА Е, и не се замарајте повеќе со „да се биде фин“.
Се додека не го прифатите овој ФАКТ, никогаш нема да бидете успешни со жените.​


e ova stvarno e vistina......deka ne ne privlekuvaat fini momci...i jas samata ne mozam da si objasnam zosto ama taka e.....barem kaj mene e taka sekogas zabeguvam po nekoi otkaceni losi momcinja koi karakterno se idioti, a onie koi se fini so mene dobri i imaat super karakter, gi odbegnuvam...zosto taka, ne znam!! ama tocno e !!

Ти уште не си сватила Sweetie. “Лошите“ момчиња се уствари фините момци. Тие се тие што ќе те заштитат и ќе ти го направат интересен животот, и што ќе направат да се осеќаш ко права Жена.
“Фините“ момчиња се ништо друго освен лигава аморфна маса шо не знаат шо сакаат, никогаш ни самите не можат да бидат среќни а не па да усреќат некоја девојка/жена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom